Domy na stromoch – získajú si popularitu aj u nás?

Domy na stromoch – získajú si popularitu aj u nás?

Redakcia - 18. mája 2018 - 3175. zobrazení
Súčasná architektúra ponúka mnoho netradičných foriem bývania v minipríbytkoch, ktoré šetria peniaze aj životné prostredie. Stále častejšie sa propagujú napríklad domy realizované v korunách stromov, ktoré začínajú bojovať o popularitu aj u nás.  Domy na stromoch Autori projektov spojených s realizáciou príbytkov na stromoch nevsádzajú len na ekologický prístup a nižšie náklady. Možných záujemcov chcú upútať originalitou a hlavne netradičným spôsobom bývania, čo však ide v konzervatívnych krajinách ako Slovensko o niečo pomalšie. Napriek tomu tu vznikajú prvé domy tohto typu, ktoré sa snažia získať obľubu aj u našincov.

Prvý dom na našich stromoch vyrástol v Bratislave

Prvý príbytok zasadený priamo do korún stromov u nás vznikol až na jeseň 2016. Vybudovali ho v bratislavských mestských lesoch, kde slúži ako ubytovacie zariadenie pre 3 osoby. Jeden nocľah vás vyjde 100€, no za tieto peniaze dostanete maximálny komfort. V domčeku sa totiž nachádza WC, manželská posteľ aj kúrenie umožňujúce užiť si dobrodružnú noc kedykoľvek.

Atrakciu zrealizovali aj v Trenčianskych Tepliciach

Druhým z týchto príbytkov, ktorý je u nás takisto vybudovaný ako zážitková atrakcia, je dom neďaleko kúpeľného parku v Trenčianskych Tepliciach. Ten ponúka ubytovanie pre 4 osoby, no s tým sa cena za nocľah vyšplhala na 120€. Objekt s výmerou 33 m2 je postavený až na 3 bukoch vo výške 3,5 – 5 m. Aj keď dopyt po nocľahu v takýchto domčekoch stúpa, o trvalé bydlisko na stromoch zatiaľ Slováci záujem nejavia. Zrejme ešte potrvá, kým u nás nastane expanzia tohto spôsobu života podobná tej v škandinávskych krajinách. Tam sa začali takéto jednoduché príbytky stavať vo veľkom, a to aj preto, že sú komfortné, ekologické a stoja do 20 000-25 000 €. príbytkov na stromoch Text: Róbert Bosák
  • Kategórie

Podobné články