Technológia M-Tronic - Stihl

Technológia M-Tronic? Šikovný systém od STIHL

Reklamný článok - 19. mája 2020 - 5858. zobrazení

Inovatívny systém M-Tronic šetrí nielen čas, ale aj energiu. Kvalitné výkony zabezpečujú predovšetkým kvalitné prístroje. Píly STIHL sú od ich počiatkov až dodnes synonymom inovácií a udávajú trendy v segmente. Jedným z inovatívnych systémov, ktoré zvyšujú kvalitu produktov STIHL a zjednodušujú prácu ich používateľom, je systém M-Tronic.

Motorová píla Stihl

Inovačný náskok vďaka technológii M-Tronic od spoločnosti STIHL

M-Tronic predstavuje šikovný systém, ktorý zabezpečuje ergonómiu štartovania s minimálnym počtom potiahnutí a bez prepínania ovládacej páčky. Technológia riadi motor plne elektronicky a má aj pamäťovú funkciu. Presne nastavuje bod zážihu a dávkovanie paliva, zabezpečuje optimálny výkon, konštantné otáčky a výbornú akceleráciu motora s rozoznávaním teplého či studeného štartu. Vo vonkajších podmienkach sa prístroj automaticky prispôsobuje napríklad teplote, nadmorskej výške či kvalite paliva.

„Systém M-Tronic, ktorý vyvinula spoločnosť STIHL, je zameraný najmä na zjednodušenie práce profesionálov a domácich majstrov. Všetky dôležité funkcie sú riešené automaticky, vďaka čomu je možné ušetriť nielen množstvo času, ale aj energie.“

Uvádza Ján Spišák, riaditeľ spoločnosti Sténia, ktorá je výhradným dovozcom značiek STIHL a VIKING na Slovensku.

Motorová píla M-Tronic

Vedci potvrdzujú prínos práce v záhrade pre zdravie

Mnohé súčasné vedecké štúdie potvrdzujú, že práca v záhrade nie je len práca, ale aj liek pre telo a dušu. Práca v záhrade potláča stres…

Práca v záhrade

Aké sú výhody technológie M-Tronic?

Vďaka schopnosti systému M-Tronic rozlišovať medzi teplým a studeným štartom je na ovládacej páke len jedna štartovacia pozícia. Pílu naštartujete niekoľkými potiahnutiami a zároveň môžete plynule zrýchliť na maximálnu rýchlosť. Ďalšou výhodou je automatické meranie paliva vo všetkých prevádzkových režimoch, vrátane štartovania, voľnobehu, čiastočného a plného zaťaženia.

Riadiaca jednotka zároveň kontroluje činnosť reťazovej píly tak, aby bol po celý čas zabezpečený optimálny výkon motora. Systém si navyše dokáže zapamätať posledné nastavenie na dobu neurčitú, čo v nemeniacich sa vonkajších podmienkach môže značne ušetriť váš čas.

M-Tronic - Stihl

Inovatívnu technológiu M-Tronic okrem píl aplikovala spoločnosť STIHL aj na profesionálne krovinorezy a vo svojom portfóliu plánuje jej ďalšiu implementáciu.

Zdroj: Sténia     Zdroj foto: STIHL

  • Kategórie

Podobné články