Záhradné rattanové sedenie

Aké záhradné sedenie na terasu?

Reklamný článok - 7. augusta 2022 - 1803. zobrazení

Spomedzi rôznych druhov vonkajšieho nábytku môže byť niekedy ťažké zvoliť na terasu ten správny model. Každý materiál je špecifický svojimi vlastnosťami a dizajnom. Ktoré záhradné sedenie je to najvhodnejšie? Zistite viac o atraktívnych typoch nábytku na terasu.

Kedy zvoliť drevené záhradné sedenie?

Pokiaľ ide o drevo, zaraďuje sa medzi jeden z najžiadanejších materiálov na výrobu exteriérového nábytku. Hoci niektorí majitelia domov sa drevenému záhradnému sedeniu vyhýbajú kvôli obavám z náchylnosti na vlhkosť, s kvalitnými ochrannými nátermi nábytok vydrží dlhú dobu. Pri výrobe záhradného sedenia spĺňa drevo všestrannú funkciu. Vo výsledku tak máte na výber z veľkého množstva prírodných výrobkov. Tento udržateľný a obnoviteľný materiál splýva s prírodnou scenériou. Robustné, estetické záhradné sedenie sa zároveň vyznačuje odolnosťou voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Drevo ponúka priestor na experimentovanie a otvára množstvo možností dizajnu, ktoré vyhovujú každému štýlu, či už ho necháte v prírodnom stave, alebo ho náterom upravíte podľa osobných preferencií.

Výhody recyklovateľného plastového nábytku

Záhradné sedenie z recyklovateľného plastu poskytuje komfort z viacerých hľadísk. V prvom rade má ľahkú hmotnosť a tak majiteľovi zjednoduší jeho presúvanie z miesta na miesto. V porovnaní s drevom nepodlieha hnilobe, čo svedčí o jeho nenáročnej údržbe. Niekedy sa prírodný nábytok môže poškodiť, pokiaľ je vystavený neustálym teplotným výkyvom. Plastové záhradné sedenie by mohlo byť riešením tohto problému, pretože jeho zloženie je odolné pred vplyvom neželaných prírodných podmienok. V konečnom dôsledku ide o pohodlný a cenovo prijateľný spôsob, ako obohatiť exteriér o zaujímavé sedenie.

Prírodné rattanové sedenie

Milovníci záhradného nábytku často siahajú po rattanovom sedení. Elegantný, pevný a odolný materiál sa teší obľube už desaťročia. Vo všeobecnosti je pri prírodnej verzii potrebná vyššia investícia – z tohto dôvodu môžete nájsť rattan aj v plastovej podobe. Dôležité je spomenúť, aby ste nové rattanové záhradné sedenie skontrolovali. Uistite sa, že sa na ňom nenachádzajú žiadne uvoľnené vlákna, ktoré neboli správne vypletené. Hoci sa takéto miesta úplne rozpletú až po určitom čase, naruší to trvanlivosť a vizuálny dojem. Nábytok je typický pre svoju pružnosť, ochrannú funkciu voči škvrnám, či širokú škálu farieb a textúr. Antikorózne vlastnosti a odolnosť pred UV žiarením vytvárajú trvanlivý a pôsobivý exteriérový prvok.

Zdroj obrázku: photographee.eu / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články