Industriálny štýl v interiéri

3 tipy, ako si zariadiť obývačku v industriálnom štýle

Reklamný článok - 30. novembra 2023 - 559. zobrazení

Vysoký strop, neopracované steny a nedokončené detaily – to všetko charakterizuje industriálny štýl bývania. Na niekoho môže pôsobiť surovo a neútulne, iný v ňom objaví to pravé čaro. Tento štýl je svojský, no jeho unikátnosť má svojich nadšencov a v posledných rokoch sa stáva čoraz obľúbenejším. Túžite po industriálnej obývačke aj vy? V dnešnom článku vám prezradíme niekoľko tipov, ako sa k tomu priblížiť.

Priemyselný, hrubý, robustný a neprispôsobivý. Tak by sa dal heslovite opísať tento štýl. Ide o prepojenie moderných a starých prvkov, pričom táto kombinácia je lákavá, pretože sa dá veľmi rýchlo dosiahnuť v každej obývačke.

Neviete si tento štýl bývania predstaviť? Možno vám pomôže, ak si spomeniete na filmy, v ktorých je ukázaná opustená stará továreň, alebo seriály, kde sa objavujú novodobé loftové byty. Odhalené tehlové steny, nedokonalé povrchy, surový betón, viditeľné potrubie. Pozor, nejde o žiadne nedostatky! Tento nadčasový a originálny dizajn dokáže povýšiť surové na príjemné. Chcete, aby tak vyzerala aj vaša obývacia izba?

1. Zmeňte farby celej izby

Industriálny štýl sa odkláňa od výrazných farieb a vracia sa k zemitým odtieňom – čierna, hnedá, sivá – a prepája ich so svetlejšími doplnkami v neutrálnych farbách. Typickým príkladom je napríklad bledosivá farba stien, šedý nábytok, čierny TV stolík s kovovými nožičkami. Priestor tu však nájde aj oranžová či červená, ktoré môžu pôsobiť kontrastne.

2. Prepojte drevo s kovom

V typických miestnostiach industriálneho štýlu nájdete prepojenie kovov, napríklad železo alebo meď, s drevenými prvkami. S obývacími stenami a kreslami s kovovými nôžkami sa lepšie priblížite industriálnemu ideálu. Čo sa týka podlahy, svoje miesto tu nájde drevo, no obľúbený je aj betón. Kovový prvok môžete docieliť aj tým, že necháte odhalené potrubie.

3. Opatrne s doplnkami

Určite sa nebojte experimentovať s doplnkami do obývačky, s ich počtom to však nepreháňajte. Tento štýl stavia na funkčnosti a všetko má svoj zmysel. V tomto priestore tak možno nájsť starožitné prvky, ktoré dostali „nový šat“, a teda nové využitie. Medzi takéto doplnky patria napríklad staré hodiny, vázy alebo zrkadlá s hrubým rámom. Máte starú lampu? Stačí ju len vyčistiť a správne uložiť v obývačke.

Industriálny štýl sa dá dosiahnuť naozaj v každej obývačke!

Zdroj fotografií: photosbysabkapl – stock.adobe.com

  • Kategórie

Podobné články