Luxusná spálňa

5 tipov, ako urobiť z vašej spálne najluxusnejšiu miestnosť v dome

Reklamný článok - 2. marca 2021 - 2265. zobrazení

Spálňa je jeden z najosobnejších priestorov vo vašom dome či byte. Je to miesto, kde relaxujete a načerpávate energiu, a preto by ste jej mali venovať čo najviac pozornosti a preniesť do nej čo najviac luxusu, ako sa dá.

Oficiálnymi módnymi farbami v interiérovom dizajne roku 2021 sa stali sivá a žltá. Žltá prináša potrebnú energiu a sivá zasa predstavuje určitú stabilitu. Avšak neochvejnými stálicami zostávajú aj naďalej biela, čierna, olivová či dokonca matná zelená a broskyňová oranžová.

Farebná kombinácia, ktorú zvolíte, je síce dôležitá, avšak ešte dôležitejšie je, aby ste sa v miestnosti cítili pohodlne a dokázali v nej relaxovať. Ak chcete pridať do miestnosti luxusný prvok, je vhodné farebne zladiť farbu stien s doplnkami v miestnosti. Ako na to?

1. Pridajte vankúše

Luxusné vankúše nemusia byť iba dva. Pokojne môžete na posteľ naskladať väčšie množstvo týchto doplnkov v saténovom alebo kašmírovom prevedení a v rôznych farebných kombináciách. Vankúše s pamäťovou penou predstavujú nevyhnutné doplnky do spálne, ktoré budú pôsobiť nielen honosne, ale prinesú aj zdravotné benefity.

Kvalitný vankúš na spanie vám zaručí maximálne pohodlné ležanie a dopraje dostatočne relaxujúci spánok. Rovnako ako v hoteloch, aj vo vašej spálni môžete využiť efekt vrstvenia vankúšov, ktorý dodáva posteli elegantný vzhľad.

Vankúše v spálni
Zdroj obrázka: All About Space / Shutterstock.com

2. Kvalitné matrace a prepychové obliečky

Môže sa to zdať ako banalita, ale kvalitné matrace budú vyzerať ako nové dlhšiu dobu. Nie je nič horšie ako ošumelé matrace, ktoré aj pri jemnom dotyku vŕzgajú a už na prvý pohľad vyzerajú opotrebovane.

Pretože posteľ je to prvé, čoho si pri vstupe do spálne všimnete, luxusné matrace, ktoré držia tvar, vám okrem zdravého spánku zaručia honosný dojem a luxusný vzhľad.

Nezabudnite na prikrývky i vankúše obliecť luxusné obliečky z elegantných látok, ako je satén alebo kašmír. Prikrývka nemusí byť nevyhnutne v rovnakej farbe ako vankúš. Vďaka správnej kombinácii farieb pridáte celkovému vzhľadu postele veľkolepý nádych.

Kvalitné a luxusné matrace
Zdroj obrázka: Artazum / Shutterstock.com

3. Použite závesný luster

Nie nadarmo sa hrady a zámky pýšili veľkým závesnými a trblietavými lustrami. Tento štýl totiž do miestnosti prináša vznešenosť a eleganciu. Takisto luxusná moderná spálňa ešte viac vynikne s nápadným závesným svietidlom, ktoré sa pri rozsvietení rozžiari ako hviezdy na oblohe. Nezabudnite však zvážiť dĺžku závesu, aby vám luster nezavadzal pri prezliekaní obliečok či iných činnostiach.

4. Pridajte dizajnérske kúsky

Doplňte kúsky nábytku či dekorácie do spálne, ktoré sú samé o sebe veľmi zaujímavé. Zvoľte posteľ s tmavým rámom, pozlátené rukoväte na komode, výrazné zamatové kreslo alebo vzorovaný koberec. Miestnosť však za žiadnych okolností nesmiete zapratať nábytkom. Kúsky nábytku by mali byť pekne oddelené, aby vynikla ich jedinečnosť.

Pokiaľ máte radi umenie, vystavte ho v spálni. Zaujímavý obraz na stene alebo socha v rohu miestnosti pridajú miestnosti luxusný nádych. Umelecké diela sú vždy skvelou voľbou na ozvláštnenie priestoru.

Spálňa v luxusnom prevedení
Zdroj obrázka: Gaf_Lila / Shutterstock.com

5. Pridajte zeleň

Najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom, ako vylepšiť izbu a posunúť ju z priemernej na draho vyzerajúcu, je pridať trocha zelene. Aký typ zelene pridáte je na vás. Môžete zvoliť veľké papraďové listy v rohu miestnosti alebo malé črepníky na komode. Akokoľvek sa rozhodnete, zadováženie niekoľkých zelených rastlín pomôže miestnosti urobiť posledný skok k luxusu.

Zariaďovanie interiéru bytu či domu nemusí byť veda

Než sa pustíte do výberu jednotlivých kusov nábytku, dobre si premyslite, koľko priestoru a financií máte k dispozícii… Ako si zariadiť…

Ako zariadiť interiér

Nezabudnite tiež, že iba uprataný priestor môže pôsobiť honosne, a preto maličkosti ako krémy či bižutériu ukryte do dizajnérskych krabičiek, aby miestnosť nevyzerala rozhádzane.

  • Kategórie

Podobné články