Ako vyrovnať krivú podlahu

Ako vyrovnať krivú podlahu v byte a v dome?

Redakcia - 4. februára 2019 - 14123. zobrazení

Krivá podlaha dokáže potrápiť nejedného vlastníka bytu či rodinného domu. Súvisia s ňou problémy s nábytkom, ale aj s pokládkou plávajúcej podlahy alebo dlažby. Na nasledujúcich riadkoch sa dozviete ako vyrovnať krivú podlahu efektívne a rýchlo…

Ako zvládnuť vyrovnanie krivej podlahy?

Vyrovnávanie krivej podlahy znamená, že ju budete musieť navrstviť. Nezabudnite na to, že každá nová vrstva, ktorá vám pomôže efektívne odstrániť nerovnosti vám však samotnú podlahu zdvihne! Tento výškový rozdiel potom môžete vidieť napríklad pri dverách, z ktorých budete musieť niečo zrezať alebo pri prechode z izby do izby. Ak vás trápi krivá podlaha a chystáte sa ju vyrovnať, budete musieť rátať aj s týmito „drobnosťami“.

Náš TIP na kvalitné vodováhy

Sada vodováh

Vodováha 100 cm

Vodováha 200 cm

Sada vodováh Milwaukee - ako vyrovnať krivú podlahu
Hodnotenie

Cena: od 66.10 €

Vodováha Horizont - ako vyrovnať krivú podlahu
Hodnotenie

Cena: od 12.00 €

Vodováha Horizont - ako vyrovnať krivú podlahu
Hodnotenie

Cena: od 23.00 €

Krivá podlaha? V prvom rade poriadne merajte!

Ešte predtým, než sa rozhodnete pre samotné vyrovnávanie podlahy je potrebné dôkladne premerať, aký je rozdiel medzi najvyšším a najnižšie položeným bodom v miestnosti. Dôkladné premeranie celej miestnosti je predpokladom úspešného vyrovnania krivej podlahy, preto vám ho neodporúčame podceniť!

Vyrovnanie krivej podlahy - meranie

Akými spôsobmi môžete vyrovnať krivú podlahu?

Ikona plechovka s farbou Sololit

Ak sa v miestnosti nenachádzajú príliš veľké výškové rozdiely, potom môžete na vyrovnanie krivej podlahy použiť sololit. Postačí hrúbka 4 mm. Tento druh materiálu je pevný a dostatočne odolný nato, aby dokázal plochu vyrovnať bez väčších zásahov. Okrem toho je tento materiál aj cenovo dostupným. Prácu s ním ocení aj majster, nakoľko ide o pokládku veľkých tabúľ, takže práca je ľahšia. Tento spôsob vyrovnania krivej podlahy je vhodný najmä pri starších rodinných domoch s drevenou podlahou.

Ikona plechovka s farbou Nerovnosti pod PVC podlahou

Ak ste si kúpili starší byt, kde je stará PVC podlaha a jasne vidíte tzv. „bubny“ nebojte sa, aj nato existuje riešenie. Opäť ako v prvom prípade, najprv poriadne merajte. Ak rozdiely nie sú príliš veľké, na prevyšujúcich miestach, vyrežte krytinu. Ak idete pokladať plávajúcu podlahu, potom postačí zakúpiť hrubšiu podložku, ktorá prekryje drobné nerovnosti a vy môžete začať s pokládkou.

Ikona plechovka s farbou Nivelačná hmota

Ďalším z riešení ako vyrovnať krivú podlahu je použiť tzv. nivelačnú hmotu. Ide o zmes, ktorá sa vyleje na podlahu a prostredníctvom nivelizačného valčeka sa rozotrie po celej miestnosti. Okrem toho, že ju dostanete do všetkých kútov v miestnosti, odstránite aj nežiadúce vzduchové bubliny. Následne sa podlaha nechá vyschnúť. Po vyschnutí bude vaša podlaha rovná, a to bez akýchkoľvek nerovností.

Kamenný koberec ako vhodný povrch aj do interiérov

Vedeli ste o tom, že kamenný koberec je vhodný aj do interiérov? Aké sú jeho hlavné výhody? Má kamenný koberec aj nejaké mínusy? Viac…

Kamenný koberec

Vedeli ste, že…

Anhydritové podlahy sú vhodné do miestností s podlahovým kúrením? Majú veľmi dobrú vodivosť tepla, čo umožňuje prehriate podlahy až o 50% rýchlejšie než v prípade betónových podláh.

Text: Martina Zvolanská

  • Kategórie

Podobné články