Stena spomienok

Spomienky: Ako si ich štýlovo upratať?

Redakcia - 24. novembra 2019 - 5262. zobrazení

Ste vášnivým zberateľom suvenírov z dovoleniek a najradšej by ste ich mali všetky na očiach? Ak áno, je pravdepodobné, že práve toto je príčinou, prečo, ak sa chystáte v sobotu utrieť prach, vás hlava bolí už od pondelka… Ak s touto závislosťou skúšate bojovať a každoročne sa pri stánkoch so suvenírmi premáhate, máme pre vás pár tipov… Ako si uprať spomienky štýlovo?

Spomienky zachytené vo fotokoláži

Pár najkrajších spomienok z poslednej dovolenky vám pokojne môže zdobiť príbytok celý nasledujúci rok v prípade, že ich vhodne zladíte a zakomponujete do interiéru.

Foto rámčeky - spomienky

Vyberte si rozličné druhy a veľkosti rámčekov na fotografie – v prípade potreby ich môžete natrieť rovnakou farbou a povešajte ich tesne vedľa seba tak, aby celok vytváral asymetrický tvar. Potom už len vyberte tie správne zábery, ktoré môžete o rok znova vymeniť za ďalšie.

Obľúbené retro plechové hračky?

Retro plechové hračky hlásia svoj návrat! Jedinečné a plnofunkčné retro plechové hračky, ktoré potešia malých aj veľkých.

Obľúbené retro plechové hračky?

Mapa dobyvateľov

Ak ste vášniví cestovatelia, zaobstarajte si veľkú mapu sveta, prípadne len Európy, a ak chcete, môžete si ju vložiť do rámu. Následne môžete pripínať fotky, drobné vlajky, či farebné špendlíky do každej destinácie, ktorú ste navštívili. Deti zas môžu priliepať drobné nálepky na svietiaci glóbus.

Chlapčenská izba - mapa

Spomienky na poriadku

Vytvorte si originálne škatuľky na fotografie a suveníry z každej dovolenky. Použite škatuľky z dreva či lepenky a oblepte ich obrázkami charakterizujúcimi miesto pobytu. Snažte sa ich farebne zladiť s interiérom a nájdite im vhodné miesto. Ak na vás doľahne smútok za letom, z každej škatuľky na vás dýchne vôňa spomienok.

Zásuvky - spomienky

Ďalším spôsobom, ako ušetriť miesto je aj zbieranie turistických nálepiek. Kufrík s krásnou koženou väzbou váš interiér nijak nezaťaží a vy môžete aj naďalej spomínať na každé jedno navštívené miesto.

Cestovné kufre

Suveníry obvykle cestou z dovolenky nemenia svoju podobu, preto, ak si ich neviete vo svojom príbytku predstaviť ak ste na dovolenke, pravdepodobne si ich nebudete vedieť predstaviť ani doma.

Vyberajte s citom a rozumom a domov si radšej prineste len také kúsky, na ktoré budete naozaj pyšní! Potom vás už nebude trápiť svedomie za utratené peniaze, ani bolieť hlava týždeň pred veľkým upratovaním.

Text: Nina Kvasňovská

  • Kategórie

Podobné články