Drevoprofil

Aké sú najnovšie trendy v bývaní?

Reklamný článok - 15. júna 2022 - 1352. zobrazení

Pri zariaďovaní domácnosti je prvoradé, čo sa páči vám. Meniace sa trendy v bývaní sú však skvelým zdrojom inšpirácie a nových nápadov. Pozrite sa, aké trendy vstupujú do popredia a vyberte si podľa seba.

Útulný a farebný interiér

Jednou z najvýraznejších zmien v trendoch bývania je ústup minimalizmu. Doteraz obľúbené biele farby, zatvorené skrinky a skryté časti nahrádzajú pestré farby a rozmanité dekorácie. Pre minimalizmus sú typické aj rovné línie a jednoduché tvary. Svoj návrat však zažívajú oblé hrany kresiel, pohoviek, stoličiek, zrkadiel a dokonca aj skriniek.

V domácnostiach tiež odzvonilo jednofarebným stenám a podlahám. Svoj návrat zažívajú aj dizajnové tapety na stenu a rôzne ekologické alternatívy. Napríklad OSB dosky, cena ktorých láka tiež. Tie majú univerzálne využitie a sú vhodné ako podlaha, ale aj obklad stien alebo jednoduchý nábytok.

Miešanie rôznych vzorov je vítané. Kombinácia geometrických a abstraktných tvarov alebo prírodných vzorov je na vzostupe. Táto pestrosť sa prenáša aj do závesov, posteľnej bielizne alebo obrazov.

Drevoprofil 2

Vdýchnite život starým veciam

Pestrosť interiéru výborne doplnia aj unikátne doplnky. Vintage prvky a renovácia starých predmetov alebo nábytku sú čoraz modernejšie. Získate tak originálne kúsky zariadenia. Udržateľnosť je stále naliehavejšia téma, čo sa prejaví aj v interiérovom dizajne.

Oživte svoj domov starými kúskami s vlastným príbehom. Najmä v prípade nábytku nechajte vyznieť pôvodnú kresbu dreva a nedokonalé línie, či štruktúru. Dodajú vašej domácnosti výnimočnú atmosféru s nádychom minulosti.

Renovácia starej skrinky je zaujímavou a zábavnou aktivitou pre domácich kutilov. Navyše budete mať príjemný pocit vždy, keď sa na svoju prácu pozriete. Nezabudnite však pritom na funkčnosť priestoru a pocit pohodlia. Doma by sme sa predsa mali vždy cítiť príjemne.

Drevoprofil 3

Prineste si kúsok prírody

Ďalším z obľúbených trendov je takzvaný biofilný dizajn. Jeho hlavnou úlohou je vytvoriť harmonické a príjemné prostredie s prvkami zelene a živých rastlín. Prírodná zeleň pôsobí upokojujúco a je tiež pútavou súčasťou interiéru.

Obohaťte svoju obývaciu miestnosť, spálňu alebo kuchyňu novými druhmi nenáročných rastlín a kvetov. Pridať môžete aj prírodné materiály ako kameň, korok, mramor, bambus alebo drevo. Vhodné sú aj prírodné textílie z bavlny a ľanu.

Rastliny majú navyše aj praktickú funkciu a pomáhajú vám čistiť vzduch. Podľa výsledkov viacerých štúdií dokážu niektoré druhy izbových rastlín odstrániť až 90 % nečistôt, škodlivých toxínov a ďalších nežiadúcich látok z čistiacich prostriedkov.

Drevoprofil 4

Vždy myslite na pohodlie

Bez ohľadu na to, aké trendy sú momentálne aktuálne, hlavným cieľom by pre vás mal byť komfort. Ide predsa o váš domov, a tak sa nebojte zariadiť si ho podľa svojich predstáv. Vyjdite zo zóny komfortu a vyskúšajte niečo netradičné. Okrem udržateľnosti a praktického využitia dbajte aj na kvalitu materiálov a prevedenia.

  • Kategórie

Podobné články