Spálňové zostavy

Spálňové zostavy – Základ modernej spálne

Reklamný článok - 18. júla 2021 - 1999. zobrazení

Jednou z vecí, ktoré dodávajú domu tú správnu atmosféru a esenciu, je nábytok. Tento prvok sa stáva nevyhnutnosťou pri zariaďovaní vnútorných priestorov. Prináša zmeny a fádnemu priestoru pridáva živosť a kreativitu. Keďže miestnosť, v ktorej trávime podstatne najviac času je spálňa, mala by byť zariadená tak, aby bola kombináciou estetického symbolu a základného praktického využitia.

Spálňové zostavy – základ modernej spálne

Kombinácia nábytkov, ktoré spolu farebne a materiálovo ladia, sa nazývajú spálňové zostavy. Môžu obsahovať postele, nočné stolíky, skrine, komody, zrkadlá a podobne. Keď sa pri zariaďovaní spálne rozhodnete pre tento typ nábytku, prinesie Vám to rôzne výhody. Ich výberom zaistíte to, že do spálne nemusíte dokupovať predmety po jednom kuse ktoré by spolu síce mohli, ale s väčšou pravdepodobnosťou nemuseli ladiť. Komponenty ladené „na jednu vlnu“ vo výsledku zaručia súdržný vzhľad.

Ďalšou výhodou je jednoduchšie porovnávanie. Keď si prezriete rôzne štýly setov do spálne, stačí porovnať celky, ako je vintage, moderný vzhľad, aj klasika. V opačnom prípade je potrebné prezrieť si veľa kusov postelí a to isté urobiť so šatníkmi, či skrinkami. Pri výbere kvalitného materiálu, ako je napríklad drevo, Vám nábytok vydrží na dlhú dobu. Orech alebo viaceré odrody duba bývajú spracované tak, aby vydržali veľa rokov a stále si zachovali elegantný vzhľad.

Postup pri výbere vhodnej spálňovej zostavy

Keď nadíde čas na výber dizajnu spálne, môže trvať istú dobu, kým nájdete pre Vás to pravé. V spálni zaspávate a rovnako sa v nej prebúdzate, takže už len posteľ by mala odzrkadľovať časť Vašej osobnosti. Treba zohľadniť viacero faktorov, ako vybrať správnu posteľ. Všetci sme iní, a jedna posteľ nie je vyrobená pre každého. Požiadavky by sa mali líšiť v prvom rade v závislosti od pocitu pohodlia. Ak je preto možnosť vyskúšať si posteľ osobne, ľahnite si na ňu. Ďalej by mala byť silná, kvôli rôznej hmotnosti ľudí, no zároveň štýlová.

Určite si, koľko miesta by mala posteľ zaberať. Bude jednolôžková, alebo dvojlôžková? Radi vstávate z nízkej, alebo vysoko postavenej postele? Zodpovedajte si na tieto otázky, aby nenastala situácia, kedy posteľ bude široká, či priveľká a miestnosť primalá. Pre nadšencov vysoko postavených postelí sa odporúča, aby výška nepresahovala parapety, ktoré máte v miestnosti – vtedy zvoľte nižší model. Súčasť spálňovej zostavy sú už spomínané skrine. Odporúčame Vám vykonať rýchlu inventúru toho, čo vlastníte, aby ste zistili, koľko úložného priestoru má Vaša skriňa obsahovať.

Ako sa pestuje voskovka v interiéri?

Viete, ako sa pestuje voskovka (hoja)? Ako často a kedy by ste mali voskovku hnojiť? Čím je táto exotická kráska charakteristická?

Voskovka

Ako vybrať dizajn spálňovej zostavy, ktorý zodpovedá Vášmu štýlu?

Ak preferujete moderný vzhľad, prezrite si sady, ktoré sa zameriavajú skôr na funkčnosť ako na grandióznosť. Hľadajte prvky, ktoré majú jednoduché tvary, prírodné svetlé drevo, alebo čalúnenie. Modernosť taktiež sprevádza minimalizmus. Preto nábytok s tenšími tvarmi, bez výraznejších dekorácií a vzorov by mali byť ďalším ukazovateľom pri výbere modernej spálňovej zostavy. Pri láske k nostalgickej atmosfére vyberajte tmavšie drevo, tenké ale dlhé zásuvky a nábytok s mohutnejšími nohami.

Ak Vás fascinuje vintage štýl, zamerajte sa na jeho známu „ošúchanosť“ nábytku, čalúnené prvky, svetlé farby. Tie môžete doladiť zdobeným zrkadlom, či nočnými stolíkmi umiestnenými po bokoch postele. Na internete nájdete veľa ponúk a ak sa predsa len neviete rozhodnúť, môže Vám v tom pomôcť obchod TOTO nábytok, z ktorého ponuky by ste našli tú správnu spálňovú zostavu, alebo konkrétne kúsky, určené pre Vaše preferencie.

Nábytok je dôležitý pre udržanie životného komfortu. Prostredie spálne, ktoré si vytvoríte dizajnom a dekorom, Vás bude sprevádzať vždy, keď prídete po dlhom dni domov. Preto sa nebojte vložiť viac energie do výberu, aby konečný výsledok naplnil Vaše očakávania, a možno dodal aj pocit šťastia.

  • Kategórie

Podobné články