Laminátové podlahy v kuchyni

Ako vybrať laminátovú podlahu?

Redakcia - 25. augusta 2019 - 8719. zobrazení

Rekonštruujete svoj starší byt, rodinný dom alebo zariaďujete novostavbu? Ak áno, v každom z týchto prípadov budete potrebovať vybrať kvalitnú podlahu. Podlaha sa nerobí na rok alebo dva, ale na dlhšie časové obdobie. Preto by ste jej výber nemali podceniť. Ako sa však zorientovať na trhu, kde je dostupných toľko rozličných druhov podláh? V dnešnom článku sa dozviete, prečo je laminátová podlaha obľúbenou a aké sú jej nesporné výhody.

Laminátová podlaha a výber farby

Pri výbere podlahy myslíte vždycky nato, že na podlahu sa budete pozerať dennodenne, a preto by sa vám mala v prvej rade páčiť. Výber farby závisí predovšetkým od vášho vkusu. Mala by však príjemne ladiť s ostatným vybavením daného interiéru. Z praktického hľadiska môžeme povedať, že úplne svetlé odtiene nie sú veľmi vďačné na údržbu. Je na nich ihneď vidieť každú nečistotu. Tmavšie typy podláh sú z tohto hľadiska lepšími.

Laminátová podlaha

Výber farby závisí aj od toho, do akej miestnosti plánujete podlahu uložiť. Pokiaľ ide o tmavý interiér, ktorý chcete presvetliť, zvoľte svetlé odtiene ako napríklad dub, buk alebo javor. Ide o prírodné farby, ktoré váš interiér rozžiaria. Tmavé podlahy pôsobia elegantnejšie a luxusnejšie. Vhodné sú do interiérov, kde sú svetlé steny a dostatok svetla.

Náš TIP na kvalitné laminátové podlahy

Dub čierny

Dub biely

Agát

Laminátová podlaha - dub
Hodnotenie

Cena: od 29.00 €

Laminátová podlaha - dub biely
Hodnotenie

Cena: od 30.00 €

Laminátová podlaha - agát
Hodnotenie

Cena: od 32.00 €

Laminátové podlahy, ktoré vydržia…

Pri výbere podlahy netreba zabúdať nato, že by mala byť pevná a kvalitná. Pokiaľ zvolíte menej kvalitnú a tenšiu laminátovú podlahu, riziko poškodenia sa zvyšuje. Vo vašej domácnosti žijete, to znamená že deti sa hrajú aj na podlahe, v kuchyni vám aj ostatným členom rodiny zase z času na čas niečo spadne, preto by laminátová podlaha mala byť čo najpevnejšia a odolnejšia voči vonkajšiemu poškodeniu.

Korok ako prírodný materiál: korkové podlahy a tapety

Prečo je korok ako prírodný materiál stále viac obľúbeným? Aké výhody majú korkové podlahy? Zažíva korok svoj opätovný návrat? Viac info…

Korok ako prírodný materiál: korkové podlahy a tapety

Kvalitná laminátová podlaha sa vyznačuje odolnosťou voči vlhku

Ďalšou dôležitou vlastnosťou, ktorú by mala mať každá kvalitná laminátová podlaha je jej odolnosť voči vlhku. Pokiaľ sa rozhodnete pre laminátovú podlahu do kuchyne, mali by ste obzvlášť zvýšiť pozornosť pri kúpe konkrétneho typu. Predsa len, kuchyňa je miestom, kde je vyššia vlhkosť a podlaha je namáhaná omnoho viac než kdekoľvek inde. Preto by ste pred kúpou mali pozerať na kvalitatívne vlastnostni danej podlahy, resp. jej zaťažovosť.

Laminátová podlaha v kuchyni

Široká paleta rôznych druhov

Laminátové podlahy môžete dostať v rôznych farebných prevedeniach a vzoroch. Nájdete medzi nimi zaujímavé imitácie kameňa ako aj dreva, či už toho domáceho alebo exotického. Dôležité však je, aby ste pred samotnou kúpou zohľadnili to, kam bude laminátová podlaha umiestnená, resp. ako bude zaťažovaná a podľa toho prispôsobili svoj výber.

Text: Martina Zvolanská

  • Kategórie

Podobné články