Obrazy v obývačke

Ako a podľa čoho vybrať ten správny obraz do vašej obývačky?

Reklamný článok - 16. augusta 2022 - 927. zobrazení

Obrazy na stenu sú krásnym doplnkom pre všetky domácnosti či kancelárie. Môžu pútavo dotvoriť interiér – vniesť farbu a oživiť ho, alebo neutrálne doladiť. Každý si chce spraviť zo svojho domova príjemné a útulné prostredie, v ktorom sa bude cítiť dobre. Ale ako vybrať správny obraz do obývacej izby?

Význam obrazov v domácnosti

Obrazy na stenách interpretujú naše myšlienky, pocity a záľuby. Odrážajú náš individuálny vkus, vyvolávajú emóciu a estetický zážitok. Dizajn a štýl zariadenia je dnes veľmi dôležitý, pretože ovplyvňuje a vytvára celkovú atmosféru domova.

Pre väčšinu domácností je hlavnou miestnosťou práve obývacia izba. Obraz do obývačky by ju mal preto oživiť, navodiť harmóniu a zaujať už na prvý pohľad.

V súlade s dizajnom priestoru

Pri výbere obrazu do obývacej miestnosti treba vychádzať z celkového dizajnu. Ak je izba riešená v elegantnom štýle, môžeme ju oživiť výrazným obrazom – či už to bude abstraktný obraz, kvetinový alebo zvierací motív.

Naopak, ak je štýlovo zariadená výrazným nábytkom a doplnkami, môžeme zvoliť obraz s jednoduchým motívom – stavte na jemné farby, ktoré budú harmonicky ladiť s ostatným vybavením.

Jeden obraz vs. zostava obrazov na stenu

Či si vybrať jeden veľký obraz na stenu, ktorý bude dominantný alebo viacero malých (tzv. zostava obrazov), ktoré budú rozprávať príbeh, je len na vás. Záleží aj na rozmiestnení nábytku a voľnom priestore, kde by sa mali obrazy nachádzať.

Nič nepokazíte, keď ich umiestnite nad gauč, ktorý je najčastejšie používaný, či už pri sledovaní televízie alebo čítaní dobrej knihy. Usporiadanie série obrazov môže byť pravidelné (lineárne či horizontálne) alebo nepravidelné – zvyčajne sa uplatňuje pri rámoch s rozdielnou veľkosťou.

A čo kancelária?

Obrazy v kancelárii robia psychologickú hru. Je potrebné si vybrať správne farby, nič výrazné. Dôležité je, aby nebol obraz rušivý a nebral na seba všetku pozornosť. Uprednostňujte neutrálne farby, ako je napríklad čierna, biela či béžová. Ako dekoráciu môžete použiť aj fotky rodiny, aby ste sa tu cítili ako doma.

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články