Aký materiál si zvoliť na spevnenie plôch v okolí bazéna?

Aký materiál si zvoliť na spevnenie plôch v okolí bazéna?

Reklamný článok - 14. júna 2018 - 5673. zobrazení

Letné mesiace sú stvorené na trávenie voľného času niekde vonku, či už v prírode, pri vode alebo pri spoznávaní pamiatok v meste. Majitelia rodinných domov však môžu teplé dni využiť aj na relaxovanie na svojej terase, v záhrade alebo pri bazéne.

Spevnené plochy okolo bazéna

O bezstarostnom kúpaní a pohode pri bazéne rozhoduje nielen samotný výber bazéna, ale aj jeho bezprostredné okolie. Samozrejme, môžete mať okolo bazéna len krásny trávnik, ale spevnená plocha vám poskytne lepšiu službu. Jednak sa do vody dostane menej nečistôt, čím odpadnú starosti s jej každodenným čistením a navyše si na takúto plochu môžete bezpečne a stabilne postaviť záhradný nábytok, ležadlo či slnečník. K akému materiálu na spevnenie plôch sa teda v okolí bazéna prikloniť?

 spevnenie plôch sa teda v okolí bazéna

Radí odborník Petr Klaban zo spoločnosti Inoutic:

Spevnené plochy okolo bazéna by mali spĺňať niekoľko požiadaviek. V prvom rade treba pozornosť venovať ich fyzikálnym vlastnostiam. Materiál použitý v okolí bazéna musí zvládnuť intenzívne slnečné žiarenie počas leta, ale aj mráz v zime či výdatné zrážky. Zároveň sa musí vysporiadať so stálym kontaktom s vodou a mal by byť odolný aj proti účinkom chemicky upravovanej vody. Plocha okolo bazéna musí byť bezpečná a najmä nešmykľavá. Navyše by mal použitý materiál splynúť s prírodou a esteticky zapadnúť do exteriérovej časti rodinného domu. Kto hľadá materiál na terasu v blízkosti bazéna, ktorý nevyžaduje žiadnu náročnú starostlivosť, ale pritom má vzhľad a hrejivosť dreva, pre toho sú ideálne terasy z kompozitného materiálu. Kompozitné materiály pripomínajú na pohľad aj na dotyk drevo, ale pritom majú vlastnosti plastu. Odolávajú dlhoročnému cyklickému striedaniu náročných klimatických podmienok bez akejkoľvek zmeny tvaru či farebnosti.

Kompozitné dosky

Kompozitné dosky majú nekĺzavý a rýchloschnúci povrch. Výhodou je tiež, že pri chôdzi naboso nehrozí zadretie triesky do chodidla. Navyše sa tento materiál neprehrieva a nepáli, čo ocenia najmä deti, ktoré sa pri bazéne môžu hrať. Kvalitný kompozitný materiál nepodlieha ani hnilobe, je odolný proti plesniam, škodcom či drevokazným hubám. Nevyžaduje si žiadne pravidelné olejovanie či ošetrovanie impregnačnými nátermi. V prípade znečistenia stačí povrch terasy ostriekať vodou z vysokotlakového čističa alebo použiť mydlový roztok a kefu. Pre pokrytie plôch v okolí bazénov a vodných plôch sú vhodné napríklad dosky Twinson Massive, ktoré majú schopnosť kopírovať aj oblé tvary a zakrivenia. Dosky sú k dispozícií v niekoľkých farebných odtieňoch. Novinkou sú terasové dosky Terrace Massive Pro s tenkou vrstvou polyméru (PVC), ktorá drevoplast chráni pred poškriabaním, mastnotou a škvrnami akéhokoľvek pôvodu.

Zdroj/foto: Inoutic

  • Kategórie

Podobné články