Kalendár záhradkára - jún v záhrade

Kalendár záhradkára: Jún v záhrade

Redakcia - 11. júna 2019 - 5979. zobrazení

Jún v záhrade zaraďujeme len k ďalším mesiacom, kedy aktivita záhradkárov vrcholí. Kalendár záhradkára na jún býva plne obsadený a počas celého mesiaca niet dňa, v ktorom by sa nenašla nejaká zaujímavá činnosť vo vašej záhrade…

Dozrievanie sladkého ovocia, ďalší zber zeleninovej úrody, opätovné kosenie trávnika alebo príprava bazéna na prázdninové kúpanie. To je len zlomkom toho, čo čaká majiteľov domov a záhradkárov počas júna. Práce bude každý deň požehnane, takže poďme pekne po poriadku.

Zber čerešní - jún v záhrade

Jún v záhrade: Úvodný júnový týždeň

Začiatkom júna môžete pokračovať s neskorým sadením. Po prvej aprílovej kosbe treba znova pokosiť a vašu pozornosť si vyžiada ešte zber čerešní. V okrasnej záhrade na vás čaká podstrihávanie niektorých druhov kvetov, pričom dbáme aj o ich správne polievanie a hnojenie. Obzvlášť však dbajte na pravidelné hnojenie, kosenie a polievanie vášho trávnika, ktorý v júnových horúčavách môže veľmi ľahko vyschnúť.

Náš TIP na obľúbené hnojivá na trávnik

New Grass

Shade Special

Floria

Hnojivo na trávnik Landscaper Pro New Grass - starostlivosť o trávnik
Hodnotenie

Cena: od 52.69 €

Hnojivo na trávnik Landscaper Pro Shade Special - starostlivosť o trávnik
Hodnotenie

Cena: od 43.84 €

Hnojivo na trávnik Floria - starostlivosť o trávnik
Hodnotenie

Cena: od 7.10 €

Od 10. do 15. júna

V týchto dňoch pokračujte s ďalšou výsadbou, najlepšie s cviklou a inou koreňovou zeleninou. Dozbierajte ešte posledné čerešne, aby sa zbytočne neplytvalo a v prípade potreby ošetríte stromy.

Sadenie stromov - jún v záhrade

Jún v záhrade: Druhá polovica júna

V druhej časti mesiaca by sme sa už mali pripravovať na zber jahôd. Kto má vysadené okrasné kríky pajazmín či klematis, práve toto obdobie praje ich rozkvetu. Tráva rastie rýchlo, takže kto potrebuje, mal by opäť kosiť.

Viete kedy strihať tuje a ako sa o ne starať?

Viete kedy strihať tuje? Aké druhy tují poznáme? Akú staroslivosť vyžadujú tuje? Prezradíme vám 5 užitočných rád ako a kedy strihať tuje.

Viete kedy strihať tuje a ako sa o ne starať?

Záver mesiaca

S blížiacimi sa prázdninami a pravdepodobne aj otepľujúcim sa podnebím prichádza čas na prípravu bazéna. V ňom si môžete pochutnať na dozrievajúcich ríbezliach a možno sa vám podarí zjesť aj prvú papriku či paradajku.

Ríbezle - jún v záhrade

Kalendár záhradkára na jún by sme mali vždy považovať len za orientačnú pomôcku. Či sa bude dať jednotlivé práce robiť v daný termín a ako to bude vyzerať so zberom úrody, to závisí aj od počasia. Bez ohľadu na jeho vývoj bude v záhrade dostatok práce počas celého júna, takže nudou sa trápiť nebudeme.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články