Elektrické rozvody

Ako priviesť elektrinu všade, kde je to potrebné?

Reklamný článok - 20. marca 2024 - 496. zobrazení

Elektrina je typickým príkladom veci, ktorá sa nám pripomenie vtedy, ak náhodou nejde, alebo hľadáme spôsob, ako ju priviesť tam, kam potrebujeme. O jej úlohe v dnešnom svete sa totiž prakticky ani nemusíme baviť, všetci vieme, aká je dôležitá. Preto sú zásuvkové rozvodnice nevyhnutné pre mnohé firmy, dielne či priestory v exteriéri.

Na čo slúži zásuvková rozvodnica?

V skratke môžeme konštatovať, že zásuvkové rozvodnice slúžia na distribúciu elektriny z jedného základného bodu do viacerých odberných bodov. Rozvodnica teda obsahuje viacero elektrických zásuviek, do ktorých sa dajú zapojiť rôzne zariadenia či spotrebiče. Typicky sa teda využíva najmä vo firmách a dielňach, kde je potrebné mať vždy operatívne poruke zdroj elektriny. Rovnako je to spôsob, ako dotiahnuť elektrinu do exteriéru, čo sa určite zíde napríklad pri letných podujatiach vonku.

Treba vedieť, čo chcete

Ak potrebujete zásuvkovú rozvodnicu, je fajn si ešte predtým povedať, čo vlastne chcete, aby ste si vybrali správny typ. Existujú totiž plastové i oceľové zásuvkové rozvodnice. Ďalej je rozdiel v tom, aké zásuvky rozvodnica obsahuje – či sú to pre napätie 230V alebo 400V, resp. pre 16A alebo 32A. Prevažujú však rozvodnice s kombináciou typov zásuviek, aby ste tam mohli zapojiť rôzne zariadenia. A ďalej je dobré si vopred určiť, či budete chcieť rozvodnicu so zabudovanými ističmi, alebo vám postačí aj model bez nich. Jednotlivé typy zásuvkových rozvodníc si môžete pozrieť a porovnať aj na Murat.sk, obľúbenom internetovom obchode.

Inovatívne riešenia

Zásuvkové rozvodnice predstavujú jednoduchý, a pritom účelný spôsob, ako dostať elektrickú energiu na miesto určenia. Celkovo sa oplatí či už vo firmách alebo domácnostiach využívať moderné a inovatívne riešenia. Jedným z nich sú aj vypínače Legrand, ktoré nasledujú moderné trendy a okrem samotného zhasnutia / zažatia ponúkajú aj inovatívne funkcie (SMART riešenia, LED indikátory, diaľkové ovládanie) a zaujmú aj svojím dizajnom. Je to ideálna voľba pre tých, ktorí nasledujú aktuálne trendy.

Zdroj obrázku: puhimec / stock.adobe.com

  • Kategórie

Podobné články