Francúzske okná a presklený balkón

Francúzske okná, okná, ktoré sú až po zem…

Redakcia - 16. júna 2019 - 8434. zobrazení

Francúzske okná, aké poznáme v súčasnosti sa usadili v mnohých domácnostiach rodinných domov, ale aj bytov. Patria medzi znak modernosti a vďaka svojej veľkosti a funkčnosti presvetlili už nejednu obývaciu miestnosť, či iné časti príbytkov…

Francúzske okná v interiéri

Náš TIP na obľúbené čističe na francúzske okná

Kärcher VW2

Bosch Glass

Leifheit 51147

Kärcher VW2
Hodnotenie

Cena: od 55.20 €

Bosch Glass
Hodnotenie

Cena: od 54.40 €

Leifheit 51147
Hodnotenie

Cena: od 69.90 €

Francúzske okná a ich história

Ako sa dá z názvu usúdiť, samotné okná vznikli vo Francúzsku v období medzi 16. a 17. storočím. V tejto dobe však zdobili len veľké paláce či vily. Ich hlavným cieľom bolo zvýrazniť všetky ozdoby, ornamenty a samotné bohatstvo, ktoré je charakteristické pre barokové obdobie. Tento trend sa neskôr presunul aj do iných bohatých krajín ako je Veľká Británia, Nemecko či Španielsko.

Francúzske okno

Aké typy francúzskych okien poznáme?

Tieto „sklenené dvere“ ako sa im niekedy hovorí, ponúkajú skvelý výhľad či už do vašej záhrady, na terasu alebo na okolitú krajinu. Nemusí ísť však nevyhnutne o jednokrídlové dvere. Existuje mnoho výrobcov a firiem, ktorí predávajú alebo vám namontujú dvojkrídlové či dokonca trojkrídlové sklenené dvere. Avšak ak si plánujete zabudovať do domácnosti francúzske okná, musíte zvážiť pár okolností a samotný účel týchto okien.

Kedy sa okná začínajú rosiť zvnútra?

Viete ako odstrániť rosenie okien zvnútra? Prečo sa okná vôbec rosia? Je to chyba okien alebo vlhkosti vo vašom byte? Rosenie okien…

Kedy sa okná začínajú rosiť zvnútra?

Prečo zvoliť francúzske okná do interiéru?

Samozrejme, že väčšina z nás by chcela mať presvetlenú obývačku či spálňu, avšak ak bývate v chladnejšej oblasti, musíte vziať na vedomie fakt, že vplyvom veľkých okien dochádza aj k úniku väčšieho tepla. Preto je vhodné, aby francúzske okná smerovali na juh, vďaka čomu dosiahnete v lete viac tepla alebo naopak menej chladu počas zimných období.

Taktiež nezabudnite vziať na vedomie to ako dlho u vás svieti slnko, či nebývate v tieni hôr a iné podobné špecifiká. Hoci sa na prvý pohľad môže zdať takýto problém triviálny či dokonca humorný, taktiež popremýšľajte či sa na to množstvo čistenia od peľu alebo prachu cítite.

Moderné francúzske okná

Premýšľate nad tým, či chcete úplne presklené okná alebo prerušované priečkami? Výrobcovia často ponúkajú rôzne pravidelné i nepravidelné prevedenia, či dokonca prevedenia s dekoratívnymi vzormi. Takýto štýl sa hodí do klasickej domácnosti s drevený nábytkom, avšak ak ste zástancom moderného štýlu, odporúča sa zasadiť do domácnosti čisto sklenené okná bez akýchkoľvek vzorov.

Presklený balkón

Či už ste sa rozhodli, akému typu týchto „sklenených gigantov“ dáte prednosť alebo ešte len premýšľate, či sa vám táto investícia oplatí, berte na vedomie, že francúzske okná sa stali trendom súčasnosti a nie nadarmo ich ľudia majú tak v obľube.

Samozrejme, že treba vždy zvážiť okolnosti a užitočnosť, ale netreba zabúdať ani na vzhľad a dekorácie vášho interiéru. Preto vždy radíme, aby ste si obzreli pár domácnosti, ako to vyzerá u nich a podľa toho sa rozhodli či je to „to pravé“ aj pre vás.

Text: Deniels    Zdroj/Foto: Alvhem makléri & interior

  • Kategórie

Podobné články