Abstraktný obraz.

Bytoví architekti sa zhodujú: Abstraktné obrazy patria do moderných domácností!

Reklamný článok - 17. februára 2023 - 812. zobrazení

Máte moderne zariadený interiér, no zdá sa vám, že miestami pôsobí trochu fádne? Stavili ste na minimalizmus a čisté biele farby, avšak teraz máte pocit, že domácnosti tak trochu chýba emócia či farebnosť? Známi bytoví architekti z celého sveta majú na tento problém jednoduché riešenie – abstraktné obrazy. Prečo sú skvelou voľbou práve do moderne zariadenej domácnosti a na čo všetko hľadieť pri ich výbere?

Abstraktný obraz.

Obraz, ktorý interiéru dodá emóciu

Abstraktné umenie sa v dnešnej dobe teší veľkej popularite. Reprezentuje slobodu, nekonečné možnosti a dovoľuje každému človeku, aby v motívoch videl to, čo chce. A práve to je na ňom krásne. Obrazy zvyčajne hrajú netradičnými farbami a hneď na prvý pohľad dokážu v človeku vyvolať silné emócie. Preto vedia perfektne oživiť každú modernú domácnosť.

Neomrzia vás!

Možno to poznáte aj vy. Kúpite si v obchode nejaký jednoduchý lacný obraz, zavesíte si ho na stenu a pár týždňov vám robí radosť. Potom sa však stane opozeraným a už vo vás nevzbudzuje tak silné emócie ako predtým. Časom sa vám možno úplne prestane páčiť a radšej ho zvesíte.

Keď si zaobstaráte moderný abstraktný obraz, s týmto problémom sa zaručene nestretnete. Môžete sa na neho pozerať aj niekoľko desiatok minút a vždy na ňom objavíte niečo nové. Existuje nekonečno spôsobov, ako si viete v mysli pospájať jednotlivé tvary, krivky a farby do výsledného obrazca.

Abstraktný obraz.

Nezabúdajte: Kvalitný abstraktný obraz vám bude interiér skrášľovať aj niekoľko desaťročí a vždy vám vyčarí úsmev na tvári. Samozrejme, za predpokladu, že vám ho niekto neukradne alebo nedôjde k jeho poškodeniu ohňom či vodou. V tomto smere nezabúdajte na poistenie domácnosti. To vás ochráni pred neočakávanými vysokými výdavkami spojenými s opravou interiéru a kúpou nového zariadenia.

Neprehliadnuteľná dekorácia

Abstraktné obrazy vás uchvátia nielen svojimi vzormi a motívmi, ale aj farebnými kombináciami. Umelci pri ich tvorbe obvykle volia žiarivejšie a extravagantnejšie odtiene, vďaka ktorým sa stávajú neprehliadnuteľnými.

Práve preto je abstraktný obraz perfektný do moderne zariadených interiérov, ktorým zvyčajne dominuje biela, sivá či čierna farba. Domácnosti dodá život, upúta pohľad každej návštevy a ešte viac pozdvihne moderný charakter bývania.

Abstraktný obraz.

Čo zohľadniť pri výbere abstraktného obrazu?

Nie každý abstraktný obraz je len neorganizovanou spleťou čiar a rôznych geometrických tvarov. Naraziť môžete tiež na verzie inšpirované niečím konkrétnym. Napríklad, zvieratami, kvetmi, ľudskými podobizňami či mestami. Ľahko tak aj vy nájdete dizajn, ktorý vás jednoducho chytí za srdce a dokonale zapadne do vášho interiéru.

Jednodielne a viacdielne obrazy

Abstraktné obrazy sa dajú zohnať vo viacerých veľkostných verziách. Ak vo svojej domácnosti máte veľké nevyužité plochy stien, ktoré by ste chceli oživiť, perfektnou voľbou môžu byť viacdielne obrazy.

Je len na vás, kam si obraz umiestnite. Skrášliť ním viete obývačku, kuchyňu, spálňu, ale napríklad aj kanceláriu či predsieň.

Abstraktný obraz.

Dbajte na kvalitu

Aby vám obraz vydržal skrášľovať interiér dlhé roky, mal by byť potlačený špičkovou technológiou na kvalitnom plátne s hmotnosťou viac ako 300 g/m2. Dbajte na to, aby boli na tlač použité ekologické farby, ktoré neobsahujú toxické chemikálie.

Tak neváhajte a skrášlite svoj moderne zariadený interiér prostredníctvom unikátnych abstraktných obrazov aj vy!

Zdroj obrázkov: www.nostre.sk

  • Kategórie

Podobné články