Ako zariadiť interiér

Zariaďovanie interiéru bytu či domu nemusí byť veda

Reklamný článok - 2. januára 2021 - 1825. zobrazení

Čaká vás sťahovanie a s ním spojené zariaďovanie nového príbytku? Ak vás táto predstava tak trochu desí, odporúčame v prvom rade ujasniť si predstavy, stanoviť rozpočet a potom sa do toho môžete smelo vrhnúť. Na trhu je dnes k dispozícii toľko produktov, že si zaručene vyberie úplne každý.

Buďte realisti rozmermi aj financiami

Než sa pustíte do výberu jednotlivých kusov nábytku, dobre si premyslite, koľko priestoru a financií máte k dispozícii. Ak ste v jednom či druhom výraznejšie obmedzení, nezostane vám nič iné, ako pristúpiť na rozumný kompromis. Každý byt či dom potrebuje zo začiatku len niekoľko základných vecí, bez ktorých by sa v ňom nedalo existovať. V prvom rade je to plne vybavená kuchyňa s funkčnými spotrebičmi. V druhom rade pohodlné miesto na sedenie a v treťom posteľ.

Keď ide praktickosť ruka v ruke s dizajnom

Pohovky dnes zoženiete od výmyslu sveta. Od tých klasických na drevených nohách až po dizajnové kúsky hodné umeleckého diela. Ak však chcete nájsť tú pravú sedaciu súpravu pre vás, položte si primárne otázku, či bude plniť výlučne účel miesta na sedenie, alebo ju budete využívať aj ako alternatívne lôžko.

Pokiaľ uvažujete o druhom prípade, zvoľte jednoznačne rozkladaciu pohovku s úložným priestorom, do ktorej pohodlne schováte periny i obliečky. Pri tomto prevedení pohovky je vhodné investovať do prepracovanejších modelov vybavených kvalitným rozkladacím systémom, aby vám mohla dobre slúžiť dlhé roky aj pri pravidelnom používaní.

S citom pre dokonalý súlad

Farba pohovky by mala korešpondovať s celkovým farebným odtieňom obývačky, ale ak sa nebojíte extravagancie a máte v pláne urobiť z nej dominantný kúsok interiéru, nebojte sa zvoliť nápadnejšiu farbu, prípadne kombináciu farieb. V takom prípade však buďte striedmejší pri výbere ďalších kusov nábytku a doplnkov, ako sú TV stolíky, komody či dekorácie.

Toto by však neplatilo v prípade, že ste zarytým vyznávačom eklektického životného štýlu, v rámci ktorého si môžete dovoliť kombinovať čokoľvek s čímkoľvek. V jednom kúte vám môže tróniť retro gramofón a hneď oproti moderná urbanistická knižnica.

TV stolíky by si však rozhodne svoje miesto mali nájsť v každej obývacej izbe. Sú totiž nielen funkčné z hľadiska umiestnenia televízie, ale aj neskutočne praktické vzhľadom na úložné priestory.

Interiér v minimalistickom štýle
Zdroj obrázka: MAX BLENDER 3D / Shutterstock.com

S doplnkami podľa gusta

Keď sa vám podarí zariadiť interiér nevyhnutným vybavením, môžete sa venovať drobnostiam a dekoráciám. I tu platí, že všetko s mierou a tak radšej mušle nazbierané na prvej dovolenke nechajte v krabici. Siahnite skôr po prvkoch, ktoré vás vystihujú v súčasnosti a zároveň budú príjemným spestrením vášho bytu. Veľmi efektívne sú cestovateľské mapy, slúžiace ako nástenná dekorácia, alternujúca klasické obrazy.

Nezabudnite ani na zrkadlá, ktoré sú predovšetkým dominantou predsiene a kúpeľne, no vynímať sa budú zaručene aj v obývacej izbe, ktorú môžu opticky zväčšiť. To kúpeľňové zrkadlo zase môžete naviac zohnať s integrovaným LED osvetlením, čo je vychytávka, ktorú oceníte pri drobných domácich kozmetických zákrokoch.

Nezabudnite na kvetiny

Ku každému útulnému interiéru bezpochyby patrí zeleň. Zvoľte také rastliny, ktorým bude zvolené miesto vyhovovať, pričom ideálne pôjde o také rastliny, ktoré prečistia vzduch. Získate tak nielen krásnu dekoráciu, ale aj zdravšie miesto pre život.

Ako efektívne zlikvidovať smútivky?

Viete, ako účinne zlikvidovať smútivky? Odkiaľ sa tento hmyz najčastejšie dostáva do domácností? Je nechemická likvidácia efektívnou?

Smútivky v kvetináči

Žalúzie, rolety alebo záclony?

Z moderných interiérov v posledných rokoch miznú klasické záclony a závesy. Nahrádzajú ich najčastejšie žalúzie alebo rolety, veľmi módnymi sa stali aj japonské steny. Hodia sa však predovšetkým do strohejších, minimalistických domácností. Pokiaľ máte v úmysle váš byt či dom zariadiť skôr klasicky, záclony a závesy jednoducho nič nenahradí. Práve originálne závesy môžu byť príjemným oživením danej miestnosti, pričom dokonale podčiarknu jej celkový vizuál.

Majú proste v príbytkoch stále svoje dôležité postavenie a vytvárajú zo všetkých možností najútulnejší interiér.

  • Kategórie

Podobné články