Domáca pracovňa

Domáca pracovňa môže byť vašou obľúbenou miestnosťou v dome

Reklamný článok - 27. decembra 2020 - 1691. zobrazení

Či už dlhodobo pracujete z domu, alebo máte len niekedy „home-office“, mať svoje vlastné miesto na prácu nie je vôbec na škodu. Domáca pracovňa alebo malý pracovný kútik vedia zvýšiť vaše sústredenie. Ak ste si ale nikdy nič podobné doma nevytvárali a neviete, aké základné veci by mala každá pracovňa mať, ste na správnom mieste.

Domáca pracovňa by vám mala poskytnúť priestor na to, aby ste sa nerušene mohli venovať svojim povinnostiam. Malo by v nej byť všetko, čo pri práci potrebujete. Preto je dôležitá praktickosť, prehľadnosť a organizácia.

Mnohé štúdie dokázali, že prostredie má veľký vplyv na naše výsledky. Preto ak považujeme červenú farbu za rušivú, nemali by sme ňou vymaľovať celú miestnosť. Ako si teda zariadiť pracovňu alebo pracovný kútik? Tu je našich 5 rád…

1. Umiestnenie

Pracovňa by mala byť tichým miestom, aby ste sa pri práci mohli sústrediť. Preto by napr. nemala byť v blízkosti detskej izby alebo kuchyne. Tiež by mala byť dobre osvetlená. Rovnako teda, ak si chceme založiť pracovný kútik, nájdime miesto, kde je najviac denného svetla.

2. Nábytok

Základnými kúskami sú stôl a stolička. Písací stôl by mal byť pevný a priestorný, aby sa nám naň zmestilo, čo najviac vecí. Kancelárska stolička by mala byť pohodlná, aby sa nám pri dlhej práci dobre sedelo. Veľa ľudí kupuje otáčacie stoličky, ktoré majú výhodu v tom, že majú nastaviteľnú výšku a je s nimi jednoduchá manipulácia.

3. Úložný priestor

Ak máte veľa kníh, papierov, blokov alebo výkresov, určite sa vám bude hodiť úložný priestor. Ak ho nepotrebujete veľa, bude vám stačiť kúpiť si stôl so zásuvkami. Ak máte veľa vecí, môžete porozmýšľať nad kúpou knižnice alebo poličiek. V malých skrinkách môžete mať zvyšné kancelárske potreby ako napríklad kancelárske papiere alebo USB kľúče. Stojan na noviny môžete využiť na odkladanie poznámok, časopisov alebo akciových letákov.

4. Doplnky

Doplnky vedia spraviť skutočne veľa. Dajú izbe nových nádych a budú vyjadrovať, čo sa vám páči. Ak nie ste typ na doplnky, určite nezabudnite na stolovú lampu, ktorá sa vám bude hodiť hlavne večer ale v zimných mesiacoch aj ráno. Rovnako je dobré mať v pracovni hodiny, aby ste vždy vedeli, aký je čas. Tiež je dobré dať si do pracovne niečo, čo vás bude motivovať. Môže to byť fotografia rodiny alebo nejaký motivačný citát.

Farby v interiéri? Ako ich kombinovať?

Viete, aké farby v interiéri spolu ladia a naopak, ktoré nie? Ako by ste mali skombinovať farby v interiéri tak, aby nepôsobili rušivo?

Farby v interiéri - paleta farieb

5. Nenápadné drobnosti

Existujú aj veci, ktoré nám hneď nenapadnú ale v každej pracovni by mali byť. Nepochybne budeme potrebovať internet na doma. Bez internetu nebudeme môcť odosielať vypracované zadania, či skontrolovať pracovný mail. Ďalšou drobnosťou je aj odpadkový kôš. Ak veľa píšeme a máme veľa bločkov a farebných lístočkov, určite sa nám nebude chcieť behať do inej miestnosti len preto, aby sme niečo vyhodili. Tiež by sa nám mohol hodiť stolový kalendár, vďaka ktorému na nič nezabudneme.

Zdroj obrázkov: Dean Drobot / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články