Francúzske okná - okná až po zem

Francúzske okná – okná až po zem

Redakcia - 21. marca 2016 - 3370. zobrazení

Francúzske okná, aké poznáme v súčasnosti sa usadili v mnohých domácnostiach domov, ale aj bytov. Patria medzi znak modernosti a vďaka svojej veľkosti presvetlili už veľa obývacích miestnosti, čo je aj ich hlavná funkcia.

238186_nordhemsg_22_low_0008

Ako sa dá z názvu usúdiť, samotné okná vznikli vo Francúzsku niekde medzi 16. a 17. storočím. Avšak v tej dobe zdobili len veľké paláce či vily. Ich hlavným cieľom bolo zvýrazniť všetky ozdoby, ornamenty a samotné bohatstvo, ktorým je barokové obdobie tak typické. Tento trend sa neskôr presunul aj do iných bohatých krajín ako je Veľká Británia, Nemecko či Španielsko.

SFD9C30F113797E400D819385260DE76C5B_1024x

Tieto sklenené dvere ponúkajú skvelý výhľad či už do záhrady, na terasu alebo na pohľad z balkóna. Nemusí ísť však nevyhnutne o jednokrídlové dvere. Existuje mnoho výrobcov a firiem, ktoré predávajú alebo vám namontujú dvojkrídlové či dokonca trojkrídlové sklenené dvere. Avšak ak si plánujete zabudovať do domácnosti francúzske okná, musíte zvážiť pár okolností a samotný účel okien.

Samozrejme, každý chceme mať presvetlenú obývačku či spálňu, avšak ak bývate v chladnejšej oblasti, musíte vziať na vedomie, že vplyvom veľkých okien dochádza aj k úniku väčšieho tepla. Preto je vhodné, aby okná takýchto rozmerov smerovali na juh vďaka čomu dosiahnete v lete viac tepla alebo naopak menej chladu počas zimných období. Taktiež treba brať na vedomie ako dlho u vás svieti slnko, či nebývate v tieni hôr a podobné špecifiká. Hoci sa môže zdať takýto problém triviálny či dokonca humorný, taktiež popremýšľajte či sa na to množstvo čistenia od peľu alebo prachu cítite.

245884_plantageg_5_low_0031

Premýšľate nad tým, či chcete úplne presklené okná alebo prerušované priečkami? Výrobcovia často ponúkajú rôzne pravidelné i nepravidelné prevedenia či dokonca prevedenia s dekoratívnymi vzormi. Takýto štýl sa hodí do klasickej domácnosti s drevený nábytkom, avšak ak ste zástancom moderného štýlu, odporúča sa zasadiť do domácnosti čisto sklenené dvere bez akýkoľvek vzorov.

201296_fjardelangg_18_low_0011

Či už ste sa rozhodli akému typu týchto sklenených gigantov dáte prednosť alebo ešte len premýšľate, či sa vám táto investícia oplatí berte na vedomie, že francúzske okná sa stali trendom súčasnosti a nie nadarmo ich ľudia majú tak v obľube. Samozrejme, že treba vždy zvážiť okolnosti a užitočnosť, ale netreba zabúdať ani na vzhľad a dekorácie vášho interiéru. Preto vždy radíme, aby ste si obzreli pár domácnosti, ako to vyzerá u nich a podľa toho sa rozhodli či je to „to pravé“ aj pre vás.

Text: Deniels    Foto: Alvhem makléri & interior

  • Kategórie

Podobné články