Mobilná klimatizácia Klarstein

Výhody a nevýhody mobilnej klimatizácie

Reklamný článok - 24. apríla 2023 - 723. zobrazení

Každé pre má aj svoje proti. Ak ste sa rozhodli, že si chcete kúpiť do domácnosti mobilnú klimatizáciu, určite by ste si mali prečítať tento článok a rozhodnúť sa, či bude toto zariadenie to, čo naozaj potrebujete.

Mobilná klimatizácia je zariadenie, ktoré v poslednej dobe určite naberá na svojej popularite. Nie je sa čomu čudovať, nakoľko sa nám letné horúčavy v poslednej dobe rozhodli dať poriadne facky tepla. Tieto klímy sa teda stali obľúbenou voľbou do domácností či kancelárií. Nie každý sa z istých dôvodov prikláňa ku klasickej stacionárnej klíme, pri ktorej je potrebné robiť väčšie zásahy do domácnosti. Ak patríte aj vy k tým, ktorí si chcú zaobstarať mobilnú klimatizáciu, potom by ste mali dôsledne zvážiť jej výhody a nevýhody.

Prenosná klimatizácia

Výhody mobilnej klimatizácie

Nízke náklady

Náklady na mobilnú klimatizáciu sú oveľa nižšie ako na klasické montované stacionárne klimatizácie. Stacionárna klimatizácia je drahšia aj z toho dôvodu, že je potrebné platiť aj náklady za jej inštaláciu, ktoré často predstavujú značnú časť nákladov. Mobilné klimatizácie si nevyžadujú žiadnu odbornú inštaláciu a preto nemusíte platiť nič navyše. Okrem toho vás mobilné klímy potešia aj svojou cenou, ktorá je v porovnaní s klasickými klimatizáciami značne nižšia.

Nenáročná inštalácia

Tak, ako sme načrtli vyššie, mobilné klímy si nevyžadujú žiadnu odbornú inštaláciu, pretože je to veľmi jednoduchý úkon, ktorý zvládne vykonať takmer každý. Stačí ju len správne vyviesť von cez okno a utesniť pomocou komponentov, ktoré sú zvyčajne súčasťou balenia.

Mobilita

Najväčšou výhodou mobilnej klimatizácie je jej prenosnosť. Preto sa často nazývajú tieto typy aj ako prenosné klimatizácie. Na rozdiel od tradičných klimatizačných jednotiek nepotrebujú žiadnu inštaláciu a dajú sa ľahko prenášať z miestnosti do druhej. Zvyčajne sú vybavené aj prenosnými kolieskami, ktoré uľahčujú manipuláciu a prenášanie. Vďaka tomu, že je klimatizačná jednotka mobilná si ju môžete podľa potreby prenášať kdekoľvek to budete potrebovať, dokonca, si ju budete môcť zobrať so sebou aj na výlety.

Výkon

Aj keď sú menšie a menej výkonné ako stacionárne klimatizácie, dokážu vám stále zabezpečiť dostatočné ochladenie, skôr však v menších miestnostiach. Pri výbere si môžete vybrať z rôznych modelov s rôznym výkonom, takže sa môžete rozhodnúť pre taký model, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám a bude vhodný do vašej domácnosti.

Funkcie

Často sú vybavené aj rôznymi doplnkovými funkciami, ktoré určite využijete. Niektoré modely napríklad fungujú aj ako kúrenie, ktoré sa dá použiť v zime. Ďalšie modely majú funkciu odvlhčovania vzduchu, ktorá môže byť užitočná v miestnostiach s vysokou vlhkosťou. Taktiež sa môžete stretnúť aj s automatickým vypnutím, časovačom, zvlhčovaním vzduchu alebo ovládaním cez wifi a ďalšími.

Nevýhody mobilnej klimatizácie

Nevýhody prenosnej klimatizácie

Hlučnosť

Jednou z najväčších nevýhod mobilných klimatizácií je, že sú hlučné. To samozrejme môže ovplyvňovať kvalitu vášho spánku v noci. Pri výbere sa teda zamerajte na to, aby mala klíma hlučnosť do 50, maximálne 60 dB.

Efektivita

Nie je možné očakávať, že bude rovnako efektívna, ako sú klasické stacionárne klimatizácie. Pri mobilných musíte rátať s tým, že sa postarajú o to, aby ste mali vzduch v miestnosti chladnejší ale určite nebudú veľmi účinné pri veľkých miestnostiach. Preto je dôležité si vybrať taký model, ktorý bude vyhovovať veľkosti miestnosti, v ktorej ju plánujete používať.

Potreba okna na vývod vzduchu

Mobilné klimatizácie potrebujú okno alebo iný vývod, ktorým môže unikať horúci vzduch von z miestnosti. Tento vývod musí byť dobre izolovaný, aby vám do miestnosti neprenikal teplý vzduch z vonka, čo by malo za následok zvýšenie spotreby energie. To môže byť problém, ak máte málo okien alebo ak sú umiestnené na nesprávnych miestach.

Niektoré modely sú ťažké

Niektoré klimatizácie môžu byť ťažké a tým pádom aj ťažko prenášateľné. Pri výbere modelu je dôležité, aby ste si overili jej váhu a či s ňou budete vedieť ľahko manipulovať a prenášať ju.

Ochladenie bytu v letných mesiacoch

Síce sa zima skončila a jar ešte len prichádza, no ani sa nenazdáme a príde leto. Dnes sa spolu pozrieme na niekoľko rád, ako sa aspoň trochu schladiť, a spríjemniť si tak pobyt vo vašom byte či dome.

Klimatizácia do bytu

V závislosti od vašich potrieb a situácie sú mobilné klímy určite skvelou voľbou pre ochladenie vašej domácnosti počas letných horúčav. Majú svoje výhody, ako sú flexibilita a jednoduchosť použitia, ale taktiež aj nevýhody, ako sú hlučnosť a obmedzený výkon. Nezabudnite si pri výbere zvážiť všetky tieto plusy a mínusy a vybrať si taký model, ktorý bude v konečnom dôsledku najviac vyhovovať vašim potrebám a preferenciám.

  • Kategórie

Podobné články