Murovaný sprchový kút

3 dôvody v prospech murovaného sprchového kúta

Reklamný článok - 27. septembra 2020 - 2308. zobrazení

Vaňa alebo sprchový kút? Častá dilema majiteľov rodinných domov i bytov. Kým ešte pred dvadsiatimi rokmi sme v klasických panelákoch našli prakticky len vane a minimálne sprchové kúty, dnes sa trend významne mení. Fanúšikovia romantiky a horúceho kúpeľa stále volia vane, no priaznivci ekonomickejšieho a rýchlejšieho sprchovania jasne preferujú sprchové kúty. Ak patríte medzi túto skupinu, tak murované sprchové kúty majú oproti tradičnejším kútom s keramickou vaničkou viacero výhod.

1. Dizajn a štýl

Základnou charakteristikou pre murovaný sprchový kút je skutočnosť, že si ho môžete nadizajnovať a navoliť podľa svojich predstáv a preferencií. V praxi to znamená, že pri výbere sprchového kúta nemáte obmedzenia v podobe určitého vopred stanoveného štýlu a dizajnu. V prípade murovaných sprchových kútov si sami volíte rozmery, obloženie, tvar, materiál a podobne. Pokiaľ vám okrem pohodlia pri sprchovaní záleží aj na imidži a štýle, je murovaný sprchový kút správnou voľbou.

2. Bezpečnejšie

Veľkým benefitom sprchových kútov vo všeobecnosti je bezpečnosť. Murované sprchové kúty posúvajú mieru bezpečnosti na ešte vyššiu úroveň, šmýka sa v nich oveľa menej než v klasických sprchových kútoch s keramickými vaničkami. Viete si zvoliť protišmykový materiál, pričom murované sprchové kúty sú v jednej rovine s podlahou, čo znamená pohodlnejšie vstupovanie a vystupovanie do a zo sprchového kúta.

Ako sa pestuje exotická strelícia?

Viete, akú starostlivosť vyžaduje exotická strelícia? Ako často ju polievať a hnojiť? Odkiaľ k nám strelícia prišla? Kam ju umiestniť?

Strelícia

3. Dlhšie vydrží

Murované sprchové kúty sú voľbou ľudí, ktorí chcú napríklad rekonštruovať jadro a kúpeľňu cez DoDomceka.sk aj preto, že ich údržba je menej náročná a zároveň životnosť je dlhšia. Čiže ak nepatríte k tým, ktorí sa radi realizujú pri údržbe v domácnosti a kúpeľni, murovaný sprchový kút má výhodu oproti „klasike“.

Zdroj obrázkov: Jodie Johnson / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články