Betónová dlažba

Vyberáme vhodnú dlažbu do záhrady

Redakcia - 28. februára 2017 - 2277. zobrazení

Dlhá a studená zima dá zabrať každej záhrade a daňou za ňu môžu byť nutné úpravy. Zničený terén či dokonca poškodený chodník si vypýta osadenie novej dlažby. V snahe vyhnúť sa v budúcnosti podobným problémom si treba vybrať tú najlepšiu.

Či už chceme mať v záhrade len úzky chodník alebo je cieľom pokryť celý dvor, dôraz na výber kvalitnej dlažby by mal zohrávať kľúčovú úlohu. Na trhu je mnoho krytín v rôznych prevedeniach z rôznych materiálov, takže vybrať si dokáže každý. Už len prispôsobiť danú dlažbu charakteru svojho exteriéru a záhrada bude ako nová.

Betónová dlažba

Betónová dlažba – Patrí medzi najobľúbenejšie, čo spôsobuje jej odolnosť voči náročným podmienkam. V súčasnosti sa predáva v rôznych formách od dlažobných kociek cez reliéfne až po zámkové typy, čomu je prispôsobené široké spektrum farebných a tvarových prevedení.

Dlažba z prírodného kameňa – Andezit, pieskovec či travertín, každý z týchto kamenných materiálov sa hodí na výrobu estetickej dlažby do exteriéru. Využiť sa môže na terasách, pri altánku aj v podobe príjazdového chodníka, pričom odmenou je kvalita a prirodzený vzhľad.

Keramická dlažba – Pre tých, ktorí hľadajú moderné netradičné prevedenia za nízke ceny, sú vhodné keramické dlažby. Ich výroba napreduje a dnes disponujú dobrou mrazuvzdornosťou a protišmykovým povrchom, pričom na trhu pribúdajú aj ako imitácie kameňa alebo dreva.

Keramická dlažba

Okrem trojice vyššie spomenutých materiálov sa predajcovia neboja zariskovať a do ponuky zahrnúť drevené či plastové podlahy. Tie sa však hodia len na terasu, poprípade do altánkov. Je však otázkou času, kedy sa začnú vo veľkom vyrábať aj ako hotové dlažobné systémy pre celé exteriéry.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články