Biela farba v interiéri

Je biela farba stále najobľúbenejšou interiérovou farbou?

Redakcia - 29. júna 2019 - 8679. zobrazení

Máte pocit, že biela farba v interiéri pôsobí fádne a nie je ničím zaujímavá? V dnešnom článku by sme vás radi presvedčili o opaku, a preto vám prinášame pár zaujímavých tipov a postrehov ako využiť bielu farbu a zároveň dodať vášmu bývaniu ten správny šmrnc.

Je biela farba štandardom?

Nie je ničím novým, že biela farba stien pôsobí v interiéri ako neutrály podklad, ktorému dodáva kus života ostatné vybavenie domácnosti. Ak sú steny biele, neznamená to, že celkový dojem z interiéru musí byť fádny. Napríklad na bielych stenách skvele vynikne tmavý nábytok. Ide o zaujímavú a nadčasovú kombináciu, ktorá sa vám nikdy neomrzí.

Biela interiérová farba

Výhodou bielej farby je tiež to, že ak sa v budúcnosti rozhodnete zmeniť farbu vášho interiéru z bielej na inú, môžete tak spraviť kedykoľvek. Ak sa vám páčia kontrasty, tak potom určite pouvažujte nad kombináciou bielych stien a tmavšej podlahy. Odporúčame vám zvoliť skôr univerzálnejšie odtiene, pri ktorých potom môžete zmenou maličkostí dodať svojmu bývaniu doslova nový šat.

Náš TIP na kvalitné interiérové biele farby

Den Braven

Primalex

HET

Den Braven - biela farba
Hodnotenie

Cena: od 26.05 €

Primalex - biela farba
Hodnotenie

Cena: od 23.90 €

Het - biela farba
Hodnotenie

Cena: od 21.10 €

Biela farba? Jednoduchá elegancia, ktorá neomrzí…

Biela farba patrí medzi neutrálne farby, preto ju môžete použiť v kuchyni, kúpelni, obývačke, ale aj spálni. Je to farba, ktorou nikdy nič nepokazíte a hodí sa všade. Pri výbere bielej však platí jedno pravidlo. Poznáme teplé tóny bielej a naopak chladné tóny bielej. Teplá je biela s nádychom do krémova, či žlta. Chladná je zase s nádychom do modra.

Biela farba v interiéri

Čo by ste povedali na biely nábytok? Fádnosti sa báť nemusíte, ak nábytok bude kombinovaný so sklenenými dvierkami, či skleneným konferenčným stolíkom. Ak zvolíte zároveň farebné doplnky, celkový dojem z miestnosti bude príjemný.

Prečo je penetrácia dôležitou?

Viete, prečo je kvalitná penetrácia dôležitou? Aké typy penetračných náterov poznáme? Čo je hĺbková penetrácia? Rady a tipy nájdete v článku.

Prečo je penetrácia dôležitou?
butterfly-1049686_960_720

Bielu farbu môžete kombinovať aj s čiernou. Napríklad na bielu stenu môžete použiť zaujímavú tapetu s čiernym vzorom, ktorá oživí celú miestnosť. V tomto prípade však platí, že menej je niekedy viac.

Text: Martina Zvolanská

  • Kategórie

Podobné články