Zimná záhrada - Hobbytec SK

Ako zhodnotiť nehnuteľnosť bezpečne a výhodne?

Reklamný článok - 16. marca 2022 - 1101. zobrazení

Investovanie do nehnuteľnosti je dlhodobo jedným z najlepších spôsobov, ako chrániť a zároveň zhodnocovať svoj majetok. K tomu nie je potrebná kúpa nového bývania či iného nehnuteľného objektu. Stačí menšia rekonštrukcia alebo nákup malej záhradnej stavby a hodnota vášho majetku rýchlo vzrastie.

Dôvodov, pre ktoré investovať do rekonštrukcie domu a záhrady, je hneď niekoľko. Medzi tie najčastejšie patrí zvýšenie ceny nehnuteľnosti. Tá narastá po každej rekonštrukcii, ktorá vedie k rozšíreniu či modernizácii domu a jeho okolitého exteriéru. Investícia do nehnuteľnosti je zároveň skvelý spôsob, ako chrániť svoje peniaze. Tie sa okamžite premenia na nehnuteľný majetok, ktorý na rozdiel od finančných úspor nie je vystavený hrozbe znehodnocovania.

Investícia do nehnuteľnosti ako ochrana pred infláciou

O potrebe ochrany peňazí pred znehodnotením sa hovorí už dlhšie. Potvrdzujú to aj najnovšie ekonomické ukazovatele. Inflácia zvyšuje a s najväčšou pravdepodobnosťou bude aj naďalej zvyšovať ceny vo viacerých oblastiach. Výrazný cenový nárast vlani zaznamenali aj stavebné materiály, čo prispelo k ďalšiemu rýchlemu zdražovaniu nehnuteľností. Držať na účte väčšie sumy a čakať na cenový pokles tak stráca zmysel. Ekonómovia ich odporúčajú investovať do bezpečných a rastúcich aktív, akými sú v súčasnosti práve nehnuteľnosti.

Hobbytec - zimná záhrada

O slušné zhodnotenie sa postará rekonštrukcia záhrady

Možností, ako investovať do nehnuteľnosti, je viacero. Niektoré ponúkajú vyššie a rýchlejšie zhodnotenie, pri iných je potrebné nejaký čas počkať, prípadne sa uspokojiť s nižšou mierou rastu. Medzi množstvom možností sú aj tie, ktoré okrem zvýšenia ceny nehnuteľnosti prinesú aj viac komfortu, vyššiu bezpečnosť a krajší životný priestor. Všetky z týchto benefitov splní práve rekonštrukcia záhrady. Tá je podľa realitných expertov jedným z kľúčových faktorov ovplyvňujúcich cenu nehnuteľnosti. Montáž menšej záhradnej stavby môže zdražiť celý dom s okolitým pozemkom niekoľkonásobne viac ako renovácia interiéru, nové bytové vybavenie či zateplenie budovy.

Prečo investovať do rekonštrukcie záhrady a exteriéru?

  • Rekonštrukcia záhrady nevyžaduje toľko peňazí ako kúpa nehnuteľnosti.
  • Jednorazová investícia nepotrebuje ďalšie dodatočné vklady a náklady.
  • Záhradu oživia moderné externé prvky s praktickou a estetickou úlohou.
  • Montáž vybraných záhradných stavieb prispieva k vyššiemu komfortu.
  • Vďaka novej záhradnej stavbe bude vaša záhrada krajšia a funkčnejšia.
  • Investícia do rekonštrukcie záhrady a exteriéru má rýchlu návratnosť.
  • Rekonštrukcia záhrady ponúka hneď niekoľko možností zhodnotenia.

Ako zhodnotiť nehnuteľnosť rekonštrukciou záhrady?

Zimná záhrada

Niet jednoduchšej cesty, ako rozšíriť obytný priestor bez astronomických investícií a veľkých stavebných zásahov. Vďaka zimnej záhrade môžete zväčšiť svoju obytnú plochu rýchlo a jednoducho. Využitie nového priestoru môže mať rôzne formy od zriadenia miestnosti na relax až po presklenú záhradu umožňujúcu pestovať obľúbené druhy rastlín aj počas zimnej sezóny. Na výber je niekoľko druhov zimných záhrad, ktoré sa líšia v závislosti od účelu využitia, čo sa odrazí aj na výške zhodnotenia nehnuteľnosti. Len samotné rozšírenie obytného priestoru zvyšuje cenu nehnuteľnosti, nehovoriac o možnosti úspory na nákladoch za energie, ktoré sú vďaka zimnej záhrade o niekoľko percent nižšie.

Pergola

Tieň, príjemný chládok, úkryt pred dažďom. To sú iba niektoré plusy, ktoré prináša montáž pergoly. Jednoduchý druh praktického záhradného zastrešenia z kvalitných materiálov sa postará o vyšší komfort na záhrade. Pergola nemá iba praktický úžitok. Jednotlivé modely sú typické aj elegantným dizajnom, ktorý sa hodí do rôznych typov záhrad. Svoju úlohu splní ako stojaca pergola alebo ako model ukotvený k domu. Využívať sa môže aj ako praktický doplnok k bazénu, prípadne ako zastrešené miesto určené na skladovanie záhradného náčinia.

Prístrešok pre auto

Medzi záhradné stavby, ktorých realizácia nevyžaduje veľa práce ani vysoké náklady, patrí aj prístrešok pre auto. Podobne ako iné záhradné zastrešenia, aj ten plní niekoľko praktických úloh. Tou hlavnou je ochrana vozidla pred vetrom, dažďom, mrazom či UV žiarením. Výhodou takýchto prístreškov je ich variabilita. Jednoduchá konštrukcia sa dá prispôsobiť požiadavkám záhrady aj vozidla, ktoré bude pod ním parkovať. Plusom je výber niekoľkých farieb, ktoré budú ladiť s domom. Charakteru domu a záhrady sa dá prispôsobiť aj materiál konkrétneho prístrešku pre auto.

Hobbytec - titulná fotka

Pri zhodnocovaní rozhoduje kvalita záhradných stavieb

Samotná kúpa a následná montáž vybranej záhradnej stavby ešte nie je zárukou zhodnotenia nehnuteľnosti. Na zvýšenie jej celkovej ceny vplýva viacero faktorov. K tým kľúčovým patrí najmä kvalita záhradného zastrešenia, ktorá sa odvíja od materiálu a jeho vlastností. Najlepšie výsledky dosahujú prvotriedne hliníkové modely, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou ponuky spoločnosti HOBBYTEC. Tá garantuje maximálnu odolnosť a dlhodobú trvácnosť všetkých záhradných prístreškov vo svojej ponuke, a to nielen tých hliníkových.

Ako sa vyhnúť inflácii investovaním do bývania?

Viete, ako sa vyhnúť inflácii investovaním do bývania? Viete, aké typy investícii sú tie najvýhodnejšie a prečo?

Zimná záhrada - Hobbytec SK

Zimná záhrada, ktorá rozšíri obytný priestor, pergola, ktorá chráni terasu pred dažďom, alebo prístrešok pre auto, pod ktorým je vaše vozidlo ako v garáži, každý zo záhradných prístreškov sa podieľa na zvýšení celkovej ceny nehnuteľnosti. Montážou vybraných modelov zastrešenia môže jej cena v závislosti od lokality, kde je dom postavený, vzrásť o tisícky eur. Investované peniaze tak budú „uložené“ na správnom mieste bez toho, aby ich zasiahla inflácia.

  • Kategórie

Podobné články