Farebná fasáda. A prečo nie?

Farebná fasáda. A prečo nie?

Redakcia - 24. februára 2017 - 2240. zobrazení

Všednosť, monotónnosť a nezáživný vzhľad domu, to všetko môže byť minulosťou. Stačí sa pohrať s výberom farieb a žiarivými odtieňmi oživiť svoje bývanie. Začať môžeme hneď zvonku, trebárs netradičnou farebnou fasádou.

lieky

Boj s rutinou je v oblasti dizajnu a stavebníctva na dennom poriadku. V snahe zatočiť so stereotypnými návrhmi sa stretávame s novými námetmi, ktoré sú často šokujúce. Medzi také patria aj farebné fasády, ktoré na rodinných domoch vídať stále viac. Prečo nie, veď práve takéto nápady dávajú bývaniu nový rozmer.

Žltá – Optimistická farba

Zopár tipov pre výber farby na fasádu:

 Žltá – Optimistická farba, ktorá bývaniu prináša kopec dobrej nálady. Skvele vynikne v kombinácii dvoch žltých odtieňov, medzi ktorými nechýba jemná citrónová. 

Oranžová a červená – Fasády v týchto farbách sa javia ako bláznivý extrém a v našich končinách sú ojedinelé. Možno preto, že strhávajú pozornosť a pôsobia dosť dynamicky.

Ružová – V ružových domoch nebýva len Barbie, nájdeme v nich ďalších ľudí túžiacich po niečom neobvyklom. Tieto domy sú takisto ojedinelé, nakoľko pôsobia až príliš neprirodzene.

Zelená a hnedá – Niet sa čo čudovať, že tieto dve farby  sú najčastejšou voľbou pre farebné fasády. Ich vibrácie sú upokojujúce, symbolizujú teplo domova a dobre splývajú s prostredím.

Viacfarebné fasády pre odvážnych

Pri výbere farebnej fasády sa nemusíme sústrediť len na jeden odtieň. Odvážnejších návrhov koketujúcich so zmesou dvoch alebo dokonca troch farieb pribúda. Nie sú to len čierno-biele varianty, majitelia čoraz častejšie vsádzajú na pestrosť. Ak to bude takto pokračovať, čoskoro sa začnú stavať domy v dúhovom prevedení.

Viacfarebné fasády pre odvážnych

Ponuka elegantných farieb, ktoré sa hodia na fasády domov, je nekonečne rozmanitá. Každá z farieb sa dá namiešať v rôznych variáciách tak, aby ste našli svoj vytúžený odtieň. Potom bude vaše bývanie napĺňať predstavy o komforte a atraktivite, čo je jedným z hlavných cieľov každého obyvateľa.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články