Obývacia miestnosť

6 lacných doplnkov, ktoré oživia vašu obývačku

Reklamný článok - 25. júla 2022 - 1035. zobrazení

Zariaďovanie interiéru vie byť poriadna výzva, najmä ak nechcete utratiť veľa peňazí. Ak máte v pláne vylepšiť svoju obývačku, no neviete si rady, čítajte ďalej. Pripravili sme si pár trikov, ako na to.

Rámiky

Málo čo dokáže zútulniť priestor tak, ako zarámované fotografie. Nie je to však jediný spôsob, ako ich môžete využiť. Môžete si zarámovať obľúbený citát, plagát alebo dokonca kvety. Stačí, keď si natrháte pár obľúbených kúskov a vložíte ich medzi dve sklá.

Dôležité je dbať na farbu a podobnosť vybratých rámov. Jednoliatosť dodá vášmu interiéru pocit poriadku a pomôže vyniknúť obsahu, ktorý chcete zarámovať. Ich cena sa pohybuje okolo pár eur, takže vás to ani nevyjde draho.

Kvety

Trendom posledných rokov sa stali zelené kvety. Nemyslíme tým muškáty, alebo orchidey, pri ktorých sa musíte spoliehať, či vykvitnú. Reč je skôr o Monsterách a Lopatkovcoch, ktorých zelené listy vynikajú na všednom nábytku. Pomocou izbových rastlín prinesiete do miestnosti život a aspoň minimálny prísun kyslíka.

Dôležitým prvkom sú kvetináče. Tak ako pri rámoch vám odporúčame nájsť štýl, farbu a tvar, ktorý sa vám páči a držať sa ho. Ak vám ale uniformita nevyhovuje, pustite uzdu fantázií.

Pokiaľ máte strach o prežitie vášho rastlinného doplnku, začnite pomaly. Kúpte si jeden kvet a starajte sa oň. Ak prežije, máte šancu zvládnuť ich viac. Prinajhoršom, stále môžete skončiť pri kaktusoch. Tie vám pár prešľapov odpustia.

Deky

Čo je lepšie, než hebká deka počas chladného večera? Okrem praktického využitia, však zohráva aj estetickú úlohu. Vyberte si deku, ktorá sa vám hodí ku gauču a ležérne ju naň prehoďte. V prípade, že máte radi poriadok, môžete deku úhľadne poskladať a položiť na kraj. Nech ju dáte kamkoľvek, pozitívne zmení atmosféru obývačky.

Ako pri väčšine predmetov, možností výberu materiálu je pomerne veľa. Klasický polyester, mikrovlákno alebo bavlna, je to na vašej preferencii.

V prípade farby sa nebojte zariskovať. V drvivej väčšine prípadov sú gauče a koberce jednofarebné. Prečo nepriniesť do miestnosti trochu farby a vzorov?

Sviečky

Môže to znieť ako klišé, no neverili by ste, ako dokáže kus vosku vyniknúť v priestore. Zaujímavé je, že sviečky nemusíte vôbec zapaľovať. Môžu slúžiť len na dekoratívne účely. Stačí otvoriť nové letáky nabrať inšpiráciu a nájsť v nich napríklad jednofarebné, vysoké sviečky a postaviť ich vedľa seba na policu. Taktiež sa hodia vedľa fotografií alebo kvetov.

Skvelé je pohrať sa s ich výškou. Najpopulárnejší spôsob, je postaviť vyššiu a nižšiu hneď vedľa seba.

Podľa viacerých štúdií ich prítomnosť na nás vplýva upokojujúco. Dobrým príkladom je zariadenie wellness centier, kde sviečky nájdete na každom rohu. Zariaďte si podobný relax aj u vás doma.

Vankúše

Veríme, že takú základnú vec, ako vankúše, už máte. V tomto kontexte však nejde celkom o vankúš, no najmä o jeho obliečky. Vyjadríte nimi vašu kreativitu, vkus a viete nimi všetko pokaziť alebo aj udať trend. Najlepšie je, že keď sa vám prestanú páčiť, kúpite si nové a prezlečiete ich.

Nezabúdajte, že by ich nemalo byť priveľa. V obývačke môžu pôsobiť až rušivo a hosťom zobrať miesto na sedenie. Nikto predsa nepríde na návštevu a nezhodí zbytočné vankúše na zem.

Niečo vlastné

Pamätajte si, že obývačka je miesto, kde sa máte cítiť doma. Prineste do nej niečo, čo odráža vašu osobu. Či už sú to obľúbené knihy, namaľované obrazy, vlastnoručné výrobky alebo suvenír z dovolenky. Možností je neúrekom, stačí len nájsť spôsob, ako to štýlovo zariadiť.

Nezabúdajte, že menej je viac. Vyberte jeden dva predmety, na ktoré ste pyšný a vyhraďte im dostatok priestoru. Okrem osobného komfortu dovolíte svojim hosťom vás viac spoznať. Takýmto spôsobom sa môžete nenápadne pochváliť a ukázať, čo vo vás je.

To bude k našim odporúčaniam všetko. Nájsť si vlastný štýl môže byť výzva, no verte, že výsledok bude stáť za to.

  • Kategórie

Podobné články