Ako vybrať laminátovú podlahu

Ako vybrať laminátovú podlahu

Redakcia - 21. novembra 2014 - 5017. zobrazení

Rekonštruujete svoju domácnosť? Alebo zariaďujete novostavbu? V každom prípade budete potrebovať kvalitnú podlahu. Ide o vec, ktorá sa nerobí na rok, dva ale na dlhšie časové obdobie. Preto by ste si mali vybrať správne. Ale ako sa zorientovať na trhu, keď je dostupných toľko veľa produktov?

Farba

Pri výbere podlahy myslíte nato, že na podlahu sa budete pozerať dennodenne a preto by sa Vám mala páčiť. Výber farby závisí od Vášho vkusu. Mala by však príjemne ladiť s ostatným vybavením interiéru. Z praktického hľadiska môžeme povedať, že úplne svetlučké odtiene nie sú veľmi vďačné na údržbu. Je na nich totiž vidieť každú špinku. To isté je aj pri tmavých podlahách.

izba-podlaha
Zdroj foto: (link)

Výber farby závisí aj od toho, do akej miestnosti podlahu plánujete uložiť. Pokiaľ ide o tmavý priestor, ktorý chcete presvetliť, zvoľte svetlé odtiene podlahy ako napríklad dub, buk alebo javor. Ide o príjemné optimistické farby, ktoré Vašu domácnosť rozžiaria. Tmavá podlaha zase pôsobí seriózne, stabilne a útulne. Vhodná je do miestnosti, kde sú svetlé steny a dostatok svetla.

wedgewood
Zdroj foto: (link)

Vyberajte kvalitnú podlahu, ktorá vydrží

Pri výbere podlahy netreba zabúdať nato, že by mala byť pevná a kvalitná. Pokiaľ zvolíte menej kvalitnú a tenšiu podlahu, riziko poškodenia sa zvyšuje. Vo Vašej domácnosti žijete, to znamená že deti sa hrajú aj na podlahe, v kuchyni Vám aj ostatným členom rodiny zase z času na čas niečo spadne, preto by podlaha mala byť čo najpevnejšia a odolná voči vonkajšiemu poškodeniu.

kuchyna-podlaha
Zdroj foto: (link)

Odolnosť voči vlhku

Ďalšou dôležitou vlastnosťou, ktorú by mala mať podlaha je jej odolnosť voči vlhku. Pokiaľ sa rozhodnete pre laminátovú podlahu do kuchyne, mali by ste obzvlášť zvýšiť pozornosť. Predsa len, kuchyňa je miesto, kde sú pary a podlaha je viacej namáhaná a viacej umývaná. Pokiaľ by vlhkosť prešla cez špáry podlahy, mohlo by ju nadvihnúť.

podlaha-kuchyna
Zdroj foto: (link)

Široká paleta rôznych druhov

Laminátové podlahy môžete dostať v rôznych prevedeniach a vzoroch. Nájdete medzi nimi zaujímavé imitácie mramoru a kameňa ako aj dreva, či už domáceho alebo exotického. Výber závisí od Vášho vkusu.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články