Náradie, ktoré vo výbave správneho kutila nesmie chýbať

Náradie, ktoré vo výbave správneho kutila nesmie chýbať

Redakcia - 5. januára 2017 - 2398. zobrazení

Šikovný kutil je schopný zvládnuť akúkoľvek prácu bez ohľadu na to, či to vyžaduje zručnosť alebo skôr dávku kreativity. K tomu však najprv potrebuje dôkladnú výbavu so správnym náradím.

Máloktorá práca v záhrade alebo v dielni sa zaobíde bez základných kutilských pomôcok. Práve preto sa musíme starať o stav svojej výbavy a neustále ju dopĺňať a obnovovať. Pár tipov na oboznámenie sa so zoznamom pomôcok, ktoré v tejto výbave nesmú chýbať, vám prinášame aj my.

dôkladnú výbavu so správnym náradím

Súprava skrutkovačov 

Súpravy skrutkovačov poznáme z reklám, predajní aj z filmov. Ide o hlavný doplnok výbavy, bez ktorého ani kutil nie je kutilom. S touto súpravou môžete robiť mnohé činnosti od opráv až po drobné rekonštrukcie.

Kladivo, klince a dosky 

Domáci majstri zameraní na prácu s drevom nesmú zabudnúť na kladivo, klince a dosky. K tomu ešte hoblík, nejaký lak a glazúra na ochranné natieranie dreva a stolárska práca sa môže začať.

Pomôcky na opracovanie kovu

Kombinačky a pilník na železo nebudú chýbať tam, kde sa pracuje s kovom. S tým súvisí zverák, ktorý sa dá využiť aj pri práci s inými materiálmi.

Technické zariadenia 

Vŕtačka, elektrická píla, kompresor či zváračka tvoria len základ celej výbavy. Ak sa radi venujete náročnejším prácam, potom budete podobných technických zariadení potrebovať viac.

Náradie do záhrady

K dôkladnej výbave patrí aj náradie do záhrady, ktoré využijeme pri sadení, starostlivosti o stromy a úprave exteriéru. Lopaty, motyky, fúrik, záhradné náčinie a k tomu zopár technických výdobytkov ako napríklad kosačka poslúžia každému kutilovi.

náradie

Možno práve príchod nového roka je správnym časom na to, aby ste si dali námahu spraviť dôkladnú inventúru náradia. Tak aspoň zistíte, ktoré z pomôcok treba opraviť alebo rovno doplniť. Veď ak sa chcete svojmu koníčku venovať naplno, potrebujete k tomu kompletnú výbavu.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články