Pracovné oblečenie

Ako si správne vybrať vhodné pracovné oblečenie?

Reklamný článok - 6. apríla 2022 - 1994. zobrazení

Pracovné vybavenie zahŕňa niekoľko druhov a typov oblečenia, ochranných pomôcok a doplnkov. Malo by spĺňať niekoľko zásadných kritérií, ktorými sú aj bezpečnosť, kvalita a pohodlie. Ako si vybrať vhodné pracovné oblečenie a na čo sa pri výbere a kúpe zamerať?

Pracovné vybavenie a oblečenie môžeme vo všeobecnosti rozdeliť podľa toho, či je určené na vonkajšie alebo vnútorné použitie. Najčastejšie sa využíva v oblastiach, ako je stavebníctvo, gastronómia, zdravotníctvo ale aj iných sektoroch. Stavebný sektor je však najčastejším, kedy je využívanie ochranného pracovného oblečenia nevyhnutnosťou.

Kde nájdem vhodné pracovné oblečenie?

Dnes na trhu nájdete množstvo značiek a predajcov, ktorí ponúkajú pracovné vybavenie a oblečenie. Ideálne však je, ak budete vyberať od špecializovaných a profesionálnych predajcov, ktorí vám budú vedieť s výberom poradiť. Pri výbere si tiež všímajte či oblečenie spĺňa kvalitatívne štandardy a má správne vlastnosti. Takto kvalitné je pracovné vybavenie a pracovné odevy od Engelbert Strauss. Firma Engelbert Strauss je na trhu už niekoľko desaťročí a patrí medzi 5 najlepších online predajcov v Nemecku.

Čo musí spĺňať pracovný odev?

Základnou podmienkou pracovného oblečenia je ochrana a bezpečnosť. Stavebný sektor a stavebníctvo sú oblasťami, kde sa manipuluje s ťažkými materiálmi a ochrana je nevyhnutná. Na bezpečnosť však treba brať ohľad aj pri práci, kde sa manipuluje s chemikáliami či nebezpečnými látkami. V mnohých prípadoch je povinnosťou zamestnávateľa poskytnúť svojim zamestnancom ochranné pracovné vybavenie – na otázku výdavkov na pracovné oblečenie odpovedá Finančná Správa.

Ďalším kritériom na pracovné oblečenie je aj pohodlie a komfort. Výber správnej veľkosti a aj materiálov je kľúčový. Materiály pracovného vybavenia a oblečenia sa rôznia v závislosti od ich typu. Napríklad ideálnym materiálom pre pracovné nohavice je kombinácia bavlny a polyesteru. Polyester dodáva nohaviciam potrebnú odolnosť. Čo sa týka tričiek, ideálna je stopercentná bavlna. Kombinácia bavlna / polyester je tiež vhodná na pracovné a lekárske plášte.

Niektoré kúsky pracovného oblečenia, najmä pracovné nohavice, si vyžadujú zosilnenie na niektorých miestach. V stavebníctve sa častokrát práca vykonáva na kolenách a tak je ich ochrana dôležitá. Ochrana kolien ale aj sedu či spodnej časti nohavíc je zabezpečená mimoriadne odolnou látkou, ako je napríklad Cordura®.

Pýtate sa, kde nájsť pohodlné vonkajšie aj vnútorné pracovné oblečenie? Pracovné odevy od Engelbert Strauss sú kombináciou všetkých spomínaných atribútov – poskytujú ochranu a bezpečie pri práci, komfort a pohodlie a sú vyrobené z kvalitných a trvácnych materiálov.

Aké ručné náradie nesmie chýbať vo výbave správneho domáceho majstra?

Viete, aké náradie by mal mať vo svojej výbave správny domáci kutil? Ako vybrať ručné náradie do dielne? Aké elektrické vŕtačky sú tie najkvalitnejšie?

Kvalitné náradie

Bezpečnostné topánky sú súčasťou ochranného pracovného vybavenia

Pri výkone práce mnohokrát dochádza aj k namáhaniu chodidiel. Netreba preto zabúdať na kvalitnú a pohodlnú bezpečnostnú obuv. V sektore, akým je stavebníctvo sa pracuje s ťažkými predmetmi a materiálmi, ktoré môžu spadnúť a poraniť chodidlo. Bezpečnostné topánky s ochranou špicou alebo podošvou sú nevyhnutnosťou. Bezpečnostné topánky vybavené ochrannou špicou z ocele alebo kompozitu sa označujú S1. Bezpečnostné topánky, ktorých súčasťou je oceľová alebo kompozitná planžeta v podošve sa označujú S3.

Pri výbere bezpečnostných topánok je dôležitý aj výber materiálu. Vhodným je napríklad hrubá koža. Ak pracujete v mokrom alebo vlhkom prostredí, používať by ste mali bezpečnostné topánky s vodeodolnou membránou. Výber spoľahlivého, kvalitného a bezpečného pracovného oblečenia nemusí byť veda. Stačí, ak budete vyberať od spoľahlivého predajcu, ktorý vám dokáže pri výbere poradiť. Nezabúdajte ani na kvalitné materiály. Ak si chcete byť istý, že kupujete kvalitu, pohodlie a bezpečnosť v jednom, vhodnou voľbou môže byť pracovné vybavenie, oblečenie a doplnky od Engelbert Strauss.

Zdroj obrázku: Virrage Images / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články