Priesady

Nezmeškajte! Vo februári pripravujeme prvé priesady!

Redakcia - 27. februára 2020 - 10617. zobrazení

Zima sa nám pomaly schyľuje k záveru a ak nepríde nejaká ďalšia mrazivá vlna, o pár týždňov môžeme zahájiť novú záhradkársku sezónu. Dovtedy však ostáva trochu času na prípravu prvých februárových priesad. Viete, kedy sa pripravujú prvé priesady?

Prvé priesady pripravujeme…

Druhý mesiac v roku sa vo svete záhradkárov tradične spája s prípravami na sadenie. Doma si začíname pripravovať všetko potrebné k pestovaniu zeleniny a kvetov, čo nám pred štartom novej sezóny uľahčí prácu. Viete, ktoré rastlinky vám budú vďačné, ak si ich predpestujete už vo februári?

Priesady

Náš TIP na kvalitné záhradné náradie

Lopatka

Kosačka

Posýpací vozík

Lopatka - apríl v záhrade
Hodnotenie

Cena: od 8.15 €

Kosačka - apríl v záhrade
Hodnotenie

Cena: od 85.55 €

Posýpací vozík - apríl v záhrade
Hodnotenie

Cena: od 59.00 €

Aké priesady pripravujeme vo februári?

  • Listová zelenina – Kel, kapusta či hlávkový šalát sú radi v záhrade hneď na úvod jari, takže s ich prípravou neotáľajte. Niektorí záhradkári odporúčajú robiť prvý výsev už pred koncom februára.
  • Paradajka a paprika – Spoza zarosených okien chcú na posledné úradovanie pani zimy dozerať aj priesady rajčín a papriky. Spoločne počkajú na prvé oteplenie a s vyháňaním prvých lístkov ochotne poputujú do skleníkov.
  • Reďkovka a kaleráb – K najskoršej zelenine patrí aj reďkovka a kaleráb, ktorí chcú byť na tanieri už v apríli. Pokiaľ nie sú tvrdé mrazy, tak tento typ koreňovej zeleniny vydrží mierny chlad marcových nocí.
  • Letničky – Prvé februárové priesady sa týkajú aj letničiek, ktorým bude v kvetináči na okne dobre aj v tomto období. Po oteplení ich môžete presadiť na záhradu a starať sa o nich, aby vám v lete kvitli a rozvoniavali po celom dvore.
Priesady

Február v záhrade: Kalendár záhradkára 2020

Aké aktivity obnáša február v záhrade pre záhradkárov? Prečo je bielenie drevín dôležité? Ako sa vysporiadiť so snežnou plesňou na trávniku?

Rez drevín - február v záhrade

Februárové priesady sú pripravené, teraz už len počkať na príchod jari a premiestniť ich na záhradu. Tam im bude aj tak najlepšie, takže želáme veľa trpezlivosti, aby ste si obľúbené záhradkárčenie mohli užívať čo najskôr.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články