Záhradný domček oceníme najmä v zime

Záhradný domček oceníme najmä v zime

Redakcia - 15. novembra 2016 - 5946. zobrazení

Každý záhradkár pozná úžitok vlastného záhradného domčeka. Túto mini stavbu, ktorá sa vo väčšine prípadov využíva ako sklad náradia, oceníme najmä počas zimy, kedy nám verne poslúži aj pri iných účeloch. 

Malý a jednoduchý, no o to viac praktický a užitočný. Presne taký je záhradný domček, ktorý nám pomáha pri rôznych kutilských a záhradkárskych činnostiach. V zime sa však dá využiť o niečo viac ako v iných ročných obdobiach a stáva sa tak vyhľadávaným priestorom plniacim hneď niekoľko úloh.

Bežné využitie záhradného domčeka v zime

Bežné využitie záhradného domčeka v zime 

Priestor na náradie – Hlavná úloha domčeka je vytvoriť priestor na uloženie záhradného náradia a strojov. Tú si plní v každom ročnom období, čo platí ešte viac práve počas zimy.

Uskladnenie ovocia – Mnohí záhradkári nespotrebujú celú jesennú úrody a práve domček im umožní dopriať uskladneným plodom potrebné podmienky vydržať v chladnom počasí.

Miesto na zimné hobby – Väčšina kutilov a záhradkárov hľadá obľúbené aktivity aj v zime. Práve v záhradnom domčeku môžu pracovať s drevom, modelovať, maľovať či dokonca čítať.

domček na náradie

Nezabudnime na správnu starostlivosť

Nie každý využíva domček na vyššie spomenuté účely a pre mnohých je v zime iba skladom pracovných potrieb. Napriek tomu vyžaduje istú starostlivosť, aby ostal funkčný a mohol nám ďalej slúžiť. Údržba nie je náročná, no netreba zabudnúť na zopár dôležitých krokov.

  • dbajte o poriadok, po jesenných prácach vyčistite náradie
  • zaizolujte objavené diery a trhliny, dobre utesnite okienka
  • v prípade, že chcete v domčeku tráviť čas, zateplite si ho
  • ak je domček drevený, ošetrite jeho vonkajšie časti ochrannými prípravkami

Záhradný domček oceníme najmä v zime

Zima nemusí obmedziť vaše obľúbené aktivity, ak máte na dvore vlastný záhradný domček. Jeho osoh je obrovský a okrem uskladňovania náradia či ovocia v ňom môžete tráviť aj voľný čas. Stačí ho dobre pripraviť a potom už len zužitkovať jeho pomoc pri prezimovaní.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články