Vizualizácia zimnej záhrady

Ako sa vyhnúť inflácii investovaním do bývania?

Reklamný článok - 15. januára 2022 - 1711. zobrazení

Rast cien tovarov a materiálov ohrozuje finančné úspory. Nástup inflácie je viditeľný vo viacerých oblastiach. Zdražovaniu sa nevyhli ani stavebné materiály, od ktorých závisia ceny ďalších tovarov a služieb využívaných pri výstavbe a rekonštrukcii bývania. Práve investícia do bývania je osvedčeným spôsobom, ako chrániť svoje aktíva pred infláciou.

Inflácia v minulosti znehodnotila úspory mnohých ľudí. Rast cien zatiaľ nedosiahol kritické úrovne, no podľa najnovších prognóz zdražovanie nepovedalo posledné slovo. Ekonómovia tak odporúčajú majiteľom bytov a rodinných domov investovať svoje financie napríklad do nehnuteľného majetku. Takýmto krokom sa vyhnú znehodnocovaniu úspor a zároveň zvýšia hodnotu svojej nehnuteľnosti.

Investícia do zimnej záhrady alebo zastrešenia

Možností, ako sa vyhnúť inflácii investovaním do bývania, je viacero. Medzi najefektívnejšie v súčasnosti patrí realizácia zimnej záhrady alebo iného záhradného zastrešenia, akým sú stále viac využívané pergoly či záhradné prístrešky pre auto, ktoré sa dajú okrem iného využívať aj ako garáž pre veľké vozidlo. Práve investícia do takýchto záhradných stavieb sa osvedčila ako efektívny spôsob ochrany pred znehodnotením úspor. Navyše, spoločnosť HOBBYTEC má pre zákazníkov mnoho tipov a riešení, ako si vybrať takú zimnú záhradu či záhradné zastrešenie, ktoré okrem ochrany pred infláciou prináša aj ďalšie praktické a estetické plusy.

Výhody investície do záhradného zastrešenia

Zhodnotenie nehnuteľnosti

Hodnota domu sa môže po realizácii novej zimnej záhrady zvýšiť až o tisícky eur. Miera zhodnotenia závisí od konkrétneho typu zimnej záhrady, jej veľkosti a materiálu, z akého je zrealizovaná. O zhodnotenie sa postará aj pergola či menší prístrešok pre auto. Takéto záhradné zastrešenie síce zvýši cenu nehnuteľnosti menej, no pri výbere kvalitného modelu pôjde s určitosťou o pár tisícok eur.

Rozšírenie obytného priestoru

V prípade realizácie zimnej záhrady je jedným z dôvodov zhodnotenia domu aj rozšírenie obytného priestoru. Čím väčšia výmera, tým väčšia šanca, že nehnuteľnosť bude drahšia. Väčšia zimná záhrada na mieru môže zvýšiť výmeru domu o viac ako 25 m². Pri domoch situovaných v najlukratívnejších lokalitách sa jedná o zhodnotenie na úrovni niekoľko tisíc eur.

Úspora výdavkov za energie

Na rozšírenie obytného priestoru domu je potrebná špeciálne prispôsobená zimná záhrada. Tá má v porovnaní so sezónnymi zimnými záhradami omnoho lepšie tepelnoizolačné vlastnosti. Vďaka nim sa v danom priestore kumuluje teplo v takom rozsahu, že záhradu je potrebné vykurovať minimálne. Celková spotreba tepla tak môže byť až trojnásobne nižšia.

Vyšší komfort, krajší dizajn

Nové záhradné zastrešenie plní aj ďalšie funkcie, ktoré majú pre majiteľov domu praktický aj estetický prínos. Zimná záhrada aj pergola výrazne zvyšuje komfort, nakoľko v lete je útočiskom pred tieňom, na jeseň a v zime pred vetrom či dažďom. Zimná záhrada poslúži aj ako estetická súčasť domu skrášľujúca jeho celkový dizajn. Vhodná je aj na celoročné pestovanie izbových rastlín, na zriadenie wellness zóny aj na zimné posedenia s výhľadom na exteriér. Prístrešok pre auto zas dopraje komfort vozidlu, ktoré bude ukryté pred vrtochmi počasia pod strechou.

Zimná záhrada s posuvnými dverami

Aké zastrešenie zhodnotí rodinný dom najviac?

Spoločnosť HOBBYTEC sa špecializuje na výrobu viacerých druhov záhradného zastrešenia, ktoré zhodnocuje nehnuteľnosť o tisíce až desaťtisíce eur. Patria k nim vybrané typy zimných záhrad, moderné pergoly aj prístrešky pre auto s viacúčelovým využitím.

Sezónne zimné záhrady

Zimné záhrady so sezónnym využitím prispievajú k zvyšovaniu komfortu a rozširujú obytný priestor. Vyrábajú sa z hliníka, ktorý umožňuje aj zhotovenie zimnej záhrady na mieru v atypickom tvare. Ďalším plusom je ich dlhá životnosť a odolnosť voči poškodeniu. Navyše, sezónne zimné záhrady sú cenovo omnoho výhodnejšie ako celoročné zimné záhrady.

Posuvné zimné záhrady

Z hliníka sa dajú zhotoviť aj moderné posuvné zimné záhrady. Ide o praktické a elegantné riešenie do domov, ktoré si zakladajú na kombinácii komfortu, dizajnu a bezpečia. Tento typ zimných záhrad sa realizuje s bezpečnostným sklom, na ktorého plochu sa dajú nainštalovať aj zložitejšie tieniace prvky.

Zimná záhrada - Hobbytec SK

Hliníkové pergoly

Zastrešenie v podobe pergoly vytvorí na záhrade súkromný kútik, ktorý chráni pred slnkom aj dažďom. Využiť sa dá na relax, stolovanie aj na malé oslavy. Kvalitná hliníková konštrukcia zaistí trvácnosť pergoly, ktorá sa vďaka využitiu pevného a odolného materiálu nepoškodí. Hliníkové pergoly je možné prispôsobiť aj na zastrešenie bazéna či na vytvorenie prístrešku pre auto.

Bioklimatické pergoly

Investícia do bioklimatickej pergoly sa majiteľom domu a záhrady vráti v podobe vysokého komfortu, dlhodobej trvácnosti a nadštandardného luxusu. Úlohou tejto pergoly je prispôsobiť sa klimatickým podmienkam a na základe toho zaistiť na záhrade čo najväčšie pohodlie. Darí sa to vďaka využívaniu pohyblivého slnolamu, screenových roliet a iných prvkov pracujúcich s klimatickými podmienkami. Keďže produkty firmy HOBBYTEC sú zhotovené z kombinácie šetrných hliníkových, nerezových a lamelových prvkov, žiadny z ponúkaných modelov nemá negatívny dopad na životné prostredie.

Bioklimatická pergola

Dôsledkom inflácie nie je iba znehodnocovanie úspor. Ďalší rast cien tovarov a materiálov môže viesť aj k zdražovaniu jednotlivých modelov záhradného zastrešenia. Ceny zimných záhrad, pergol aj prístreškov pre auto sú zatiaľ priaznivé. Spoločnosť HOBBYTEC ich drží na primeranej úrovni, ktorá zodpovedá kvalite jednotlivých produktov. Zákazníkom vychádza v ústrety aj montážou vybraných modelov zdarma. Súčasťou ponuky sú aj zaujímavé zľavy a benefity pre nových aj verných zákazníkov, ktorí sa chcú vyhnúť inflácii investovaním do bývania.

  • Kategórie

Podobné články