Dlažba do záhrady

Aká dlažba do záhrady je tá najlepšia?

Redakcia - 18. februára 2019 - 8443. zobrazení

Dlhá a studená zima dá zabrať každej záhrade a daňou za ňu môžu byť nevyhnutné úpravy. Zničený terén, či dokonca poškodený chodník si vypýta osadenie novej dlažby. V snahe vyhnúť sa v budúcnosti podobným problémom, poradíme vám, aká dlažba do záhrady je tá najvhodnejšia.

Aká dlažba do záhrady je tá najlepšia?

Či už chcete mať v záhrade len úzky chodník alebo je vašim cieľom pokryť dlažbou skoro celú záhradu, dôraz na výber kvalitnej dlažby by mal zohrávať kľúčovú úlohu. Na trhu je mnoho typov záhradnej dlažby v rôznych prevedeniach a vyrobených z rôznych materiálov, takže vybrať si dokáže naozaj každý. Už len musíte prispôsobiť dlažbu charakteru svojho exteriéru a vaša záhrada bude ako nová.

Dlažba do záhrady - betónová

Ikona dlažba do záhrady Betónová dlažba

Betónová dlažba patrí medzi najobľúbenejšie, za čo môže najmä jej odolnosť voči náročným exteriérovým podmienkam. V súčasnosti sa predáva v rôznych formách od dlažobných kociek cez reliéfne až po zámkové typy, čomu je prispôsobené široké spektrum jej farebných a tvarových prevedení.

Ikona dlažba do záhrady Dlažba do záhrady z prírodného kameňa

Andezit, pieskovec alebo travertín? Každý z týchto kamenných materiálov je vhodný na výrobu estetickej a funkčnej dlažby do exteriéru. Dlažba z prírodného kameňa sa môže využiť na terasách alebo v altánku, ale aj na chodníkoch, pričom oceníte jej kvalitu a prirodzený vzhľad.

Ikona dlažba do záhrady Keramická dlažba do záhrady

Pre tých, ktorí hľadajú moderné a netradičné prevedenia záhradnej dlažby za nízke ceny je vhodná keramická dlažba. Jej výroba napreduje míľovými krokmi a v súčasnosti keramická dlažba disponuje dobrou mrazuvzdornosťou a protišmykovým povrchom, pričom na trhu pribúdajú aj imitácie kameňa alebo dreva.

Betónová dlažba v záhrade

Náš TIP na dlažbu do záhrady

Betónová dlažba

Dlažba z prírodného kameňa

Keramická dlažba

Betónová dlažba do záhrady
Hodnotenie

Cena: od 0.18 €

Andezitová dlažba do záhrady
Hodnotenie

Cena: od 6.00 €

Keramická dlažba do záhrady
Hodnotenie

Cena: od 13.00 €

Okrem trojice vyššie spomenutých typov záhradných dlažieb sa predajcovia neboja zariskovať a do ponuky zahrnuli aj drevené či plastové varianty záhradnej dlažby. Tie sa však hodia len na terasu, poprípade do altánkov, kedy sú chránenými voči vonkajším prírodným vplyvom. Je však len otázkou času, kedy sa tieto typy záhradnej dlažby začnú vyrábať aj v ich odolnejšom prevedení…

Ikona žiarovkaVedeli ste, že? Na čistenie záhradnej dlažby sa neodporúča používať chemické čistiace prostriedky, pretože dlažba môže zmeniť farebný odtieň?

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články