Rez drevín - február v záhrade

Február v záhrade: Kalendár záhradkára 2020

Redakcia - 16. februára 2020 - 9246. zobrazení

Február nás síce ukracuje o pár dní, ktoré môžeme počas roka v záhrade stráviť, aj tu je však priestor na niektoré práce, ktoré vám pomôžu k udržaniu dobrého „zdravotného stavu“ vašich záhrad.

Februrár v záhrade: Bielenie stromov

Okrem štandardnej snežnej beloby, ktorej sa obvykle ujme sama príroda, sa vo februári môžete aj vy ujať bielenia stromov… Najskôr kmene drôtenou kefou zbavte machu a starej borky až potom pristúpte k nanášaniu vápenného mlieka. Dosiahnete tým pomerne účinnú a finančne nenáročnú ochranu pred škodcami a zároveň ochránite kmeň pred popraskaním v období prudkých teplotných výkyvov.

Bielenie stromov - február v záhrade

Ak ste na jeseň kmene stromov obaľovali, ochrana pred popraskaním je vo vašom prípade zabezpečená týmto spôsobom. Je na vašom zvážení, či ponecháte kmeňom obal, alebo zvolíte možnosť bielenia s pridaným dezinfekčným efektom.

Náš TIP na kvalitné náradie

Lopatka

Kosačka

Posýpací vozík

Lopatka - apríl v záhrade
Hodnotenie

Cena: od 8.15 €

Kosačka - apríl v záhrade
Hodnotenie

Cena: od 85.55 €

Posýpací vozík - apríl v záhrade
Hodnotenie

Cena: od 59.00 €

Kontrola ochrany drevín a rastlín proti zamrznutiu

Ak ste na jeseň pristúpili k týmto opatreniam zodpovedne, skontrolujte, či aj naďalej plnia svoj účel a v prípade potreby pristúpte k náprave. Nahrňte rozviaty mulč na pôvodné miesta, pripevnite odtrhnuté obaly kmeňov či korún drevín náchylných na premŕzanie.

Ochrana drevín a rastlín proti zamrznutiu - február v záhrade

Kalendár záhradkára 2020

Kalendár záhradkára na rok 2020 podľa mesiacov! Prinášame vám tipy a rady pre záhradkárov počas celého roka… Kalendár záhradkára je plný užitočných…

Kalendár záhradkára

Február v záhrade: Dokončovanie rezu a kontrola zdravotného stavu drevín

Aj naďalej môžete vykonávať zmladzovací a presvetľovací rez drevín, odber vrúbľov a celkovú kontrolu zdravotného stavu. Odstráňte z ovocných stromov všetky doposiaľ neodpadnuté plody, nakoľko môžu byť zdrojom nákaz.

Rez drevín - február v záhrade

Február v záhrade: Pozor na snežnú pleseň!

Ťažká snehová pokrývka môže spôsobovať na vašom trávniku dobre známe miesta postihnuté snežnou plesňou. Preto v reprezentatívnych častiach záhrady môžete pristúpiť k znižovaniu snehovej vrstvy. Prebytočný sneh môžete nahrnúť k citlivým krom ako ochranu pred premrznutím pôdy. Trávnik môžete tiež prihnojiť mletým vápencom tak, že ním posypete snehovú pokrývku.

Snežná pleseň - február v záhrade

Text: Nina Kvasňovská

  • Kategórie

Podobné články