Obývacia izba na orientálny štýl

Obývacia izba na orientálny štýl

Redakcia - 27. marca 2013 - 2552. zobrazení

Každý z nás sa snaží vo svojej obývacej izbe cítiť čo najpríjemnejšie a mať čo najväčší komfort. Niekedy je náročné dosiahnuť takýto efekt, no nie je to nemožné. Stačí, aby ste našli svoj jedinečný štýl, ktorý vám vyhovuje na 100% a potom stačí len konať. Ak ste fanúšikom orientu, je potrebné, aby ste dodržali základné pravidlá.

Orientálny štýl vznikol v antickej Číne a je inšpirovaný aj japonskou kultúrou. Charakteristickou črtou je typická jednoduchosť, ktorá musí bezpodmienečne dominovať. Orientálny spôsob zariadenia izby neobľubuje prezdobenosť, priveľký počet dekorácií, či prílišnú farebnosť.

Ako si zariadiť dokonalú obývačku v oriente?

Interiér v takomto štýle vyžaduje veľký priestor, aby dokonale vynikol každý jeden kus nábytku. Spojenie s prírodou sa odráža  v materiáloch, ktoré využíva orient. Ide zväčša o materiály ako korok, bambus, hodváb či kamene. Orient zdôrazňuje spojenie s prírodou aj veľkými oknami na celú stenu. Práve kvôli tomuto je potrebné, aby ste svoje obydlie mali v blízkosti prírody a mohli si tak plnými dúškami vychutnávať vonkajšie prostredie. Výhľad na zastavané mesto a fabriky určite neprivodí príjemný pocit ani jednému z nás. Na steny nikdy nedávajte tapety či iné podobné prvky, je to obrovský omyl, ktorého sa veľakrát dopúšťame.

Ako si zariadiť dokonalú obývačku v oriente?

V orientálnom štýle sú steny len akýmsi ohraničením celého priestoru, preto voľte jemné, nenápadné farby. Ak by ste chceli experimentovať, môžete sa pohrať a jednu zo stien zvoliť inej farby ako sú ostatné, no stále dbajte na to, aby ste nenarušili celkový dojem miestnosti. Ak uprednostňujete orient spojený s modernosťou, podlahy nechajte prirodzene drevené.

Ak však preferujete klasický orient, vhodným doplnkom by bol koberec s podobným motívom. Ak by však jeho umiestnenie znamenalo narušenie jednoduchosti celej izby, poriadne si to premyslite. Najvýraznejším a na prvý pohľad najdôležitejším prvkom celej izby je nízky stolík poväčšine umiestnený v strede okrasných vankúšov poukladaných na zemi. Práve takýto spôsob posedenia je charakteristický pre orient. No pre milovníkov klasickej pohovky, môže sa zvoliť aj takýto variant, no taktiež musí ísť o nižšie položený gauč, aby sa vaši hostia nemuseli krčiť pri nízkom stole.

mirror

Čo sa týka doplnkov a iných dekorácií, najvhodnejším výberom sú predmety priamo z prírody, či už ide o jednoduchý zelený kvietok na oživenie celkového vzhľadu, o sviečky v nenápadných priliehajúcich farbách alebo o drevené sošky. Nezabúdajte, že musíte správne odhadnúť mieru. Medzi jemným, vkusným orientálnym štýlom a prezdobeným štýlom, kde je množstvo zbytočností, ktoré narúšajú harmóniu celej izby, je len veľmi tenká hranica. Ak ju prekročíte, namiesto očakávaných pochvál dostanete len tiché mĺkve pohľady vašich návštevníkov.

Ak ste človekom, ktorý má blízko k ázijskej kultúre, radi meditujete či len obľubujete harmonické prostredie, tento štýl je ako stvorený pre vás.  Neváhajte a vytvorte si perfektné harmonické prostredie.

  • Kategórie

Podobné články