Epoxidové podlahy

Ako chrániť vašu podlahu? Vyskúšajte tieto novinky!

Reklamný článok - 13. júna 2023 - 686. zobrazení

V domácnostiach pokrývajú podlahy azda najväčšiu časť zaťažovanej plochy. Ich vek a trvácnosť prezrádza vzhľad, ktorý by mal byť zakaždým reprezentatívny. S podlahami v miestnostiach prichádzame do tesného kontaktu nielen my, ale aj naši hostia, poprípade zákazníci v obchodných priestoroch. Preto sledujeme najnovšie trendy aj v tejto oblasti!

Meníme tradičné za moderné všestranné riešenia

Môžete mať najnovšie laminátové podlahy alebo klasické drevené parkety, údržba by vás však nemala nijako obmedzovať – vyberáme rýchle, efektívne a flexibilné riešenia pre väčšinu typov povrchov, spôsobu a intenzity zaťažovania.

Na príklade spomínaných drevených podláh sa tradične vraciame k tzv. olejovaniu. To predstavuje výhody svojím prirodzeným vzhľadom, jednoduchou aj lokálnou aplikáciou, no najmä hĺbkovým pôsobením. Olej jednoducho preniká do štruktúry dreva a vypĺňa póry. Pri olejovaných podlahách musíme dôsledne vyberať typ chémie na čistenie, a taktiež dávať pozor na častý kontakt s vodou. Inak vznikajú škvrny!

Údržba vhodná na všetky typy povrchov

Novinkou v tejto oblasti pri vysokej odolnosti a priľnavosti k podlahe je mikrocementová stierka. Vytvára hladký, minimalistický výsledný efekt. Stáva sa funkčnou a dekoratívnou zároveň. Mnohí bytoví dizajnéri ju totiž porovnávajú s tradičnou kykladskou architektúrou, ale v novom šate. Je zmesou jemných zŕn a polymérov modifikujúcich stierku bez náročných, resp. agresívnych prísad.

5 najlepších materiálov pre výber podlahovej krytiny

Kritérií, podľa ktorých si môžeme vybrať vhodnú podlahovú krytinu, je hneď niekoľko. Hlavnú úlohu pri tomto kroku zohráva materiál…

Drevená podlaha

Nové podlahy sú epoxidové podlahy!

Charakter epoxidových podláh je získaný vďaka špeciálnemu dvojzložkovému náteru bez rozpúšťadiel. V jeho základe je epoxidová živica vyznačujúca sa vysokou priľnavosťou pre použitie na cementové a kovové podlahy. Má široké uplatnenie v priestoroch, kde dochádza k častému kontaktu s chemikáliami alebo ťažšími mechanizmami. Ide o typ ochranného náteru pre nebytové, obchodné účely v servisoch a neraz aj vo výskumných priestoroch.

Zdroj obrázku: Chinnabanchon9Job / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články