Kvalitné náradie

Aké ručné náradie nesmie chýbať vo výbave správneho domáceho majstra?

Redakcia - 25. apríla 2019 - 6253. zobrazení

Každý šikovný domáci majster je schopný zvládnuť akúkoľvek ručnú prácu bez ohľadu na to, či daná práca vyžaduje skôr určitú dávku zručnosti alebo kreativity. K svojej práci však potrebuje kvalitnú výbavu s tým správnym náradím. Aké ručné náradie by v takejto výbave nemalo chýbať?

Máloktorá práca v dielni alebo v záhrade sa zaobíde bez základných „kutilských pomôcok“. Práve preto by sa každý správny kutil mal starať o stav svojej výbavy a neustále ju dopĺňať a obnovovať. V dnešnom článku vám predstavíme stručný zoznam náradia, ktoré by nemalo chýbať v takejto „povinnej“ výbave…

Náradie pre kutilov

Aké ručné náradie by mal mať vo svojej výbave každý domáci majster?

Kladivo - náradie Sady skrutkovačov

Rôzne sady skrutkovačov poznáte z televíznych reklám, prípadne špecializovaných predajní s náradím. Jedná sa o základný a dôležitý doplnok výbavy každého domáceho majstra, ktorý sa bez kvalitnej sady skrutkovačov nezaobíde. S takouto sadou skrutkovačov môžete robiť mnohé činnosti, a to od jednoduchých opráv až po drobné rekonštrukcie.

Náš TIP na obľúbené sady skrutkovačov

Skrutkovače Dema

Skrutkovače Satra

Sada skrutkovačov

Sada skrutkovačov Dema
Hodnotenie

Cena: od 24.10 €

Sada skrutkovačov Satra
Hodnotenie

Cena: od 14.90 €

Sada skrutkovačov 49 dielna
Hodnotenie

Cena: od 19.40 €

Kladivo - náradie Kladivo, klince a dosky

Domáci majstri, ktorí preferujú prácu s drevom nesmú zabudnúť na kvalitné kladivo, klince, ale aj materiál, resp. dosky. K ich práci budú ešte potrebovať hoblík, rôzne laky a glazúry na ochranné natieranie dreva. Ak je táto výbava kompletná, tesárska práca sa môže začať.

Opasok s náradím

Kladivo - náradie Elektrické zariadenia

Vŕtačka, elektrická píla, kompresor či zváračka tvoria „elektrický“ základ každej výbavy. Ak sa radi venujete náročnejším prácam, potom budete podobných elektrických zariadení potrebovať pravdepodobne viac.

Náš TIP na kvalitné elektrické náradie

Bosch GSB 18-2

Makita HP457DWE

DeWalt DCD991P2

Vŕtačka Bosch - elektrické náradie
Hodnotenie

Cena: od 118.90 €

Vŕtačka Makita - elektrické náradie
Hodnotenie

Cena: od 134.90 €

Vŕtačka DeWalt - elektrické náradie
Hodnotenie

Cena: od 139.90 €

Kladivo - náradie Pomôcky na opracovanie kovu

Kombinačky a rôzne pilníky na železo nemôžu chýbať tam, kde sa pracuje s kovom. Ďalšou nevyhnutnou pomôckou pri opracovávaní kovu, ale aj iných materiálov je zverák, ktorý by mal mať každý správny kutil.

Kladivo - náradie Náradie do záhrady

K dôkladnej výbave domácich majstrov patrí aj náradie do záhrady, ktoré využijete najmä pri sadení, starostlivosti o stromy a trávnik, prípadne pri celkovej úprave exteriéru. Lopaty, motyky, fúrik, záhradné náčinie a k tomu zopár technických výdobytkov akými sú, napr. kosačka, krovinorez alebo vertikulátor poslúžia každému majiteľovi záhrady.

Náš TIP na obľúbené náradie do záhrady

Rýľ Fiskars

Hrable Fiskars

Vertikulátor

Rýľ Fiskars - záhradné náradie
Hodnotenie

Cena: od 11.90 €

Hrable Fiskars - záhradné náradie
Hodnotenie

Cena: od 13.90 €

Vertikulátor Herrison - záhradné náradie
Hodnotenie

Cena: od 20.47 €

Možno je práve príchod jari, tým správnym časom na to, aby ste si dali námahu a pravili ste si dôkladnú inventúru vášho náradia. Tak aspoň zistíte, ktoré z pomôcok treba opraviť alebo rovno doplniť. Veď, ak sa chcete svojmu koníčku venovať naplno, potrebujete k tomu kompletnú výbavu.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články