Biela farba v interiéri

Biela farba v interiéri

Redakcia - 13. februára 2016 - 5799. zobrazení

Máte pocit, že biela farba v interiéri pôsobí fádne a nie je ničím zaujímavá? Dnes by sme Vás radi presvedčili o opaku, a preto Vám prinášame pár zaujímavých typov a postrehov ako využiť bielu farbu a zároveň dodať vášmu bývaniu ten správny šmrnc.

Biela ako štandard

Nie je ničím novým, že biela farba stien pôsobí v interiéri ako neutrály podklad, ktorému dodáva kus života ostatné vybavenie domácnosti. Ak sú steny biele, neznamená to, že celkový dojem z interiéru musí byť fádny. Napríklad na bielych stenách skvele vynikne tmavý nábytok.

Ide o zaujímavú a nadčasovú kombináciu, ktorá sa Vám nikdy nepreje

Výhodou je tiež to, že ak sa v budúcnosti rozhodnete zmeniť bielu farbu za inú, môžete tak spraviť kedykoľvek. Páčia sa vám kontrasty? Tak potom určite pouvažujte nad kombináciou bielych stien a tmavšej podlahy. Voľte skôr univerzálne odtiene, pri ktorých potom môžete zmenou maličkostí dodať svojmu bývaniu nový šat.

Jednoduchá elegancia

Biela farba patrí medzi neutrálne farby, preto ju môžete použiť v kuchyni, kúpelni, obývačke aj spálni. Je to farba, ktorou nikdy nič nepokazíte a hodí sa všade. Pri výbere bielej však platí jedno pravidlo. Poznáme teplé tóny bielej a naopak chladné tóny bielej. Teplá je biela s nádychom do krémova, či žlta. Chladná je zase s nádychom do modra. Čo by ste povedali na biely nábytok? Fádnosti sa báť nemusíte, ak nábytok bude kombinovaný so sklenenými dvierkami, či skleneným konferenčným stolíkom. Ak zvolíte zároveň farebné doplnky, celkový dojem z miestnosti bude príjemný.

butterfly-1049686_960_720

Bielu farbu môžete kombinovať aj s čiernou. Napríklad na bielu stenu môžete použiť zaujímavú tapetu s čiernym vzorom, ktorá oživí celú miestnosť. V tomto prípade však platí, že menej je niekedy viac.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články