Bezpečnosť nadovšetko – opatrenia, ktoré ochránia našu nehnuteľnosť

Bezpečnosť nadovšetko – opatrenia, ktoré ochránia našu nehnuteľnosť

Redakcia - 21. mája 2017 - 6368. zobrazení

Nie je to len komfort, dizajn a praktická stránka, ktoré sa starajú o kvalitatívnu stránku nehnuteľností. V súčasnej dobe, keď sú pokusy o krádeže a poškodzovanie budov bežné, hrá kľúčovú úlohu práve bezpečnosť.

S garanciou bezpečnosti nehnuteľnosti by sme sa mali stretávať už pri jej kúpe. No nie vždy sa podarí kúpiť objekt, ktorý je dostatočne chránený pred vlámaním či nejakou inou formou kriminality. Pre zvýšenie bezpečnosti tak musíme spraviť pár účinných opatrení dodatočne a tu sú niektoré z tých, ktoré dokážu chrániť nielen nehnuteľnosť, ale aj jej majiteľov.

Bezpečnostné dvere

Bezpečnostné dvere –Na zlodejov pôsobia buď ako návnada alebo odpudzovač. Ich montáž vzbudzuje dojem, že sa za nimi skrýva niečo cenné, no málokto si trúfne na ich prekonanie. Hrubé rámy, masívna konštrukcia a kvalitný zámok je zárukou, že do objektu sa len tak ľahko nevnikne.

Kvalitné okná – Dvere nie sú jediným vstupom do nehnuteľnosti, aspoň nie pre zlodejov. Tí obľubujú vniknutie cez okná, čomu môže zabrániť montáž nových okien. Tie plastové vraj nie sú veľmi odolné, takže kto je ochotný priplatiť, hliníkové modely sú údajne neprekonateľné. Ak na nich dáte ešte mreže, pre ochranu nehnuteľnosti spravíte úplné maximum.

Alarm a kamerové systémy – Alarmy a kamery sú najžiadanejším bezpečnostným prvkom, no pre mnohých je problémom ich cena. Zlodej o nich často nemusí ani vedieť, čo mu nebráni skúsiť kradnúť. Ak sú však tieto systémy kvalitné, jeho šanca na úspech je minimálna.

Neupútavajte pozornosť – Bohatstvo a prepych sa dá užívať bez zbytočného vystatovania. Každý má právo nakladať so svojimi peniazmi po svojom, no potom sa netreba čudovať, že zlodeji si robia na danú nehnuteľnosť zálusk.

Neignorujte poistenie – Schopná poisťovňa vám nastaví poistnú zmluvu tak, aby vás zároveň „donútila“ k zvýšeniu bezpečnosti. V závislosti od typu budovy a jej polohy vám pri hľadaní ďalších účinných opatrení dobre poradí. Aj keby jej tipy nepomohli, aspoň preplatí spôsobené škody.

Alarm a kamerové systémy

Je jedno, či chcete bezpečnostné opatrenia aplikovať do domu, chalupy alebo do kancelárie, každá nehnuteľnosť sa môže stať terčom zlodejov. Cieľom však nie je vyvolávať strach, veď na Slovensku sa žije relatívne pokojne a bezpečne. Napriek tomu je dobré spraviť maximum a nenechať nič na náhodu, čo platí pri bezpečnostných opatreniach dvojnásobne.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články