Magnetická úprava vody

Čo je to magnetická úprava vody a ako vám môže pomôcť?

Reklamný článok - 15. júla 2021 - 2015. zobrazení

Pojem magnetická úprava vody môže mnohým ľuďom znieť pomerne podivne. Rozhodne sa však nie je čoho báť a práve táto úprava vody vám môže váš život uľahčiť a zlepšiť.

Tvrdá voda, ktorá má za následok nadmernú tvorbu vodného kameňa buď na vodovodnom potrubí, alebo bežných spotrebičoch v domácnosti, je veľkým problémom na celom území Slovenska.

Donedávna ľudia s vodným kameňom bojovali prostredníctvom rôznych techník za použitia octu, sódy bikarbóny či olivového oleja. Tieto riešenia však boli vždy krátkodobé a bolo potrebné ich pravidelne opakovať.

Všetko však zmenili magnetické zmäkčovače vody, ktoré prostredníctvom magnetickej úpravy vody dokážu zbaviť domácnosti vodného kameňa raz a navždy.

Ako magnetická úprava vody funguje?

Magnetická úprava vody už podľa názvu funguje na princípoch magnetizmu, ktorý má veľký vplyv na vápenaté usadeniny, alebo inak povedané vodný kameň.

Úprava vody prebieha za pomoci zmäkčovača vody, ktorý môžete nainštalovať na vaše potrubie. Za prítomnosti magnetu sa začne meniť prítomnosť minerálov vo vašej vode, čo má za následok jej zmäkčenie.

Je však dôležité pripomenúť, že zloženie vody sa nemení, mení sa len usporiadanie minerálnych látok v nej. Rozdiel medzi tvrdou a mäkkou vodou by ste tak na prvý pohľad nerozoznali.

Zbavte sa mikroorganizmov vo vašej vode

Ďalším spôsobom, ako môžete vylepšiť kvalitu vody vo vašej domácnosti je zakúpením UV lampy na vodu, ktorá vďaka ultrafialovému žiareniu dokáže odstrániť až 99,99 % baktérií a organizmov, ktoré sa vo vašej vode nachádzajú.

Na čo všetko sa dá použiť všestranná sóda bikarbóna?

Viete, aké všestranné využitie má sóda bikarbóna? Ako ju nalepšie využiť pri čistení? Je sóda bikarbóna vhodná ako prísada do jedál?

Sóda bikarbóna

Nepodceňujte tvrdú vodu

Tvrdá voda vám môže v domácnosti spôsobiť viac problémov, ako si môžete myslieť. Použitie magnetických zmäkčovačov vody je tak jedným z najlepších rozhodnutí, ktoré môžete pri jej odstránení urobiť.

Zdroj obrázku: Food Impressions / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články