Zariadenie bytu

Chystáte sa prenajímať byt? Tu je 5 tipov, ako by ste ho mali zariadiť

Reklamný článok - 27. júla 2023 - 1290. zobrazení

Vkusne zariadený byt na prenájom je kľúčom k prilákaniu potenciálnych záujemcov. Práve atraktívny interiér ich môže presvedčiť k prenajatiu vašej nehnuteľnosti. Prečítajte si náš článok a inšpirujte sa tipmi, ktoré vám pomôžu prilákať nových nájomníkov.

Vyberte si vhodný štýl

Výber vhodného štýlu prenajímaného bytu, môže rýchlejšie prilákať uchádzačov. Pred jeho vybratím si preto premyslite, koho chcete bytom osloviť. Môžete si vybrať minimalistický, industriálny či rustikálny štýl.

Ak sa neviete rozhodnúť a chcete mať len jednoducho zariadený byt, najuniverzálnejším štýlom je ten minimalistický. Práve jeho jednoduchosť a čistota môžu zaujať ľudí s rôznymi vkusmi. Navyše, minimalistický dizajn sa zameriava na funkčnosť a praktickosť. To nájomníkom umožní ľahšie si prispôsobiť byt ich osobnému štýlu a potrebám.

Pridajte kvalitný internet

Kvalitný internet je dnes neoddeliteľnou súčasťou života mnohých ľudí. Preto je dôležité, aby mali vaši nájomníci k dispozícií neobmedzený internet na doma, ktorý bude spoľahlivý, silný a stabilný. Do bytu môžete k internetu doplniť aj kvalitný bezpečnostný systém, zámky a požiarny alarm, ktorým ochránite nielen svoju nehnuteľnosť, ale aj nájomníkov.

Snažte sa ho zariadiť multifunkčne

Pri kúpe nábytku do vášho bytu na prenájom, myslite na jeho funkčnosť. Vyberajte kúsky, ktoré sú neutrálne, flexibilné a nezaberajú veľa priestoru. Čím jednoduchšie zariadenie, tým ľahšie sa bude novým nájomníkom byt zariaďovať a ladiť s ich štýlom. Pri výbere myslite na rozmery a snažte sa nekupovať masívny nábytok. Priestor zbytočne preplní a nemusí sa hodiť k štýlu nájomníkov.

Medzi základné zariadenie patrí gauč alebo sedacia súprava, posteľ a skriňa či komoda na oblečenie. Do bytu kúpte stôl a stoličky do jedálne a základne spotrebiče, ako sú chladnička s mrazákom, rúra a mikrovlnka.

Ako zariadiť byt

Skúste zväčšiť byt jednoduchými trikmi

Ak máte menší byt, na zväčšenie miestností môžete použiť jednoduché triky. Pri maľovaní stien využite svetlé farby. Tými najlepšími bude biela, béžová alebo slabo sivá. Tieto farby sa navyše dajú ľahko premaľovať a budú ladiť s akýmkoľvek nábytkom, ktorý si nájomníci vyberú.

Ak chcete zväčšiť miestnosť, skúste opticky zvýšiť stropy. Stačí, keď ich natriete o pár odtieňov bledšou farbou. Ďalej môžete využiť zrkadla a lesklé, svetlé či sklenené povrchy. Priestor bude pôsobiť vizuálne čisto a tým pádom bude vyzerať, že je väčší.

Nezabudnite na detaily

Do bytu, ktorý budete prenajímať, nemusíte zháňať veľa doplnkov. Nájomníci si aj tak prinesú vlastné. Vždy je preto lepšie zariadiť byt jednoduchšie. Dajte doň len jednoduché poličky, vázu s kvetmi a obrazy, ktoré priestor zútulnia. Pri detailoch vám pomôžu aj pekné závesy, vankúše na posteli, huňatý koberec alebo obliečky v spálni.

Ak nechcete minúť veľa peňazí na dekorácie z obchodov, hľadajte v bazároch. Väčšinou tam natrafíte na zaujímavé kúsky, ktoré doplnia interiér vášho bytu.

Zdroj obrázkov: Unsplash.com

  • Kategórie

Podobné články