Upratovanie domácnosti

Privítajte jar a uľahčite si dezinfekciu domácnosti s novým mopom

Reklamný článok - 3. marca 2021 - 1314. zobrazení

Vedeli ste o tom, že nečistoty a prach spôsobujú deväť z desiatich zlyhaní nášho organizmu? Ako je to možné? Hlavným zdrojom týchto znečisťujúcich látok v našich domovoch je pouličný prach, ktorý sa zachytí na obuvi a potom ostáva v kobercoch. 30 % špiny sa zachytí na rohožke a zvyšok sa dostane na podlahu v našom interiéri a len 10 % z toho sa dá vždy dokonale a dobre odstrániť vysávačom. Na rad preto prichádza mokré čistenie podlahy, ktoré má svoje obrovské výhody.

My vám prezradíme, prečo by ste do svojho plánovaného jarného upratovania mali vždy zahrnúť aj svoj nový mop.

Dokonale vydezinfikuje vašu podlahu

Naše podlahy obsahujú oveľa viac choroboplodných zárodkov, ako si myslíme. Tieto povrchy sú vystavené obrovskej kontaminácii od špinavých topánok a oblečenia, chlpov domácich miláčikov až po spadnuté jedlo a množstvo ďalších prenášačov choroboplodných zárodkov. Mikróby, vírusy a baktérie nám tak môžu znepríjemniť život na maximum, a pritom stačí tak málo.

Pravidelné čistenie podlahy v domácnosti mopom, ktorý vás vďaka svojim funkciám zvládne zbaviť aj tej najväčšej špiny. Čistá podlaha sa potom premieta do čistejšieho interiéru a čistý priestor zasa znamená a vytvára zdravší a šťastnejší domov.

Zmierni alergie

Nakoľko sa na našich podlahách veľmi rýchlo hromadí prach, srsť domácich miláčikov a ďalšie alergény, ktoré dnu prinesieme z vonkajšieho prostredia, nahromadenie týchto škodlivých látok negatívne vplýva najmä na alergikov.

Častým stieraním podlahy mopom tomu však dokážete zabrániť. Dokážete predísť tomu, aby sa ktorýkoľvek z týchto alergénov v interiéri hromadil a spôsobil vám na zdraví nepríjemnú ujmu.

Takže, pokiaľ nabudúce spozorujete slzenie očí alebo sa objaví nádcha, nie vždy je nutné utekať hneď k lekárovi, ale vyčistiť podlahu univerzálnym mopom. Aj týmto jednoduchým spôsobom môžete príznaky alergie vo veľkej miere zmierniť a znížiť.

Ako zlikvidovať ploštice?

Viete, ako účinne zlikvidovať ploštice? Ako spoznať štípance od ploštíc? Kde sa ploštice v bytoch a rodinných domoch najčastejšie vyskytujú?

Ploštica posteľná

Pomáha predchádzať znehodnoteniu podlahy

Keď sa na vašej podlahe časom nahromadia nečistoty, mnohé z nich môžu vašu podlahu, napriek tomu, že je odolná, natrvalo mechanicky poškodiť a poškriabať. Udržiavanie čistých podláh pravidelným stieraním môže riziko škrabancov a poškodenia podlahy znížiť na minimum.

Aj tu je teda jednoduchým receptom časté a pravidelné umývanie podláh mopom, ktorý si môžete vybrať nielen s rôznymi funkciami, ale aj materiálmi, kde k tým najlepším stále patrí mikrovlákno.

Hovoriť o výhodách pravidelného čistenia podlahy však nestačí, ak to nevyskúšate aj v praxi, nebudete si ich môcť vychutnať! Prevezmite preto iniciatívu, vyberte si kvalitný mop a začnite ho aj používať. Uvidíte, že je to naozaj jednoduché a pohodlné. Mnohé mopy dnes predsa využijete aj bez ručného žmýkania a neustáleho ohýbania sa k zemi.

Zdroj obrázku: Drpixel / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články