Môžeme sa zdravo stravovať a pravidelne športovať, no bez kvalitného spánku

Chcete zdravý spánok? Odborníci odporúčajú polohovateľné postele

Redakcia - 31. mája 2017 - 5996. zobrazení

Môžeme sa zdravo stravovať a pravidelne športovať, no bez kvalitného spánku nebude naša životospráva aj tak ideálna. Dobrý spánok však neprichádza sám, základom k jeho dosiahnutiu je správna posteľ.
Napriek vysokému počtu ľudí trpiacich poruchami spánku sa ich celkový podiel postupne znižuje. Pod tento priaznivý vývoj sa podpísala snaha výrobcov postelí napredovať a na trh uvádzať stále komfortnejšie modely. Podľa odborníkov sa k tým najlepším zaraďujú práve polohovateľné postele, pri ktorých je šanca na dosiahnutie kvalitného spánku najvyššia.

Odborníci vyzdvihujú prispôsobenie anatómii

Využitie polohovateľných postelí sa osvedčilo hneď z niekoľkých dôvodov. Tým hlavným je schopnosť meniť svoju polohu, vďaka čomu sa dokážu lepšie prispôsobiť anatómii tela. Práve to vyzdvihujú odborníci, či už z radov lekárov a sociálnych pracovníkov alebo špecialisti na interiérový dizajn zohľadňujúci dôraz na komfort a praktickú stránku.

špecialisti na interiérový dizajn

Dva najpredávanejšie druhy polohovateľných postelí:

Elektrické – Ak sme hovorili o zdravotníckom využití postelí, na tento účel sa hodia práve tie elektrické. Umožňujú jednoduché nastavenie polohy pomocou elektrického ovládania, ktoré zvládnete priamo z miesta aj poležiačky.

Elektrické

Mechanické – Pri mechanických polohovateľných posteliach počítajte s podstatne nižšími nákladmi, no za cenu ručného ovládania. Výhodou však je, že sa začali vyrábať v rôznych elegantných prevedeniach, čím sa stávajú čoraz častejšou súčasťou domácností.

Výroba expanduje stále viac

Pri mechanických polohovateľných posteliach

Ešte donedávna sa o polohovateľných posteliach hovorilo najmä ako o pomôckach pre ľudí so zdravotnými problémami. Dnes sú tieto postele bežne predávané aj v obchodoch s nábytkom, kde dopĺňajú ponuku predávaných zostáv. Aj vďaka tomu už cieľovou skupinou nie sú len staršie ročníky, poprípade ľudia so zdravotnými problémami, ale všetci kupujúci, ktorí majú záujem o zdravý spánok.

Text: Róbert Bosák     Zdroj foto: Flatfair.com

  • Kategórie

Podobné články