Záhradná posilňovňa - 1

Domáca posilňovňa na záhrade je dobrý nápad. Ako na to?

Reklamný článok - 6. októbra 2021 - 1433. zobrazení

Domáca posilňovňa, telocvičňa alebo workoutové ihrisko na dvore je dobrý nápad pre každého. Pokiaľ sa športu venujete aktívne, tak preto, ale ak zatiaľ len snívate o aktívnom životnom štýle, tak preto. Vlastniť stacionárny bicykel, kúpiť si karimatku alebo objednať výživové doplnky ešte nemusí byť dostatočne silná motivácia k pravidelnému cvičeniu. Ale ak budete mať svoje súkromné fitnes centrum, zmení sa aj váš prístup k fyzickej aktivite. Ale o tom už viac nižšie.

Záhradná posilňovňa - 5

Prečo áno?

Domáca posilňovňa je vždy super nápad. Aj v prípade, že sa s fitnes centrami nechcete navždy rozlúčiť, je dobré mať priestor na vypustenie pary vo svojej vlastnej záhrade. Ak nie ste stopercentne presvedčení o tom, že idete do toho aj vy, nasledovné 3 argumenty môžu byť pre vás dostatočným impulzom k tomu, aby ste sa do toho pustili.

  1. Záhradná posilňovňa je zadarmo. Možno, že na začiatku do jej realizácie budete musieť investovať vyššiu sumu, no z dlhodobého hľadiska určite ušetríte.
  2. Zlý time management, nedostatok času a podobné výhovorky už nebudú relevantné. Domáce ihrisko vám dokonca umožní aj to, aby ste sa pri cvičení venovali domácim aktivitám, kvôli ktorým sa pravidelnosť vašich tréningov v minulosti narušila. Kým vy spaľujete tuky na dvore, vo vašej rúre sa zatiaľ môže potiť večera a eventuálne zapnete ešte aj práčku.
  3. Môžete si užiť luxusný pocit cvičenia v súkromí. Nemusíte čakať na obsadený bežecký pás, všetky závažia a činky budú len vaše a prestanete sa strachovať z toho, či náhodou nedýchate príliš hlasno. Budete svojím vlastným trénerom. Kúpte si kvalitné smart hodinky, ktoré vám pomôžu nielen pri samotnom tréningu, ale aj dosiahnutí a monitorovaní vášho vysnívaného výkonu. Pokiaľ ešte nemáte takúto šikovnú pomôcku, navštívte internetový obchod Mistores.sk, kde nájdete nielen kvalitné produkty, ale aj za priaznivé ceny.
Záhradná posilňovňa - 6

Na trávniku alebo pod strechou?

Najprv si premyslite, na aké športy má slúžiť vaša externá posilňovňa. Ak sa vaše obľúbené disciplíny viažu na karimatku, hľadajte úplne rovnú plochu. Môžete toto miesto opraviť, vyrovnať, poradiť sa s odborníkmi na záhradnú architektúru, hlavné je to, aby to bola dokonala plošina. Pokiaľ vás bavia dynamické tréningy, obsaďte tú časť vašej záhrady, kde viete riziko poranení minimalizovať. Fanatici klasického posilňovania s činkami by mali porozmýšľať o tom, či by sa na dvor nezmestil aj nejaký záhradný domček, ktorý by slúžil ako súkromné fitnes centrum. Hádzať ťažké váhy na holú pôdu asi nie je úplne ideálne, no ani na betónovej terase to nemusí dopadnúť príliš dobre.

Záhradná posilňovňa - 3

Fitness bar priamo doma

Predstavte si nejakú veľkú posilňovňu, v ktorej každý nájde to, čo potrebuje. Okrem športového náradia, posilňovacích strojov, karimatiek a podobných pomôcok disponujú aj inými maličkosťami, kvôli ktorým je zážitok z tréningov úplný. Priestranné šatne a čisté, funkčné sprchy by sme nezaradili do tejto kategórie, tie by mali byť samozrejmosťou (aj keď, žiaľ, nie vždy sú). Narážame na dostupnosť zdravých potravín, výživových doplnkov, kolagén pre športovcov a proteínových nápojov priamo na mieste. Zariaďte si aj vy svoj fitness bar.

Možno sa teraz pýtate, aký je zmysel tohto kroku, keď aj tak máte doma kuchyňu. Odpoveď je jednoduchá: kvôli motivácii. Návyk pravidelne cvičiť si vytvoríte určite ľahšie, keď tréningy nebudú len o „makačke“. Spojte ich s príjemnými podmetmi a vecami, na ktoré sa tešíte. Funguje to ale aj opačne: zdravé potraviny vám budú chutiť viac, ak budú súčasťou nejakého rituálu.

Záhradná posilňovňa - 4

Čo je riasoguľa a ako sa dá doma vypestovať?

Viete, čím je charakteristická riasoguľa? Aké druhy poznáme? Aká je ideálna teplota vody? Ako často by ste mali meniť vodu v akváriu?

Riasogule
Záhradná posilňovňa - 2

Plán ako nástroj sporenia

Síce vyššie sme písali o väčšej finančnej investícii, no nemusí to byť nutne takto. Namiesto nákupu nových strojov a náčinia si pozrite ponuky z druhej ruky. Opýtajte sa svojich známych, či sa v ich pivniciach nenájdu predmety vhodné do vašej novej posilňovne alebo navštívte stránky zamerané na swap (výmenu vecí). Namiesto impulzívneho nakupovania radšej majte zmysluplný plán, sledujte zľavy a výpredaje. Možno vás poteší akcia na kolagén od overeného predajcu Inca Collagen. Je to prípravok, ktorý sa vám určite zíde nielen pri fit životnom štýle, má rôzne pozitívne účinky na kĺby, pokožku, vlasy, nie nadarmo sa o ňom hovorí ako o elixíre mladosti.

Zdroj fotiek: freepik.com

  • Kategórie

Podobné články