Nezmeškajte! Vo februári pripravujeme prvé priesady

Nezmeškajte! Vo februári pripravujeme prvé priesady

Redakcia - 21. februára 2017 - 5802. zobrazení

Zima sa nám pomaly schyľuje k záveru a ak nepríde nejaká ďalšia mrazivá vlna, o pár týždňov môžeme zahájiť novú záhradkársku sezónu. Dovtedy však ostáva trochu času na prípravu prvých februárových priesad.

zelená káva

Druhý mesiac v roku sa vo svete záhradkárov tradične spája s prípravami na sadenie. Doma si začíname pripravovať všetko potrebné k pestovaniu zeleniny a kvetov, čo nám pred štartom novej sezóny uľahčí prácu. Viete, ktoré rastlinky vám budú vďačné, ak si ich predpestujete už vo februári?

Listová zelenina

Listová zelenina – Kel, kapusta či hlávkový šalát sú radi v záhrade hneď na úvod jari, takže s ich prípravou neotáľajte. Niektorí záhradkári odporúčajú robiť prvý výsev už pred koncom februára.

Paradajka a paprika – Spoza zarosených okien chcú na posledné úradovanie pani zimy dozerať aj priesady rajčín a papriky. Spoločne počkajú na prvé oteplenie a s vyháňaním prvých lístkov ochotne poputujú do skleníkov.

Reďkovka a kaleráb – K najskoršej zelenine patrí aj reďkovka a kaleráb, ktorí chcú byť na tanieri už v apríli. Pokiaľ nie sú tvrdé mrazy, tak tento typ koreňovej zeleniny vydrží mierny chlad marcových nocí. 

Letničky – Prvé februárové priesady sa týkajú aj letničiek, ktorým bude v kvetináči na okne dobre aj v tomto období. Po oteplení ich môžete presadiť na záhradu a starať sa o nich, aby vám v lete kvitli a rozvoniavali po celom dvore.

sadenice

Februárové priesady sú pripravené, teraz už len počkať na príchod jari a premiestniť ich na záhradu. Tam im bude aj tak najlepšie, takže želáme veľa trpezlivosti, aby ste si obľúbené záhradkárčenie mohli užívať čo najskôr.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články