Farebné fasády rodinných domov

Je farebná fasáda rodinného domu IN aj v roku 2019?

Redakcia - 7. júla 2019 - 6982. zobrazení

Všednosť, monotónnosť a nezáživný vzhľad rodinného domu, to všetko môže byť minulosťou. Stačí sa len pohrať s výberom fasádnych farieb a žiarivými odtieňmi oživiť svoje bývanie. Začať môžete hneď zvonku, a to trebárs tým, že sa rozhodnete pre netradičnú farebnú fasádu. Ako by však mala vyzerať farebná fasáda vášho rodinného domu v roku 2019?

Boj s rutinou a zažitými streotypmi je v oblasti dizajnu a stavebníctva na dennom poriadku. V snahe zatočiť so stereotypnými návrhmi sa stretávame s novými námetmi, ktoré sú pre mnohých z nás často šokujúce. Medzi také patrí aj farebná fasáda, ktorú na rodinných domoch vídavame čoraz častejšie. Prečo nie, veď práve takéto nestereotypné nápady dodávajú bývaniu nový rozmer.

Farebná fasáda

Farebná fasáda a obľúbené kombinácie farieb…

  • Žltá – Optimistická farba, ktorá akémukoľvek spôsobu bývania prináša kopec dobrej a pozitivnej nálady. Skvele vynikne v kombinácii dvoch žltých odtieňov, medzi ktorými nechýba jemná citrónová.
  • Oranžová a červená – Farebná fasáda v týchto farebných kombináciách sa javí ako bláznivý extrém a v našich končinách je takáto kombinácia ojedinelou. Možno práve preto, že strháva pozornosť okoloidúcich a pôsobí dosť dynamicky.
Farebná fasáda
  • Ružová – V rodinných domoch s ružovou fasádou nebýva len Barbie, nájdeme v nich bývať aj ďalších a skutočných ľudí túžiacich po niečom neobvyklom. Tieto rodinné domy sú takisto ojedinelými, nakoľko pôsobia až príliš neprirodzene.
  • Zelená a hnedá – Niet sa čo čudovať, že tieto dve farby sú najčastejšou voľbou pre farebné fasády. Farebná fasáda s takouto farebnou kombináciou pôsobí upokojujúco, symbolizuje teplo domova a dobre splývajú s okolitým prostredím.

Náš TIP na najpredávanejšie fasádne farby

Žltá

Oker

Hnedý pastel

Farebná fasáda - žltá
Hodnotenie

Cena: od 14.60 €

Farebná fasáda - oker
Hodnotenie

Cena: od 38.60 €

Farebná fasáda - hnedý pastel
Hodnotenie

Cena: od 14.60 €

Trápia vás plesne a riasy na zateplených fasádach?

Trápia vás rôzne plesne a riasy na vašej fasáde? Prečo sa tvorí pleseň na fasáde? Ako odstrániť pleseň na fasáde? Užitočné tipy a rady…

Trápia vás plesne a riasy na zateplených fasádach?

Farebná fasáda pre odvážnych?

Pri výbere farebnej fasády sa nemusíte vždy sústrediť len na jeden odtieň. Odvážnejších farebných návrhov koketujúcich so zmesou dvoch alebo dokonca troch farieb pribúda. Nie sú to len čierno-biele varianty, majitelia rodinných domov čoraz častejšie vsádzajú na pestrosť. Ak tento trend bude pokračovať, čoskoro sa aj v našich končinách začnú stavať domy vo viacfarebnom prevedení.

Farebná fasáda

Ponuka zaujímavých a netradičných farieb, ktoré sa hodia na fasády rodinných domov je nekonečne rozmanitá. Každá z farieb sa dá taktiež namiešať v rôznych farebných variáciách tak, aby ste si našli svoj vytúžený odtieň. Potom bude vaše bývanie napĺňať predstavy o komforte a atraktivite, čo je jedným z hlavných cieľov každého majiteľa a obyvateľa danej nehnuteľnosti.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články