Staré pneumatiky - skalka

Ako využiť staré pneumatiky?

Redakcia - 13. septembra 2019 - 11710. zobrazení

Máte doma staré pneumatiky, ktoré už nikde nevyužijete a neviete čo s nimi? Jednou z možností je ich vyhodiť na smetisko. Druhou možnosťou je, že ich môžete zrecyklovať a využiť ako zaujímavé a netradičné doplnky do interiéru aj exteriéru. V dnešnom článku sa budeme venovať predovšetkým ich exteriérovému využitiu, a to v podobe kvetináčov a „detských ihrísk“.

Staré pneumatiky

Staré pneumatiky ako originálne kvetináče do záhrady

Staré pneumatiky vám môžu skvele poslúžiť aj ako dekorácia do záhrady. Pýtate sa ako? Stačí ich natrieť rôznymi farbami a môžete z nich mať krásne kvetináče. Uložiť ich môžete buď jednotlivo, alebo aj viacero na seba, a tak si vytvoriť zaujímavú „skalku“ zo starých pneumatík.

Skalka staré pneumatiky

Ako si vlastnoručne vyrobiť dekorácie do záhrady?

Chceli by ste štýlové a jedinečné dekorácie do záhrady? V článku nájdete inšpiratívne tipy na vlastnoručne vyrobené záhradné dekorácie…

Dekorácie do záhrady

Detské ihrisko zo starých pneumatík

Staré pneumatiky môžete využiť aj pri tvorbe nového detského ihriska. Vytvoriť z nich môžete originálne hojdačky alebo preliezky pre deti. Je pravdou, že detské ihriská zo starých pneumatík už skoro nikde nenájdete. Jedná sa skôr o prežitok, ktorý si mnohí z nás spájajú práve so svojim detstvom.

Drak zo starých pneumatík

Možno ste aj v súčasnosti pár detských ihrísk zo starých pneumatík niekde zahliadli. Nájdete ich najmä v starších škôlkach a iných zariadeniach pre deti v predškolskom veku. Nezabúdajte však na to, že takéto detské ihriská zväčša nespĺňajú potrebnú a zákonom predpísanú bezpečnostnú certifikáciu. Ich vytvorenie a používanie je vždycky na vlastné na riziko!

Lezecká stena zo starých pneumatík

Tak či onak, veríme, že vám náš dnešný článok pripomenul spomienky na detstvo, prípadne detstvo vašich ratolestí. Samozrejme, že každý môže na svojej záhrade využiť a zakomponovať staré pneumatiky podľa svojich vlastných predstáv a preferencií. Hurá, do recyklácie starých pneumatík!

Text: Martina Zvolanská

  • Kategórie

Podobné články