Káva na koberci

Na akých farbách kobercov je vidieť najmenej špiny?

Reklamný článok - 29. októbra 2022 - 757. zobrazení

Posledná vec, ktorú niekto chce pri kúpe a inštalácii nového koberca je, aby sa okamžite zašpinil. S rušným domácim a kancelárskym životom je nečistota nevyhnutná. Najmä, ak máte malé deti alebo domáce zvieratá. To znamená, že výber správneho farebného koberca pre váš domov je kľúčom k tomu, aby ste sa uistili, že bude vyzerať čo najkrajšie.

Tmavo šedé koberce

Tmavšie koberce môžu spôsobiť, že menšie miestnosti budú vyzerať uzavreto. Avšak, tmavosivý koberec je skvelou voľbou pre domácnosti alebo kancelárske priestory. Na jednú stranu je tmavo šedá moderná trendová farba.

To znamená, že vďaka tomu nájdete množstvo možností, štýlov a farebných tónov, ktoré vyhovujú vám. Zároveň je šedá neutrálna farba, ktorá jej umožňuje dobre fungovať s väčšinou interiérových dekorácií.

Viacfarebné koberce

Kúpa koberca s viacerými farebnými odtieňmi je skvelou možnosťou na skrytie škvŕn a nečistôt. Je to vďaka trikom, ktoré vplývajú na ľudské oko, pretože akékoľvek škvrny nečistôt pravdepodobne splynú. Ideálne na miesta, kde sa pohybuje množstvo nôh a labiek.

Odporúčame vyhnúť sa jasným farbám. Zároveň sú viacfarebné koberce v tmavších odtieňoch neutrálnych tónov, ideálne na skrytie škvŕn alebo špiny, kým nebudete môcť vyčistiť koberec znovu. Pokiaľ ale túžite po novom kúsku, navštívte https://krasnekoberce.sk.

Prírodné farby

Keď myslíme na prírodné farby, neznamená to krémovú alebo sivobielu. Mali by ste siahnuť po zemitých farebných kobercoch, ako sú hnedé, zelené, modré, sivé a oranžové. Pomáhajú skryť špinu a v miestnosti pôsobia príjemným dojmom.

Pokúste sa z farebnej škály zvoliť skôr tmavšie tóny ako svetlejšie. Keďže všetky sú v súčasnosti trendy, mali by ste byť schopní nájsť farbu, ktorá bude vyhovovať vášmu súčasnému zariadeniu, či už máte moderný vzhľad alebo tradičnejší priestor.

Šeflera: Elegantný izbový stromček s exotickým vzhľadom

Viete, ako sa pestuje šeflera? Čím je táto rastlina výnimočná? Ako často šefleru hnojiť a zalievať? Šeflera by sa mala strihať minimálne…

Šeflera - izbová rastlina

Čo môžete urobiť?

Okrem nákupu správneho farebného koberca existujú aj ďalšie kroky, ktoré môžete urobiť, aby ste minimalizovali nečistoty na podlahe. Aby ste sa o svoj koberec starali, budete ho musieť pravidelne vysávať a rýchlo sa postarať o prípadné rozliatie, aby sa neznečistil.

Odporúčame, aby ste svoje koberce nechali profesionálne vyčistiť každé dva až tri roky, aby si zachovali svoj vzhľad počas celej životnosti. Odporúčame tiež používať podlahové rohože, najmä ak koberec vedie do vchodu, pretože to môže zabrániť rozstrapkaniu okrajov.

Ak dôjde k rozliatiu, nedrhnite silno ani nepremáčajte koberec, pretože to môže spôsobiť poškodenie. Utrite škvrnu a potom použite čistič na koberce, odstraňovač škvŕn alebo šampón na koberce, aby ste sa zbavili špiny.

  • Kategórie

Podobné články