Ako si skrášliť exteriér

Ako si môžete spestriť exteriér?

Reklamný článok - 1. apríla 2021 - 1287. zobrazení

Čas strávený vonku môže byť skutočným relaxom, najmä po náročných dňoch, kedy ste nemali žiadny čas na to, aby ste si vydýchli. Záhrada je pre ľudí druhým domovom, kde môžu tráviť príjemné chvíle so svojou rodinou alebo kamarátmi. Stále máte pocit, že vám niečo chýba alebo neviete, čím môžete osviežiť svoj exteriér? Dnes sú už možnosti zariadenia záhrady naozaj pestré, nemusíte sa spoliehať len na kúpu záhradného nábytku. Porozmýšľajte nad tým, ako skutočne vytvoriť domov, kde sa môžete kochať svojou vlastnou záhradou.

Prečo je dobré pestovať kvetiny?

Ak chcete osviežiť okolie svojho trávnika alebo zakryť staré oplotenie, tak kvety sú skvelou možnosťou. Kvetinovými záhonmi môžete navyše doplniť záhradný altán alebo iný záhradný nábytok. Keď budú všetky kvety už rozkvitnuté, vaša záhrada vám bude robiť radosť aj počas večera, nielen počas dňa. Farebné kvety dokážu zmeniť aj tú najviac pochmúrnu záhradu a očiam dopriať pôžitok. Hoci už máte záhradné kvety, tak nič vám nebráni k tomu, aby ste ich doplnili novými druhmi. Môžete tiež nájsť kvety, ktoré vám budú robiť radosť počas celého roka, nielen na jar alebo v lete.

Kvetinové záhony v záhrade

Ako používať záhradné dekorácie s citom?

Vhodne rozložené záhradné dekorácie pôsobia príjemnym dojmom. Ak máte radi kvety, no nepreferujete žiadne záhony, tak pre vás môžu byť záhradné dekorácie aj kvetináče. Dizajn kvetináčov môže mať aj atypický tvar, ktorý bude vyzerať v záhrade naozaj štýlovo. Pri exteriérovom nábytku alebo kvetinovom záhone by rozhodne nemali chýbať záhradní trpaslíci. Vzhľad svojho okolia a celého exteriéru môžete zlepšiť vďaka strešným záhradám.

Prečo je vhodné sadiť rastliny aj na strešnej záhrade?

Pre mnohých milovníkov záhradníctva sú populárne strešné záhrady. Na strešné záhrady je zaujímavý a príjemný pohľad, pri kvalitnej údržbe sú estetické a výhodou môže byť aj zvuková izolácia. Strešné záhrady sú skvelo hodnotené aj z ekologického hľadiska. Môžete tak ozeleniť každý druh strechy, najviac ideálne sú však ploché strechy. Z výberu rastlín majú najväčšiu prevahu machy, skalničky, dreviny alebo trávy.

Ako vybrať správny kvetináč?

Dizajn kvetináča závisí podľa vášho vkusu a preferencií. Z výberu by ste mali vyradiť kvetináče, ktoré ľahko prasknú. Do poveternostných podmienok sú vhodné kvetináče z kameniny. Plastové kvetináče musia vydržať farebnú stálosť materiálu a byť naozaj pevné. Pri ich výbere musíte byť viac zodpovední, pretože nie vždy je možné zistiť kvalitu kvetináča. Musíte rátať s tým, že kvetináče budú celý deň vystavené na priamom slnku, a tiež budú musieť vydržať dážď alebo silný vietor. Pri drevených kvetináčoch je dôležitá aj správna starostlivosť, pretože si vyžadujú pravidelný náter. Z hľadiska údržby a životnosti sú vhodné betónové kvetináče. Do prírodného prostredia sa hodia aj kvetináče z pálenej hliny, najmä pokiaľ pestujete rastliny, ktoré obľubujú suché prostredie.

Na aké choroby ruží si treba dávať najväčší pozor?

Viete, aké sú najčastejšie choroby ruží a ako sa ich zbaviť? Medzi najčastejšie choroby ruží patria najmä tieto štyri… Najobávanejšou je…

Choroby ruží

Pri práci na záhrade budete určite potrebovať aj záhradnú techniku a potreby, ako sú ochranné rukavice, nožnice, siete, fólie a iné náradie. Pre bezpečnú prácu v záhrade ženy určite ocenia dámske gumáky. Okolie svojej záhrady si môžete spestriť sadením rôznych rastlín alebo kvetov. Pri zariaďovaní môžete použiť svoju kreativitu a dopriať si viac farieb v podobe originálnych kvetináčov. V prípade, že preferujete minimalizmus, tak môžete ostať pri neutrálnych farbách. Ak chcete urobiť radosť svojim deťom, tak si môžete zadovážiť malý záhradný domček, kde sa budú môcť deti oboznamovať s prírodou a hraním vonku.

Zdroj obrázka 1: sirtravelalot / Shutterstock.com

Zdroj obrázka 2: Alison Hancock / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články