Vonkajšie rolety

Ako chránia vonkajšie rolety váš interiér v zime aj lete

Reklamný článok - 10. decembra 2023 - 896. zobrazení

Vonku síce úraduje zimné počasie, ak však máte radšej leto, nemusíte vôbec zúfať. Ubehne to naozaj rýchlo, a už čoskoro sa opäť budeme môcť tešiť na dlhé letné večery na terase či príjemne strávený čas pri vode. Ak sa vám zdá, že vám v zime uniká príliš veľa tepla von cez okno, pomôcť môžu vonkajšie rolety, ktoré okrem ochrany pred silným slnkom môžu pomôcť aj s týmto problémom. Ako na to?

Výhody vonkajších roliet

V lete vonkajšie rolety príjemne chránia pred teplom a vysokými teplotami. Preto je dobré už teraz myslieť na to, čo bude v lete, zvlášť, ak máte byt či dom otočený na slnečnú stranu, kde slnko doslova „pečie“ ráno i poobede. Vhodnou a účinnou tieniacou pomôckou sú vonkajšie hliníkové rolety, ktoré majú oproti tým vnútorným viacero výhod. Dokážu zachytiť viac svetla a účinnejšie odtienia interiér. V zimných mesiacoch majú tie výhody, že čiastočne zabraňujú prenikaniu nízkych teplôt k oknu, čím sa znížia tepelné úniky a vy sa nemusíte báť, že vám zostane zima.

Ochrana pred teplom v lete

A poďme na tie príjemnejšie veci, súvisiace s letom. Napríklad taký dobre vychladený nápoj, grilovačka a rodina či priatelia pri oddychovom letnom večeri. Na takéto posedenia sa priam pýta terasa na záhrade. Aj na nej by ste si však zrejme radi posedeli aj cez deň, prípadne si tam dali gauč či sedačky. Pokiaľ nemáte zasklenú terasu v zime vám tam príjemne nebude, najmä pokiaľ sneží či prší. Preto by mala byť terasa zastrešená. Na toto zase slúžia hliníkové pergoly, ktoré vám doprajú tieň pri svetle a prístrešok pri daždi či snehu.

Pripravte sa vopred

Naozaj nie je dôvod, prečo by ste mali svoje myšlienky na leto odsúvať a odkladať s tým, že „veď to má čas“. Ak máte teraz čas, tak ho využite naplno a pripravte sa na to, čo prinesie nadchádzajúca letná sezóna a zabezpečte si kvalitnú tieniacu techniku. Aspoň všetko vyriešite v pokoji a bez extrémneho časového stresu.

Zdroj obrázku: Michal / stock.adobe.com

  • Kategórie

Podobné články