Kúpeľňa

Dokonalosť zariadenia kúpeľne spočíva v detailoch

Reklamný článok - 12. októbra 2019 - 2125. zobrazení

Miestnosť, ktorá je využívaná dennodenne a niekoľkokrát, je miestnosťou, ktorá je najviac náchylná na vznik a šírenie plesní. Plesne v domácnosti znehodnocujú nielen vybavenie miestností, ale nepriaznivo pôsobia aj na naše dýchacie cesty. Najmä alergici majú zdravotné ťažkosti, ktoré ich neraz privedú k alergológom.

Ak chceme, aby bola kúpeľňa chránená pred plesňami a zároveň nám roky plnohodnotne slúžila, pri zariaďovaní je potrebné zamerať sa na detaily. Dokonalosť zariadenia kúpeľne spočíva v detailoch, vo vzájomnom ladení jednotlivých prvkov.

Hydroizolácia kúpeľne

Keďže plesne vedia spôsobiť množstvo problémov a málokedy sa ich dokážeme zbaviť úplne, pri rekonštrukciách by sme sa mali zameriavať na hydroizoláciu obkladu a dlažby. Práve škáry medzi obkladačkami a dlažbou sú náchylné na vznik plesní a keďže kúpeľňa je miestnosť, kde je vlhkosť permanentne najvyššia, hydroizolácia kúpeľne má zmysel. Všetko, ale záleží aj od toho, aký hydroizolačný materiál si kúpite.

Kúpeľňa - vznik plesní

Ak si plánujete dávať do kúpeľne bezrámové rohové sprchové kúty s moderným dizajnom, odporúčame zainvestovať do kvalitnejšieho hydroizolačného materiálu. Pri sprchovaní bude neustále prúdiť voda aj na obklad a preto je potrebné zamedziť zadržiavaniu vody a vzniku plesní.

Biele závesné skrinky s modernými úchytkami

Nech už si vyberiete akýkoľvek farebný obklad a dlažbu, treba si uvedomiť, že dokonalosť zariadenia spočíva v detailoch, čiže v kombinácii obkladu, dlažby a kúpeľňového nábytku.

V súčasnosti sa do moderných kúpeľní dávajú tmavé obklady, napríklad sivé, či lesklé čierne. Nahrádzajú prírodné farby, ktoré sa za posledné roky takpovediac zunovali.

Moderná kúpeľňa - vznik plesní

Bielymi závesnými skrinkami, čiže bielym kúpeľňovým nábytkom, prebijete tmavé prvky v kúpeľni a zvýraznite to podstatné, čo je v kúpeľni. Biele závesné skrinky stačí skombinovať s kovovými úchytkami. Ak chcete luxus a eleganciu, určite oceníte štýlové úchytky Swarovski. V prípade, že ladíte kúpeľňu do rustikálneho štýlu, nepohrdnite rustikálnymi úchytkami v zaujímavom dizajne.

  • Kategórie

Podobné články