Pergola

Aký typ pergoly sa hodí na vašu záhradu?

Reklamný článok - 3. mája 2022 - 1633. zobrazení

Bezpečné, vysoko odolné a cenovo dostupné záhradné prístrešky plnia praktickú úlohu a popritom zhodnocujú vašu nehnuteľnosť. Nie náhodou sa dopyt po pergolách neustále zvyšuje. Toto všestranné záhradné zastrešenie sa stáva bežným funkčným aj estetickým doplnkom do exteriéru aj vďaka možnosti vybrať si pergolu na mieru, ktorá sa hodí na vašu terasu.

Spoločnosť HOBBYTEC pravidelne rozširuje svoju ponuku záhradného zastrešenia o nové pergoly. Zákazníci si môžu vybrať z viacerých produktov, medzi ktorými dokážu nájsť model spĺňajúci ich individuálne nároky, či už z hľadiska veľkosti, materiálu alebo dizajnu. Každá pergola je vyrobená z kvalitných materiálov a jej prevedenie je prispôsobené tomu, aby bola nielen estetická, ale zároveň spĺňala praktické požiadavky.

Pergola

Úloha pergoly a jej prínos pre záhradu

Zastrešenie terasy

Primárnou funkciou pergoly je zastrešenie časti záhrady, resp. exteriéru pri rodinnom dome. Ako jednoduchý prístrešok, ktorý nevyžaduje veľké investície a stavebné zásahy, sa najčastejšie montuje hlavne nad terasou. Vďaka zastrešeniu je možné využívať ju ako priestor na posedenie vonku aj pri nepriaznivom počasí.

Ochrana nábytku

Pergola nechráni pred dažďom či inými vrtochmi počasia iba ľudí, ale aj záhradný nábytok. Ak je umiestnený pod prístreškom, nebude nutné ho stále premiestňovať. Záhradný nábytok z náchylnejších drevín je zároveň chránený aj pred vyblednutím, ktoré mu hrozí na nezastrešených miestach vystavených priamemu slnku.

Ochrana pred slnkom

Majiteľ domu ocení pergolu najmä v lete, kedy sa ortuť teplomerov šplhá na rekordné úrovne. Pergola vytvára tieň, ktorý sa dá využiť ako priestor na posedenie vonku aj vtedy, keď teploty dosahujú nadpriemerné hodnoty. Čím je zastrešenie väčšie, tým väčší je aj tienený priestor.

Zastrešenie bazéna

Pergola si plní praktickú a ochrannú úlohu aj ako zastrešenie bazéna. Vodu v bazéne chráni pred nečistotami, majiteľa alebo nájomníka pred slnkom a spálením. Popri kúpaní si môže dopriať oddych „na brehu“ bazéna rovno pod prístreškom v príjemnom chládku.

Estetický doplnok

Pergoly od spoločnosti HOBBYTEC sa starajú aj o celkový estetický dojem. Jednotlivé modely sú navrhnuté tak, aby ich vzhľad ladil s domom aj so záhradou, či už tvarom alebo sfarbením. Každá pergola má nadčasový vzhľad, ktorý nasleduje aktuálne trendy, no zároveň sa vyznačuje originalitou a jedinečným prevedením.

Pergola

Čo zohľadniť pri výbere novej pergoly?

Aby pergola plnila individuálne požiadavky majiteľa, pri jej výbere je potrebné zohľadniť pár faktorov. Tie súvisia najmä s jej umiestnením a s rozmermi, na základe ktorých bude potrebné zastrešenie prispôsobiť typu stavby, resp. typu a pôdorysu záhrady. Kľúčovú úlohu zohráva aj materiál, od ktorého sa odvíja, ako bude pergola vyzerať a aká bude jej životnosť.

Poloha

Pergola môže byť umiestnená hneď pri stene domu, ku ktorej sa primontuje, alebo bude stáť voľne v záhrade ako prístrešok. Od výberu jej polohy závisí, na aký konkrétny typ zastrešenia kupujúci vsadí a aká veľkosť aj tvar prístrešku bude pre danú záhradu vhodná.

Veľkosť

Jednotlivé typy pergol sú dostupné vo viacerých rozmeroch. Líšiť sa môžu dĺžkou aj šírkou. Zastrešenie by malo byť dosť veľké na to, aby zatienilo celý priestor terasy, balkóna alebo verandy. Súčasne by malo byť primerané rozmerom steny, ku ktorej bude namontované.

Materiál

Pri kúpe pergoly zohráva dôležitú úlohu aj materiál, z ktorého je model vyrobený. Aktuálnym trendom dominujú hliníkové modely, ktoré spĺňajú najvyššie kvalitatívne nároky. Hliníkové zastrešenie je zároveň zárukou nadčasového dizajnu, ktorý sa prispôsobí vzhľadu domu aj záhrady.

Pergola

Najpredávanejšie pergoly HOBBYTEC

Hliníkové pergoly

Výroba pergol z hliníka otvára dizajnérom možnosti. Prístrešky môžu navrhovať vo viacerých farbách, tvaroch aj veľkostiach. Na zastrešenie terasy s výhľadom do záhrady plnej živej zelene sa hodia modely s bezpečnostným sklom. Pri kúpe voľne stojacich pergol sú odporúčané aj polykarbonátové pergoly s extrémne pevnou konštrukciou.

Hliníkové pergoly XXL

Pergola sa dá využiť aj ako zastrešenie atypickej terasy alebo ako prístrešok pre auto. Na tento účel sa najviac hodia modely XXL s nadštandardnými rozmermi. HOBBYTEC ich vyrába na mieru v rôznych veľkostiach prispôsobených nárokom vybraného exteriéru.

Bioklimatické pergoly

Aj bioklimatická pergola sa vyrába z hliníkových komponentov, no v porovnaní s ostatnými modelmi lepšie využíva prírodnú energiu a tým zaisťuje nielen vyšší komfort, ale aj úsporu nákladov. Tento typ pergol je známy najmä lamelovým zastrešením a štýlovými screenovými roletami s automatickým diaľkovým ovládaním.

Typizované pergoly

Elegantné pergoly predávané v niekoľkých farbách a v predvolených veľkostiach ponúkajú jednoduchú, no pevnú a odolnú hliníkovú konštrukciu. Tú si zákazník dokáže za použitia návodu zmontovať aj svojpomocne, vďaka čomu má možnosť pri nákupe pergoly ušetriť pár eur.

Ako zhodnotiť nehnuteľnosť bezpečne a výhodne?

Viete, ako zhodnotiť vašu nehnuteľnosť bezpečne a výhodne? Jedným z riešení sú práve záhradné stavby… Spoločnosť Hobbytec prináša…

Zimná záhrada - Hobbytec SK

Výška úspory pri svojpomocnej montáži závisí od typu kúpenej pergoly, nakoľko spoločnosť HOBBYTEC neúčtuje za montáž vybraných modelov z ponuky zastrešenia nič. Montáž je po dohode možné vykonať kdekoľvek v celej ČR a SR. Dodanie pergoly trvá maximálne 12 až 14 týždňov, čo je primeraná doba aj na výrobu pergoly na mieru a jej dovoz na miesto montáže. V balíku služieb nechýba poradenstvo ohľadom údržby, ktorá vyžaduje len občasné zásahy. Kupujúci sa môže spoľahnúť aj na záručný a pozáručný servis, ktorú má garantovanú pri kúpe každého produktu.

  • Kategórie

Podobné články