Bambusové rolety

Aké výhody majú bambusové rolety?

Redakcia - 7. júla 2020 - 3255. zobrazení

Exotické materiály sú v našich končinách čoraz viac obľúbenejšie. Niektoré z nich si dokonca nachádzajú uplatnenie hneď v niekoľkých podobách. Príkladom je bambus, s ktorým sa už nestretávame len vo forme tradičného bambusového nábytku. Domácnosti po novom zdobia aj originálne bambusové rolety.

Za rastúcim dopytom po tieniacej technike s takýmto exotickým nádychom sú práve výhody, vďaka ktorým si rôzne typy bambusových roliet našli uplatnenie aj v slovenských končinách. Pozitív, ktoré majiteľom ponúkajú, je hneď niekoľko, pričom dané výhody sa spájajú so všetkými stránkami, a to od praktickej až po tú estetickú. Ich kúpou tak získate užitočný a zároveň elegantný interiérový doplnok.

Bambusové rolety

Bambusové rolety majú skvelý tieniaci účinok

Z praktických plusov sú bambusové rolety známe hlavne výborným a nadpriemerným tieniacim účinkom, čím si plnia svoju základnú úlohu na jednotku. Kľúčom k úspechu je spojenie ich prievzdušnosti so schopnosťou efektívne brániť prenikaniu slnečných paprskov. Tým sa postarajú o pravidelný prísun čerstvého vzduchu, no zároveň zabránia prehrievaniu priestoru, čím sú ideálnym pomocníkom najmä počas letnej sezóny.

Bambusové rolety ako originálny doplnok

Aj keď skvelým tieniacim účinkom si bambusové rolety splnili svoju hlavnú úlohu, pri ich využití v domácnosti nešetria ani ďalšími výhodami. Jednou z nich je práve ich vkusný estetický vzhľad. Ako modely s netradičným exotickým nádychom sa stávajú originálnymi doplnkami, ktorých prítomnosť oživuje zariadenie domácností. Ďalšou nespornou výhodou je aj široká variabilita prevedení, ktorá ponúka možnosť vybrať si vhodný model aj náročnejším zákazníkom.

Bambusové rolety v interiéri

Zhotovenie bambusových roliet na mieru

Po estetickej stránke je obrovským plusom aj možnosť nechať si zhotoviť bambusové rolety na mieru presne podľa svojho vkusu. Vďaka tomu si ich bez problémov zladíte so zvyšným vybavením miestnosti a tým ešte viac zvýšite estetický dojem z ich dizajnu. Zhotovenie roliet na mieru má však význam aj z praktického hľadiska. Nielenže vám to umožní prispôsobiť ich rozmerom okien, ale zároveň vám to dá možnosť vybrať si medzi skladacím a rolovacím typom roliet.

Ako správne vetrať?

Viete, ako správne vetrať? Ako často by ste mali vetrať v interiéri? Je mikroventilácia vhodným spôsobom vetrania alebo nie? Nezabudnite…

Ako správne vetrať?

Výroba z prírodného materiálu v štýle eko

Bambus ako exotický druh dreva je čistým prírodným materiálom. S dôrazom na zachovanie jeho prirodzenej ekologickej formy sa vyrábajú aj bambusové rolety. Tie sú tak v porovnaní s rôznymi inými druhmi tieniacej techniky omnoho šetrnejšie voči životnému prostrediu. Istý nepriaznivý dopad na životné prostredie však môžu mať tiež. Ak sa tieto rolety využívajú vonku na záhradách, na terasách alebo v altánkoch, v rámci ochrany by sa mali ošetriť ochrannými prostriedkami. Výroba takýchto prípravkov sa však posúva vpred a mnohé z nich majú minimálny dopad na prírodu.

Bambusové rolety - detail

Bambusové rolety sú vhodné do interiéru aj exteriéru

Práve vďaka vyššie spomínaným ochranným prostriedkom sa bambusové rolety využívajú vo veľkom aj v exteriéroch. Väčšie modely sú vhodné nielen na tienenie, ale takisto na zaistenie potrebného súkromia na záhrade. Mnohé z nich sú úplne nepriehľadné, čo sa dá využiť aj vo vnútorných priestoroch. Tam oceníte najmä ich upokojujúci ráz, ktorý vďaka zemitým odtieňom zvyšuje celkový komfort v interiéri.

Ľahká montáž aj bez znalostí a skúseností

Poslednou z hlavných výhod tohto doplnku je ich jednoduchá montáž. Bambusové rolety sú jednoduchým systémom, ktorý nevyžaduje žiadne zložité montážne postupy. Na okná, trámy alebo iné konštrukcie ich osadíte aj bez odborných znalostí a skúseností s montážnou prácou. Od náročných prác vás tieto rolety odbremenia aj pri ich údržbe. Ani starostlivosť nevyžaduje žiadne náročné postupy. Stačí ich občas vyčistiť, zbaviť prachu a v prípade umiestnenia v exteriéri raz za čas ošetriť kvalitným ochranným prostriedkom, ktorý je na to určený.

Autor textu: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články