Ako efektne upraviť steny

Ako efektne upraviť steny

Reklamný článok - 28. februára 2018 - 5865. zobrazení

Nemusíte byť profesionálom, aby ste mohli skrášliť svoj domov. Zaujímavý vzhľad v interiéri vytvoríte pomocou niektorých techník maľovania stien. Nechajte sa inšpirovať praktickými tipmi a trikmi odborníkov z Hornbachu a dodajte svojim stenám originálnu podobu.

Medzi kreatívne techniky úpravy stien patrí nanášanie lazúry na steny pomocou stieracej metódy, vytvorenie mramorového efektu alebo výrazného kovového akcentu pomocou špeciálnej metalickej farby. Všetky potrebné farby a laky vrátane príslušenstva nájdete v projektových marketoch Hornbach so zárukou trvale najnižších cien.

 Zaujímavý vzhľad v interiéri

Než sa pustíte do práce, skontrolujte stav stien a odstráňte všetky poškodenia. Podklad musí byť bez prasklín, rovný, čistý, nosný a suchý. Poškodené miesta opravte vhodným tmelom. Pred maľovaním natrite steny základným akrylátovým náterom a dodržiavajte dobu schnutia minimálne 12 hodín. Tento proces úpravy vrátane akrylátového náteru je potrebný v prípade všetkých použitých techník. Ako podklad pre dekoračnú omietku odporúčame ešte základný adhézny náter s obsahom jemného piesku. Vďaka nemu omietka lepšie drží a zrnitá hmota sa lepšie roztiera. Príprava steny pred akýmkoľvek maľovaním je veľmi dôležitá, preto sa pozrite na podrobný návod, ako pripraviť stenu na maľovanie.

Lazúra na steny stieracou technikou

Farebnú lazúru na steny nalejte do plochej nádoby a nanášajte ju na stenu pomocou maliarskeho valčeka. Farebná vrstva musí rovnomerne kryť. Konečný efekt na stene docielite pomocou stieracej rukavice alebo prírodnej huby.
Navlhčenou stieracou rukavicou naberte trochu tónovanej lazúry, ktorú potom kývavými pohybmi rozotrite na stenu. Ak zvolíte voskovú lazúru, je dôležité, aby ste pracovali spôsobom „mokré do mokrého“ a každú začatú stenu dokončili. Ak lazúra zaschne, môžete navlhčením odstrániť viditeľné napojenia a okraje.

farby

Mramorový efekt

Tento efekt dosiahnete napríklad s farbou Hornbach Marmor Style Color v odtieni bieleho mramoru. Aby sa výsledný efekt podaril, musíte mať perfektne pripravený podklad a plocha steny musí byť absolútne hladká. Stenu obrúste plochou škrabkou, čím odstránite všetky zrnká z omietky. Potom ju natrite základným akrylátovým náterom a nechajte aspoň 12 hodín vyschnúť.

Lazúra na steny stieracou technikou

Hmota Marmor Style Color je hotová, tónovaná, štrukturálna farba s omietkovým vzhľadom. Odporúča sa nanášať v jednom nátere, rovnomerne pomocou valčeka. Farba vytvorí na stene dizajn mramoru s veľmi dobrým krytím. Náter je odolný voči namáhaniu, priedušný a bez obsahu škodlivých rozpúšťadiel.

Metalická farba s kovovým efektom

S farbou Metal Gold od Hornbachu vytvoríte na stenách metalický lesklý náter v zlatistom alebo striebornom odtieni. Farba s kovovým efektom je vhodná pre vytvorenie zaujímavých akcentov v miestnosti a veľmi dobre sa kombinuje s farbami v odtieni Peach. Optimálnu harmóniu farieb získate prvým náterom steny farbou Style Color Peach, ktorú následne doplníte akcentom Metal Gold.
Primárne je to materiál na vytvorenie originálneho efektu na menšej ploche. Na väčších plochách nemožno vzhľadom na charakter produktu garantovať rovnomerný náter, pretože obsahuje len minimum krycieho pigmentu, ale mnoho lesklých častíc. Veľmi efektívna je aplikácia prostredníctvom štetca „krížom-krážom“, kedy vzniká na stene jemná štruktúra s odleskami, ktoré sa líšia podľa dopadu svetla.

Metalická farba s kovovým efektom

Klasické farby nie sú nič pre vás? Preto sme si v Hornbachu pripravili nielen rozsiahlu ponuku štandardných farieb, ale aj službu miešanie farieb. Môžeme vám tak ponúknuť farby na stenu, laky, lazúry a mnoho ďalšieho v namiešaných odtieňoch.
Zdroj/foto: Hornbach

  • Kategórie

Podobné články