Žalúzie deň a noc

Vnútorné žalúzie: Ktoré možnosti vám poskytnú najlepšie súkromie?

Reklamný článok - 27. júna 2022 - 1024. zobrazení

Medzi základné funkcie žalúzií patrí okrem iného ochrana súkromia a regulácia prieniku svetla počas dňa a noci. Ktoré možnosti na trhu okenných žalúzií dokážu poskytnúť najväčší pocit pohodlia a intímnosti bez toho, aby ste museli obetovať prirodzené svetlo?

Horizontálne žalúzie

Horizontálne žalúzie sú tou najuniverzálnejšou a najviac vyhľadávanou alternatívou v bežných domácnostiach. Ich výhodou je veľká flexibilita – sklon lamiel je možné počas dňa nastaviť tak, aby ste si zabezpečili potrebný stupeň súkromia a pritom prepustili dostatok svetla dnu. V prípade potreby ich môžete zatiahnuť úplne.

Vertikálne žalúzie

Pri vertikálnych žalúziách existuje široká škála farebných prevedení a materiálov s rôznou priepustnosťou svetla – od priesvitných voálov až po látky s úplným zatemňovacím efektom. Pri výbere vezmite do úvahy úroveň požadovaného súkromia, rovnako ako stupeň osvetlenia miestnosti. Okrem zatemnenia okien môžu byť vertikálne žalúzie použité aj ako predel veľkých miestností.

Rolety

Rolety sú spojením praktickosti a štýlu – na výber je veľké množstvo štýlov, farieb a vzorov, ktoré môžu príjemne doplniť estetiku vášho interiéru. Rozhodnúť sa môžete pre tieniace rolety (napr. voálové rolety) alebo zatemňovacie rolety, ktoré neprepúšťajú dnu ani von žiadne svetlo. Táto možnosť je preferovaná hlavne v spálňach – poskytuje maximálne súkromie a priaznivé svetelné podmienky na spánok.

Žalúzie deň a noc (zebra)

Tzv. zebra žalúzie sú praktickým spojením klasických horizontálnych žalúzii a roliet. Princíp žalúzií deň a noc spočíva v striedaní dvojitej (priehľadnej a nepriehľadnej) látky, ktorú môžete regulovať a sťahovať podľa toho, akú úroveň súkromia, resp. svetla a tmy v interiéri práve vyžadujete. Tento typ sa neukotvuje – montuje sa pomocou vodiaceho lištového systému na okno alebo na stenu, kde látka voľne visí.

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články