Drevené stavby v záhrade

Drevené stavby v záhrade

Redakcia - 17. januára 2019 - 10948. zobrazení

Záhradné drevené stavby prinášajú do záhrad neopakovateľné čaro a praktické využitie. Drevené stavby v záhrade však predovšetkým spĺňajú viaceré praktické požiadavky majiteľov záhrad. Či už to je ochrana proti slnku alebo ochrana pred zvedavými pohľadmi susedov, či dodatočný úložný priestor pre rôzne veci, to všetko sú výhody, ktoré ocení nejeden majiteľ záhrady.

Drevené stavby a výber materiálu

Najdôležitejšou otázkou pri budovaní drevených stavieb v záhrade je kvalita a výber použitých materiálov. Vami vybrané materiály budú diktovať nielen to, aká silná bude konštrukcia vašej stavby, ale najmä to, ako dlho vydrží neustálemu pôsobeniu poveternostných a iných prírodných vplyvov. Najideálnejším materiálom je drevo, ktoré zapadne do prirodzeného prostredia záhrady.

Záhradné domčeky

Záhradné domčeky sú neodmysliteľnou súčasťou záhrady najmä pre tých, ktorí potrebujú uskladniť väčšie množstvo záhradného náradia alebo iného záhradného príslušenstva. Práve preto, patria záhradné domčeky medzi obľúbené a vyhľadávané drevené stavby v záhrade.

Drevený záhradný domček
Klasický pevný záhradný domček ponúka úložný priestor pre vaše záhradné náradie. Celý popis »

Záhradné domčeky však nemusia slúžiť len ako dodatočný odkladací priestor na záhradné náradie a príslušenstvo. Obľúbenými, no finančne náročnejšími sú záhradné domčeky, ktoré môže poslúžiť aj ako alternatívna forma prenocovania v letných mesiacoch pre vaše návštevy, prípadne ratolesti, ktoré chcú zažiť trošku dobrodružstva.

Náš TIP na obľúbené záhradné domčeky

Záhradný domček GAH

Záhradný domček G21

Domček na náradie

Záhradný domček - drevené stavby
Hodnotenie

Cena: od 390.00 €

Záhradný domček - drevené stavby
Hodnotenie

Cena: od 450.00 €

Záhradný domček na náradie - drevené stavby
Hodnotenie

Cena: od 350.00 €

Záhradný altánok

Drevený altánok je ideálnym záhradným prvkom, ktorý urobí vašu záhradu atraktívnejšou. Záhradný altánok dodá vašej záhrade nový dizajn a zároveň ponúkne krásne a tienisté miesto pre stolovanie a odpočinok. Okrem toho je záhradný altánok výhodnou investíciou, ktorá v prípade predaja vašej nehnuteľnosti pridá na jej cene.

Drevený záhradný altánok

Alternatívou drevených záhradných altánkov sú rôzne druhy oceľových, ale aj plastových altánkov. Ich nevýhodou sú použité materiály, ktoré do prirodzeného prostredia záhrady nepasujú a pôsobia „neprirodzeným“ dojmom.

Záhradná hojdačka

Iným, ale za to veľmi obľúbeným dreveným prvkom, ktorý môžeme zaradiť do kategórie drevené stavby v záhrade je záhradná hojdačka. Týmto záhradným prvkom urobíte radosť najmä vašim ratolestiam.

Záhradná drevená hojdačka

Záhradná drevená hojdačka v sebe spája krásu prírodného materiálu s príjemným a hlavne praktickým využitím. Je optimálnou „zábavnou dekoráciou“, ktorá nerušene zapadne do prirodzeného prostredia vašej záhrady.

Náš TIP na obľúbené drevené hojdačky

Bermuda hojdačka

Aruba hojdačka

Záhradná hojdačka

Záhradná hojdačka Bermuda - drevené stavby
Hodnotenie

Cena: od 540.00 €

Záhradná hojdačka Aruba - drevené stavby
Hodnotenie

Cena: od 520.00 €

Záhradná hojdačka Drewmax - drevené stavby
Hodnotenie

Cena: od 520.00 €

Záhradný mostík

Záhradný mostík je ideálnym dreveným prvkom slúžiacim na prechod cez potok alebo premostenie jazierka. Dokonca aj keď jazierko alebo potôčik v záhrade nemáte, drevený mostík vám môže dobre poslúžiť aj ako originálna záhradná dekorácia.

Záhradný drevený mostík

V súčasnosti na trhu nájdete pomerne veľké množstvo drevených záhradných mostíkov. Alternatívou v tomto prípade je oslovenie zručného stolára, ktorý vám vyrobí drevený mostík na mieru. Cena možno bude o poznanie vyššia, ale nebude to na úkor kvality a najmä budete mať vo vašej záhrade drevený mostík presne podľa svojho gusta.

Vedeli ste, že?

Správny čas na renováciu vašich drevených stavieb v záhrade je vtedy, ak na povrch kvapnete vodu a tá nestečie, ale vsiakne.
  • Kategórie

Podobné články