Moderný interiér v zelenej farbe

Aj vďaka týmto doplnkom sa doma budete cítiť lepšie

Reklamný článok - 2. apríla 2021 - 1484. zobrazení

Pre každého je dôležité niečo iné. Platí to takmer pri všetkom a práve bytové doplnky nie sú výnimkou. Niekto má doma busty, sochy, kvety alebo takmer nič, pretože si necháva priestor čo najviac voľný. Priestor u vás doma by nemal byť preplnený zbytočnými vecami, ale len tým, čo sa tam reálne zmestí, hodí a má zmysel. Elegantnosť, luxus, relax a dobrý pocit vždy keď prídete domov. Chcete toto všetko dosiahnuť? Netreba sa báť nových zmien, napríklad takej výmeny vecí po určitom čase. Tieto doplnky vás tak nedostanú do akéhosi stereotypu, ale naopak, budú príjemným oživením každej domácnosti.

Zakryte si okná

Samozrejme, zakrytie okien nie je myslené nijak drasticky. Rodinné domy, prípadne byty na nízkych podlažiach dosť trpia tým, že je im vidieť bez problémov dnu. Asi si nikto nemyslí, že správnym riešením je neustále posúvanie žalúzií, hlavne ak máte na parapete kvety, ktoré potrebujú čo najviac svetla. Preto sú praktické závesy a záclony, ktoré znemožnia priehľadnosť a zároveň spĺňajú funkciu aj ako doplnkový dizajn domova.

Mnoho ľudí to rieši až príliš jednoducho a vyberie si klasické biele na desiatky rokov. Treba ale vnímať aj to, že sa váš vkus mení, rovnako aj obdobie a vždy je moderné niečo iné. Nebojte sa ísť do odvážnych farieb, aby vám záclony splývali nielen s nábytkom ale napríklad aj so stenou. Vybrať kvalitné závesy nemusí byť trápenie. Nie je nič jednoduchšie, ako si nájsť na internete dobré firmy, ktoré tento tovar predávajú a prezerať si, čo sa páči len vám. Nezabúdajte, že môžete mať aj závesy s 3D živým motívom, ktoré by sa hodili napríklad do detských izieb a potešili by deti alebo naopak závesy, ktoré pôsobia luxusne a elegantne do obývacej izby či spálne.

Vyberať máte naozaj z čoho a ak nemáte domáce zvieratko, nebojte sa zaobstarať si aj dlhé závesy až po zem, ktoré majú dobrý materiál a vyzerajú úžasne aj v prípade, že sú zatiahnuté, no aj odhrnuté. Zatemňovacie závesy vám môžu dokonca nahradiť aj samotné žalúzie na oknách.

Najobľúbenejšie mäsožravé rastliny a ich pestovanie

Viete, aké sú najobľúbenejšie mäsožravé rastliny? Akú starostlivosť mäsožravé rastliny vyžadujú? Ako často ich polievať? Medzi známe…

Mäsožravé rastliny

Doplňte si aj podlahy

Od toho, čo vám bude neustále visieť pri oknách, môžete prejsť aj k ďalšej podstatnej veci, ktorú veľa ľudí ignoruje. Kvalitné koberce nemusia byť totiž len šedé, rozložené na celú miestnosť, ale aj okrúhle, chlpaté, škandinávske alebo plyšové. Môžete namietať, že všade máte len podlahy, ale to neznamená, že si nemôžete zaobstarať malý koberec pred televízor alebo do kúpeľne, ktorý vám len dizajnovo doladí celý priestor a zároveň nezakryje krásnu drevenú podlahu. Ak máte malé deti, koberec je aj trochu dôležitý kvôli častým pádom. Mnoho detských kobercov je kvalitných, mäkkých s veľmi peknými vzormi. Takéto koberce môžete využiť aj v budúcnosti, kým dieťa nevyrastie. Ani luxusne zariadená izba nemusí byť ochudobnená o decentne vzorovaný štvorcový či inak tvarovaný kus koberca. Farebnosť je len na vás.

Moderný krb v interiéri

Ak preferujete svetlé a veselé farby, nebojte sa ich. V prípade kompromisu môžete zvoliť neutrálnu bielu farbu. Pri nej je ale riziko rýchleho zašpinenia, a preto si musíte dávať pozor aj na pravidelné čistenie. Kde všade by sa ešte mohli hodiť? Napríklad pod pracovné stoly, aby ste si nezničili podlahu pri neustálom posúvaní stoličky. Namiesto miesta pred televízorom by mohol byť malý koberec pod konferenčným stolíkom. Na chodbe zase môže poslúžiť ako príjemné spestrenie trochu nudnej miestnosti. Taktiež by mohlo pôsobiť dobre, keby bol položený pred manželskou posteľou v spálni, ale to len v prípade, že tam máte dostatok miesta. Možno vám aktuálne zľavy na internete dajú inšpiráciu ku kúpe týchto skvelých doplnkov.

Zdroj obrázka 1: united photo studio / Shutterstock.com

Zdroj obrázka 2: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články